ring verleend wordt, zal slechts één exemplaar van het van de vereniging uitgaande tijdschrift of drukwerk naar deze leden gezamenlijk worden toegezonden. Geldmiddelen Artikel 7. De geldmiddelen van de vereniging bestaan uit: a. de jaarlijkse bijdragen van de leden; b. de omslagen, welke zonodig door de algemene vergadering met twee/derde meer derheid worden vastgesteld; c. andere inkomsten. Bestuur Artikel 8. 1. Het bestuur bestaat uit ten minste vijf leden, die uit de leden worden gekozen door de algemene vergadering. 2. Op de jaarlijkse algemene vergadering treedt telkens ten minste één bestuurslid af volgens een door het bestuur op te maken rooster. Een aftredend bestuurslid is niet terstond herbenoembaar. 3. De algemene vergadering kan een bestuurslid te allen tijde ontslag verlenen. Het bestuurslidmaatschap eindigt ook wanneer het lidmaatschap van de vereniging eindigt. 4. Bij een vakature in het bestuur benoemt de eerstvolgende algemene vergadering een opvolger, die op het rooster van aftreden de plaats van de afgetredene inneemt. 5. De voorzitter wordt in functie gekozen; de overige functies worden door het bestuur onderling verdeeld. 6. Bestuursbesluiten worden genomen bij meerderheid van stemmen. 7. Van het verhandelde in bestuursvergaderingen worden notulen gehouden. Taak en bevoegdheden van het bestuur Artikel 9. 1. Het bestuur is belast met het besturen van de vereniging. 2. De vereniging wordt in en buiten rechte vertegenwoordigd door voorzitter en secre taris en bij ontstentenis of belet van één van hen of van beiden door speciaal voor hem (hen) aangewezen plaatsvervanger(s). 3. Tot het navolgende is het bestuur slechts bevoegd na toestemming van de algemene vergadering: a. het kopen, vervreemden of bezwaren van registergoederen; b. het sluiten van overeenkomsten, waarbij de vereniging zich als borg of hoofdelijk medeschuldenaar verbindt, zich voor een derde sterk maakt of zich tot zeker heidstelling voor een schuld van een derde verbindt. Boekjaar Artikel 10. Het boekjaar is gelijk aan het kalenderjaar. [114] Algemene vergadering Artikel 11. 1Jaarlijks wordt een algemene vergadering gehouden, op een door het bestuur te be palen plaats en datum. 2. In deze vergadering brengt het bestuur zijn jaarverslag uit en doet, onder overleg ging van de nodige bescheiden, rekening en verantwoording over zijn gevoerd be heer in het afgelopen boekjaar. 3. De algemene vergadering benoemt jaarlijks een commissie van twee leden, die geen bestuurslid mogen zijn. Deze commissie onderzoekt de rekening en verantwoording van het bestuur en brengt aan de algemene vergadering verslag van haar bevindingen uit. 4. De algemene vergadering behandelt ook de voorstellen, die door het bestuur zijn ge daan of die door tenminste zeven leden veertien dagen voor de vergadering schrifte lijk bij het bestuur zijn ingeleverd. Dit geldt ook voor de andere algemene vergade ringen. Artikel 12. 1Verder roept het bestuur een algemene vergadering bijeen wanneer het dit wenselijk oordeelt, of wanneer het daartoe volgens de wet of de statuten verplicht is. 2. Het bestuur is tot het bijeenroepen van een algemene vergadering verplicht, als ten minste twintig leden dit schriftelijk aan het bestuur verzoeken met vermelding van de te behandelen onderwerpen. In dit geval moet de vergadering binnen vier weken na ontvangst van het verzoek worden gehouden. Is dit niet gebeurd dan kunnen de verzoekers zelf een algemene vergadering bijeenroepen op dezelfde wijze als het bestuur de algemene vergadering bijeenroept of bij advertentie in een landelijk dagblad. Artikel 13. 1Alle leden, corresponderende leden en ereleden van de vereniging worden tot alle al gemene vergaderingen tenminste twee weken tevoren schriftelijk door het bestuur opgeroepen onder vermelding van de te behandelen punten. 2. De voorzitter van het bestuur en bij zijn afwezigheid zijn plaatsvervanger treedt op als voorzitter van de algemene vergadering. 3. De secretaris van het bestuur houdt notulen van het verhandelde in alle algemene vergaderingen. 4. Tenzij in deze statuten anders is voorgeschreven, worden alle besluiten genomen met volstrekte meerderheid van de geldig uitgebrachte stemmen. Ieder lid en ieder erelid heeft één stem. Een corresponderend lid heeft een adviserende stem. 5. Over zaken wordt mondeling gestemd; over personen wordt met ongetekende brief jes gestemd, tenzij de vergadering éénstemmig goedkeurt, dat mondeling gestemd wordt. 6. Blanco stemmen en getekende briefjes zijn ongeldig. [115]

Nederlandsch Archievenblad | 1981 | | pagina 10