Personalia Met de voltooiing van de inventarisatie is één van de belangrijkste archieven in Limburg uit de periode voor de komst van de Fransen in 1794, toegankelijk geworden. Het ligt in de bedoeling, dat in de komende jaren ook de archieven van andere centrale instellin gen van het Overkwartier, zoals het hoofdgerecht Roermond, de Gelderse Rekenkamer en het Hof van Gelder geordend worden. Aanvulling op 'De Archieven in Drenthe' Bij de provinciale inspectie der archieven in Drenthe is voor bezitters van bovenge noemd in 1978 verschenen werk gratis een lijst van aanvullingen en verbeteringen ver krijgbaar, voorzover dit betreft de archieven van gemeenten en waterschappen. Men kan deze aanvulling schriftelijk of telefonisch aanvragen bij de genoemde instelling, adres: provinciehuis, Westerbrink 1, 9405 BJ Assen, (tel. 05920-55544, alleen 's mor gens). Abonnering is niet mogelijk. Benoeming archivaris Gereformeerde Kerken De Generale Synode van de Gereformeerde kerken heeft onlangs tot landelijk archiva ris benoemd de heer C. J. de Kruijter, werkzaam bij de Gemeentelijke Archiefdienst te Zwolle. Op 1 september 1980 begon de heer De Kruijter zijn nieuwe werkzaamheden. De ar chiefbewaarplaats is gevestigd in het Dienstencentrum van de Gereformeerde kerken, Burgemeester De Beaufortweg 18, 3833 AG Leusden. De archieven van de landelijke kerkelijke organen, die zich in Rotterdam (GA) bevonden, werden in het vierde kwar taal van dit jaar overgebracht naar de bewaarplaats in Leusden1. Naast het beheren van genoemde archieven zal de archivaris zich onder meer ook bezig houden met het - in samenwerking met een aantal archiefconsulenten - begeleiden van de archiveringstaak van de plaatselijke kerken, classes en particuliere synoden. De onderscheiden kerkelijke organen werden opgewekt hun archiefbescheiden van vijf tien jaar en ouder in bewaring te geven bij een archiefbewaarplaats van de overheid. Om de acquisitie van archieven van Gereformeerde kerken en verenigingen te doen sla gen kan men in voorkomende gevallen de bemiddeling van de heer De Kruijter inroepen2. De archivaris wordt graag op de hoogte gebracht en gehouden van de inbewaringgeving van Gereformeerde kerkelijke archieven en van het gereedkomen van inventarissen van deze archieven. 1 Van de synodale archieven is een inventaris verschenen: J. C. Okkema, Inventaris van de syno dale archieven van de Gereformeerde kerken in Nederland; prijs 8,10 1,50 verzendkosten; uitg. mij. J. H. Kok B.V. te Kampen. 2 Enige tijd geleden is aan alle archiefdiensten een exemplaar toegezonden van de 'Richtlijnen voor het beheer van de regionale en plaatselijke archieven der Gereformeerde kerken in Neder land' (oktober 1979). [602] Zijn postadres is: Archivaris van de Gereformeerde kerken in Nederland, de heer C. J. de Kruijter, Postbus 202, 3830 AE Leusden. Het telefoonnummer is: 033-943244. Men wordt tevens verzocht dit adres op te nemen op de verzendlijst van uitgaven. Aanvulling en rectificatie van de vorige aflevering De bibliografie van Dr. J. L. van der Gouw kan worden aangevuld met een jeugdwerk: Gouw, J. L. van der. Muziek In: Gedenkboek uitgegeven bij gelegenheid van het 25- jarig jubileum van kweek- en leerschool opgericht door het Haagsch Genootschap Antonie Duyckstraat 126 te 's-Gravenhage 1910-1935. Groningen, J. B. Wolters, 1935 blz. 77-80. Van de drie op blz. 466 afgedrukte kaarten zijn de bovenste en onderste verwisseld. Op de bovenste kaart zijn de archeologische terreinen uit de Middeleeuwen aangegeven, op de onderste kaart die terreinen uit het Neolithicum, de Bronstijd en de Ijzertijd. Rijksarchief in Drenthe Per 15 april 1980 heeft de rijksarchivaris in Drenthe, dr. J. Heringa, de dagelijkse lei ding van het rijksarchief overgedragen aan mr. F. Keverling Buisman. Rijksarchief in Noord-Holland Per 1 oktober 1980 is benoemd tot chartermeester drs. H. J. A. H. G. Metselaars, tot dusver in gelijke functie werkzaam aan het rijksarchief in Gelderland. Dr. A. J. Maris 80 jaar In een besloten bijeenkomst op het rijksarchief in Gelderland werd op 4 juli 1980, twee dagen voor de eigenlijke dag, de 80ste verjaardag van dr. A. Joh. Maris gevierd. De rijksarchivaris, drs. G. J. Mentink, sprak mejuffrouw Maris toe en besloot dit met de aanbieding van het eerste exemplaar van Lijst van geschriften van dr. Adriana Johanna Maris (Uitgave Rijksarchief in Gelderland, Arnhem 1980; 11,27 blz.). De eerste publica tie is van 1930. De lijst sluit af per 31 december 1978. Mejuffrouw Maris is werkzaam geweest laatstelijk bij het rijksarchief in Gelderland, waar zij per 1 januari 1966 met pensioen ging. Nog steeds is zij werkzaam voor het rijksarchief. Gemeenterarchief Tilburg Tot archivaris is benoemd drs. G. J. W. Steijns, adjunct-archivaris van Breda. [603]

Nederlandsch Archievenblad | 1981 | | pagina 54