titel van het rapport luidt. De totale bestanden aan archiefambtenaren vormden het uit gangspunt. De uitbreidingsbehoefte is moeilijker te overzien, maar leverde genoeg ma teriaal op. Om in de behoefte te kunnen voorzien zullen jaarlijks ongeveer 8 hogere en ongeveer 40 middelbare archiefambtenaren opgeleid moeten worden. Tot het jaar 1995 moeten 127 hogere en 638 middelbare archiefambtenaren worden opgeleid. Het rapport is verkrijgbaar bij het IVA, Instituut voor Sociaal-Wetenschappelijk On derzoek, Postbus 90153, 5000 LE Tilburg. De prijs is 15,—. Biografisch Woordenboek van Nederland Op 8 januari 1980 is het eerste exemplaar van het eerste deel van het Biografisch Woor denboek van Nederland in de hal van het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen door de voorzitter van de redactiecommissie, prof. dr. I. Schöffer, aangeboden aan de minister van Onderwijs en Wetenschappen dr. A. Pais. Tevens werd een exemplaar aangeboden aan de bewerker dr. J. Charité. Het deel telt ca. 650 blz. en kost gebonden 125,—. Staatsiefoto nieuw Koninklijk Paar De aankondiging van het naderend aftreden van H.M. de Koningin is voor Samsom Ef ficiency B.V. vanouds leverancier van staatsieportretten aanleiding geweest reeds nu de mogelijkheid te openen tot het reserveren van de officiële staatsiefoto van het nieuwe Koninklijke Paar. Onmiddellijk na het vrijgeven van het nieuwe staatsieportret zal Samsom Efficiency dit in full-color in de collectie opnemen en ingelijst verkrijgbaar stellen. De prijs zal ver moedelijk circa 125,— per exemplaar bedragen (excl. BTW). Wie nu reserveert, verzekert zich van toezending, direkt na verschijning. Eén telefoon tje is voldoende; ook schriftelijk reserveren is mogelijk bij Samsom Efficiency, Ant woordnummer 1111, 2400 VB Alphen aan den Rijn, tel: 01720-61333. Adres Centraal Bureau voor Genealogie Het postadres van het Centraal Bureau voor Genealogie luidt thans Postbus 11755, 2502 AT 's-Gravenhage. Men gelieve correspondentie voortaan uitsluitend aan dit adres te richten. Adres Provinciale Archiefinspectie Limburg Dit luidt sinds 17 december 1979 Van Hasseltkade 10, 6211 CC Maastricht. [84] Personalia Ten vervolge op het medegedeelde op blz. 191 van de vorige jaargang kan worden be richt dat de heer H. J. M. Mijland per 1 september 1979 is benoemd tot streekarchivaris van het streekarchivariaat Noord-Kempenland. Archiefraad Bij Koninklijk Besluit van 14 januari 1980, nr. 24 is met ingang van 1 januari 1980 Jhr. mr. C. C. van Valkenburg op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van de Ar chiefraad en is als zodanig voor het tijdvak aanvangende 1 januari 1980 en eindigende 31 december 1984 benoemd: mr. C. P. Briët, rechter bij de arrondissementsrechtbank te Rotterdam. Nieuwe leden F. A. Hertman, Vilvoordehof 11, 5628 TG Eindhoven. J. P. Planjer, Kanaal weg 5, 2313 DS Leiden. Adspirant-leden per 1 januari 1980 Drs. A. A. Augustijn, RA Overijssel M. A. Bakker, GA Rotterdam Mevr. G. A. Balk, ARA I Mevr. A. J. P. van den Berg, RA Noord-Brabant P. J. Bresser, GA Zutphen T. N. M. J. Broens, ARA II Drs. H. G. J. Buijcks, GA Rotterdam Drs. J. J. Cahen, GA 's-Gravenhage A. van Dalfsen, RA Friesland R. M. Delahaye, StrA Nassau-Brabant W. N. H. Doyen, GA Eindhoven Mevr. H. B. van der Eem, GA Haarlem Mevr. S. M. M. Gabriëls, GA Delft Mevr. dr. L. A. M. Giebels, ARA III Mevr. J. L. Hannema, RA Utrecht J. H. G. Harder, ARA II Mevr. R. M. B. Hengstmengel-Koopmans, GA Leiden F. A. M. Hennekam, GA Utrecht J. den Hertog, GA Deventer Mevr. drs. B. C. M. barones van Hövell tot Westerflier-van Hellenberg Hubar, GA Maastricht Drs. R. C. Hol, RA Gelderland Drs. H. H. Jongbloed, RA Drenthe Tj. Jongsma, GA Leeuwarden Mevr. H. J. M. Kattestaart, GA Eindhoven [85]

Nederlandsch Archievenblad | 1980 | | pagina 45