Maastricht, Nijmegen, Roermond, Roosendaal en Nispen, Rotterdam, Schiedam, Sit- tard, Tholen, Tilburg, Utrecht, Velsen, Venlo, Vlaardingen, Vlissingen, Weert, Zierik- zee, Zutphen en Zwolle; 3. de archiefbewaarplaatsen van de hoogheemraadschappen van Delfland te Delft, van Rijnland te Leiden en van Schieland te Rotterdam; 4. de archiefbewaarplaats van het streekarchivariaat Noord-Kempenland te Oirschot en van het streekarchivariaat Krimpenerwaard te Schoonhoven. BIJLAGE III Beschikking van de staatssecretaris van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk van 12 februari 1979, nr. MMA/Ar 200.718. De staatssecretaris van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, overwegende, dat de tarieven voor onderzoekingen en andere werkzaamheden, door of vanwege de be heerders van de rijksarchiefbewaarplaatsen ten behoeve van derden verricht, vast gesteld bij de beschikking van de Minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk van 27 juni 1975, Directie M.M.A., Afd. Ar., nr. 179.308 (Stcrt. 125), herziening behoeven; besluit: Artikel 1 In de bijlage van de beschikking van de Minister van Cultuur, Recreatie en Maatschap pelijk Werk van 27 juni 1975, Directie M.M.A., Afd. Ar., nr. 179.308 (Stcrt. 215) wordt het onder "Afdrukken door middel van een reader-printer" gestelde als volgt ge lezen: formaat A 4 per afdruk: -,75 -,50 formaat A 3 per afdruk: 1,-,75 formaat A 3 per afdruk: 2,1,25 Artikel 2 In de noot bij de in artikel 1 bedoelde bijlage worden de navolgende wijzigingen aange bracht: 1. In de eerste zin vervalt de punt achter "archiefwezen" en wordt deze zin aangevuld met: alsmede ten behoeve van onderzoek door personen en instellingen, indien dit onderzoek naar het oordeel van de beheerder een zuiver wetenschappelijk doel be oogt; 2. De tweede zin wordt als volgt gelezen: In alle andere gevallen is het externe tarief verschuldigd; 3. In de derde zin vervalt achter B het woord "extern." Artikel 3 Deze beschikking, welke zal worden geplaatst in de Nederlandse Staatscourant, treedt in werking met ingang van 1 maart 1979. Afschrift van deze beschikking zal worden gezonden aan de Algemene Rekenkamer. BIJLAGE IV Beschikking van de staatssecretaris van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk van 23 januari 1980, nr. MMA/Ar 205.989. De staatssecretaris van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk besluit: vastgesteld wordt het volgende bezoekersreglement voor de rijksarchiefdienst: Artikel 1 1De studiezalen van een rijksarchief zijn voor het publiek geopend op werkdagen van 9.00 uur - 17.00 uur. Op zaterdag is in elk rijksarchief tenminste één studiezaal geopend van 9.00 - 12.30 uur. 2. De studiezalen van de rijksarchieven te 's-Gravenhage zijn bovendien geopend op zaterdag van 12.30 - 17.00 uur. 3. De rijksarchivaris kan bepalen dat de studiezalen buiten de in het eerste en tweede lid genoemde tijden voor het publiek geopend zijn. Artikel 2 In bijzondere gevallen kunnen de rijksarchivaris, na machtiging van de algemene rijks archivaris, en de algemene rijksarchivaris, na machtiging van de minister, besluiten tot beperkte of volledige sluiting van een of meer studiezalen dan wel tot andere beperking van de dienstverlening gedurende de openingstijden. Artikel 3 De rijksarchivaris kan bepalen, dat andere ruimten dan de studiezalen voor het publiek toegankelijk zijn op door hem vastgestelde tijden. Artikel 4 Bezoekers hebben uitsluitend toegang tot die ruimten die door de rijksarchivaris zijn aangewezen. [74] [75]

Nederlandsch Archievenblad | 1980 | | pagina 40