vS r/ Streekarchivariaat Nassau-Brabant De heer R. Ch. M. Jacobs verlaat per 1 juli 1980 het gemeentearchief van Eindhoven om in dienst te treden van het streekarchivariaat Nassau-Brabant. Het ligt in de bedoe ling dat hij bij diens pensionering op 1 november 1980 de heer A. Delahaye opvolgt als streekarchivaris. Nieuwe leden Dr. Cz. Biernat, Drialdowska 23, 81-208 Gdynia, Polen. A. W. T. Müller, Smidswater 7e, 2514 BV 's-Gravenhage. Afgevoerd als leden Met ingang van 1980 hebben bedankt de Haagse leden mejuffrouw M. W. Jurriaanse, die vijftig jaar lid was, en de heren drs. N. M. Japikse en A. J. Ubels na dertigjarig lid maatschap. Voorts bedankten om principiële redenen drs. H. Bordewijk eveneens te 's-Gravenhage en dr. J. Heringa te Assen. Ook werd het lidmaatschap opgezegd door mevrouw W. C. M. van Klaarbergen-Kok te Delft en de heren drs. H. M. Brokken te 's-Gravenhage, Th. J. van Dam te Enschede, E. Fens te Brussel, mr. L. J. Noordhoff te Groningen en drs. G. H. A. Venner te Roer mond. Afgevoerd van de ledenlijst werden verder de adspirant-leden de heren H. J. Beelen, J. J. M. van de Bogaard en R. Braad. De in de vorige aflevering als nieuw lid vermelde heer F. A. Hertman blijft nog een jaar adspirant-lid. Uitslagen archief examens In de periode januari-mei 1980 zijn geslaagd voor het examen hoger archiefambtenaar eerste deel: de dames drs. C. C. de Glopper-Zuijderland, drs. Sj. Hiddema en drs. Fl. W. J. Koorn en de heren drs. A. Knotter en drs. H. Wessels; voor het examen hoger archiefambtenaar tweede deel: mevr. drs. D. E. Herpin en voor het examen middelbaar archiefambtenaar: de dames B. L. M. Emmerik en C. A. Zimmerman en de heren J. Barkhuysen, Fr. R. R. Burghardt, R. Braad, J. E. En- nik, J. Chr. M. Mikkers, H. A. M. Raap, J. A. M. van Well, J. H. Wigger. Vereniging 'De topografisch-historische atlas' Het bestuur is thans samengesteld als volgt: M. D. Haga (Rijksprentenkabinet Amsterdam), voorzitter P. Wander (Gemeentearchief, Loosduinseweg 17, 2571 AA 's-Gravenhage, tel. 070- 648904), secretaris W. K. van der Veen (Gemeentearchief Groningen, gironr. 377.91.70), penningmeester mevr. A. J. van den Bergh (Arnhem) mevr. M. E. Deelen (Stichting Atlas Van Stolk, Rotterdam) mevr. C. C. S. Wilmer (Gemeentearchief Utrecht) P. Ratsma (Gemeentearchief Rotterdam) [192] SCRINIUM ET SCRIPTURA

Nederlandsch Archievenblad | 1980 | | pagina 1