Vakken en docenten Bij elk vak is aangegeven, hoeveel lesuren (buiten de excursies) aan aspirant-hogere ar chiefambtenaren (H) en aan aspirant-middelbare archiefambtenaren (M) worden ge geven. Ordenen en beschrijven van archieven: H 40, M 58 J. G. M. Boon, streekarchivaris van Zuidwest Utrecht. drs. H. Bordewijk, gemeentearchivaris van 's-Gravenhage. drs. R. M. E. Raaff, chartermeester 2e afdeling van het algemeen rijksarchief. drs. A. J. M. den Teuling, provinciaal inspecteur der archieven in Drenthe. Registratuur van de rijksadministratie in de 19e eeuw: H 7, M 8 M. G. H. A. de Graaff, hoofdarchivist A bij de 2e afdeling van het algemeen rijksarchief. H. A. J. van Schie, archivist bij de 2e afdeling van het algemeen rijksarchief. Het dossierstelsel en de toepassing van de U.D.C.: H 12, M 15 J. Lansen, hoofd van de afdeling interne zaken der gemeente- sekretarie van Delft. J. O. van de Vegte, gemeentearchivaris van Apeldoorn. Hoofdzaken van de archiefwetgeving: H 6, M 8 mr. J. D. Chr. de Vries, adjunct-directeur rijks archiefschool. Methodiek van het archiefonderzoek: H 10, M 12 drs. H. L. Ph. Leeuwenberg, chartermeester le klasse bij het rijks archief in Utrecht. drs. H. M. Brokken, rijksarchivaris van de 3e afdeling van het al gemeen rijksarchief. Nederlandse en Latijnse paleografie: H 30 mevr. drs. E. T. Suir, chartermeester bij het rijksarchief in Utrecht. Paleografie, beperkt tot teksten in het Nederlands: M 40 drs. J. Hofman, chartermeester bij het rijksarchief in Gelderland. P. J. Horsman, commies bij het gemeentearchief van Dordrecht. drs. P. A. M. Schoone, chartermeester bij het gemeentearchief van Rotterdam. (Hoofdzaken van de) historische chronologie: H 5, M 5 mr. W. Downer, gemeentearchivaris van Leiden. [546] Middeleeuws Latijn: drs. J. T. J. J. Jamar, gemeentearchivaris van Heerlen. Ambtelijk Nederlands vóór 1700: drs. J. B. Berns, wetenschappelijk ambtenaar bij het P. J. Meertens-Instituut, afdeling Dialectologie te Amsterdam, drs. J. M. van der Horst, wetenschappelijk medewerker aan de universiteit van Amsterdam/docent M.O.-vrije leergangen. Hoofdzaken van de geschiedenis van Nederland, waaronder begrepen die van de staatsinstellingen van vóór 1813: drs. F. C. Berkenvelder, gemeentearchivaris van Zwolle. drs. S. Groenveld, wetenschappelijk hoofdmedewerker aan de rijksuniversiteit te Leiden. drs. H. Th. M. Roosenboom, chartermeester bij het rijksarchief in Noord-Brabant. Oorkonden/eer: drs. M. Dillo, bewerker oorkondenboek van Noord-Brabant, drs. E. J. Harenberg, bewerker van het nieuwe oorkondenboek van Gelre en Zutphen. (Hoofdzaken van de) geschiedenis van de Nederlandse rechts instellingen: mevr. mr. B. Chr. M. Jacobs, hoofdmedewerker aan de Katholie ke Hogeschool te Tilburg. mevr. mr. M. M. Warning, chartermeester 1 bij het rijksarchief in Noord-Holland. Inleiding tot de rechtswetenschap: mevr. mr. M. M. Warning, (zie boven). Hoofdzaken van de staatsinrichting van Nederland: mr. L. Lieuwes, hoofd van de afdeling Archieven van het ministe rie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. Geschiedenis van de kerkelijke instellingen in Nederland: dr. C. Dekker, rijksarchivaris in Utrecht. drs. H. ten Boom, chartermeester bij het gemeentearchief van Rot terdam. H 22 M M 48 H 22, M 8 H 10, M 7 H 4 M H 18, M 8 H 6, M 6 Materiële zorg: ir. J. Lodewijks, rijksadviseur voor conservering en restauratie bij het ministerie van C.R.M. Voorts worden door gastdocenten lessen en demonstraties gegeven onder meer in de vakken: hoofdzaken van het beheer van prenten en kaarten; archiefwezen in het buitenland. J. P. Sigmond. [547]

Nederlandsch Archievenblad | 1981 | | pagina 26