Inventaris van de archieven van de Gereformeerde Kerk van Heerenveen 1851-1958 en van de klassis Sneek van de Gereformeerde Kerken in Nederland 1837-1958 door S. de Haan, Monumenta Frisica nr. 34, Fryske Argyfrige nr. 582, Fryske Akademy Ljouwert/ Leeuwarden 1980. Archieven in het buitenland België Inventaris van het archief van het Sint-Margriethospitaal te Schorisse (Maarkedal) door G. Gadeyne, Rijksarchief te Ronse, Brussel 1979. Inventaire analytique des archives ecclésiastiques du Brabant, 2e série: établissements réligieux, tome II, inventaire des archives du Prieuré de Val-Duchesse a Auderghem par A. Uyttebrouck et A. Graff art, Archives Générales du Royaume, Bruxelles 1979. Archives ecclésiastiques du Brabant supplément (nos. 34.466-34.999) second inventaire complémentaire des archives de la Collégiale Sainte-Gertrude a Nivelles par Ph. Muret, Archives Générales du Royaume, Bruxelles 1980. Inventaris van het archief van het Ambacht Assenede door I. Schoups, Rijksarchief te Gent, Brussel, 1980. Duitsland Rainer Stahlschmidt, Zur Archivierung des Datenmaterials der amtlichen Statistik in Nordrhein-Westfalen, Veröffentlichungen der Staat lichen Archive des Landes Nordrhein-West falen, Reihe E, Beitrage zur Archivpraxis Heft 3, Respublica-Verlag Siegburg, Siegburg 1980. Finland Guide to the Public Archives of Finland, The National Archives, Helsinki 1980. Overige uitgaven De regionale steunfunctie voor bibliotheken, Publikaties Bibliotheekraad nr. 4, Staats uitgeverij 's-Gravenhage 1980. [84] Gids voor Kaartenverzamelingen in Nederland, samengesteld door Annemieke van Slobbe 1980, uitgegeven door de Nederlandse Vereniging voor Kartografie, Amers foort, in samenwerking met uitgeverij Canaletto, Alphen aan den Rijn. De Quotisatiekohieren, namen, beroepen en welstand van de Friese bevolking in 1749, deel I Achtkarspelen, AEngwirden, Baarderadeel, Barradeel, Het Bildt, Bolsward door P. Nieuw/and, Monumenta Frisica nr. 33, Fryske Argyfrige nr. 581, Fryske Akademy Ljouwert /Leeuwarden 1980. Brabantia Illustrata I Inventaris van kaarten aanwezig in de Topografisch-Historische Atlas van de Bibliotheek van het Provinciaal Genootschap van Kunsten en Weten schappen in Noord-Brabant, derde aflevering, Kaarten van West-Brabant van 1629- 1973 samengesteld door mej. Chr. A. M. Kuyer, Bibliotheek van het Provinciaal Ge nootschap 's-Hertogenbosch 1980. Enige Middeleeuwse Ommelander Dijk- en Zijlrechten uitgegeven door Groninger stu denten onder leiding en met medewerking van mr. P. Gerbenzon, Werken der Stichting tot uitgaaf der bronnen van het Oud- Vaderlandse Recht no. 5, De Walburg Pers Zut- phen 1980. Dr. J. Aalbers, De Republiek en de vrede van Europa, dee! I, Achtergronden en alge mene aspecten, Wolters-Noordhoff/Bouma's Boekhuis bv. Groningen 1980 (deel XXXIX van de Historische Studies uitgegeven vanwege het Instituut voor Geschiedenis der Rijksuniversiteit te Utrecht). J. R. Bruijn en J. Lucassen (eds.) Op de schepen der Oost-Indische Compagnie, vijf ar tikelen van J. de Hullu, Wolters-Noordhoff/Bouma's Boekhuis bv. Groningen 1980 (deel XL1 van de Historische Studies uitgegeven vanwege het Instituut voor Geschiede nis der Rijksuniversiteit te Utrecht). Het Album Promotorum van de Academie te Harderwijk bewerkt door mr. O. Schut te, De Walburg Pers Zutphen 1980. Repertorium DTB, globaal overzicht van de Nederlandse doop-, trouw- en begraaf- registers e.d. van voor de invoering van de burgerlijke stand door W. Wijnaendts van Resandt, tweede druk herzien en bijgewerkt door J. G. J. van Booma, Centraal Bureau voor Genealogie, 's-Gravenhage 1980. Archieven 1977, Centraal Bureau voor de Statistiek, Hoofdafdeling sociaal-culturele statistieken, Staatsuitgeverij, 's-Gravenhage 1980. [85]

Nederlandsch Archievenblad | 1981 | | pagina 47