BIJLAGE I K.B. van 29 januari 1979, houdende vaststelling van de in het derde lid van artikel 20 octies van de Rompwet Instellingen van weldadigheid bedoelde regelen. Wij Juliana, bij de gratie Gods, Koningin der Nederlanden, Prinses van Oranje- Nassau, enz., enz., enz. Op de voordracht van de Staatssecretaris van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk van 1 december 1973, Directie Bijstandszaken en Directie Musea, Monumenten en Archieven, Nr. 200.481; Gelet op artikel 20 octies, derde lid, van de Rompwet Instellingen van weldadigheid; Gezien de adviezen van de Archiefraad van 14 maart 1973, Nr. 7304 en van 5 augustus 1977, Nr. 76117; De Raad van State gehoord (advies van 13 december 1978 Nr. 16); Gezien het nader rapport van de Staatssecretaris voornoemd van 23 januari 1979 Nr. 201.297; Hebben goedgevonden en verstaan: Artikel 1 Onder de bevelen van gedeputeerde staten oefent de provinciale inspecteur, bedoeld in artikel 22 van de Archiefwet 1962, toezicht uit op de zorg voor de archiefbescheiden van de instellingen, als bedoeld in artikel 2, onder a en d, van de Rompwet Instellingen van weldadigheid. Artikel 2 Wanneer gedeputeerde staten van oordeel zijn dat het bestuur van een in artikel 1 be doelde instelling onvoldoende zorg draagt voor de archiefbescheiden, kunnen zij, na het bestuur te hebben gehoord, bepalen voor welk tijdstip de door hen nodig geachte voorzieningen moeten zijn getroffen, daaronder begrepen ruimten voor de bewaring van archiefbescheiden. De provinciale inspecteur brengt aan gedeputeerde staten ter za ke verslag uit. Artikel 3 Op het in artikel 1 bedoelde toezicht zijn de laatste volzin van artikel 55 als mede de ar tikelen 56, 58, 60 en 62 van het Archiefbesluit van overeenkomstige toepassing. Lasten en bevelen, dat dit besluit met de daarbij behorende nota van toelichting in het Staatsblad zal worden geplaats en dat daarvan afschrift zal worden gezonden aan de Raad van State. Soestdijk, 29 januari 1979 Juliana De Staatssecretaris van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, G. C. Wallis de Vries Uitgegeven de zevenentwintigste februari 1979 De Minister van Justitie, J. de Ruiter nota van toelichting Met de Archiefraad is de ondergetekende van mening, dat de totstandkoming bevor derd dient te worden van de in het derde lid van artikel 20 octies van de Rompwet In stellingen van weldadigheid bedoelde algemene maatregel van bestuur, houdende de re gelen met betrekking tot het door gedeputeerde staten uit te oefenen toezicht op de zorg voor de archiefbescheiden van de burgerlijke en gemengde instellingen van weldadig heid. Volledigheidshalve zij vermeld, dat het bovengenoemde artikel ingevolge artikel 43 van de Archiefwet 1962 in de Armenwet (thans Rompwet Instellingen van de weldadigheid) is opgenomen. Om redenen van praktische aard en mede terwille van de uniformiteit wordt het wense lijk geacht voor de hierboven bedoelde regelen aansluiting te zoeken bij het bepaalde in de artikelen 55, 56, 58, 60 en 62 van het Archiefbesluit, welke artikelen een regeling in houden van het toezicht door gedeputeerde staten op de zorg voor de archiefbescheiden van gemeenten, waterschappen en veenpolders. Het onderhavige besluit beoogt een en ander te verwezenlijken. De Staatssecretaris van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk G. C. Wallis de Vries BIJLAGE II Archiefbewaarplaatsen waaraan de beheerder van een archiefbewaarplaats ingevolge art. 23 van het Archiefbesluit verplicht is archiefbescheiden uit te lenen. 1. de rijksarchiefbewaarplaatsen; 2. de archiefbewaarplaatsen van de gemeenten Alkmaar, Amsterdam, Apeldoorn, Arnhem, Axel, Bergen op Zoom, Breda, Brielle, Delft, Deventer, Dordrecht, Eindho ven, Etten-Leur, Goes, Gorinchem, Gouda, 's-Gravenhage, Groningen, Haarlem, Heerlen, Helmond, 's-Hertogenbosch, Hoorn, Hulst, Kampen, Leeuwarden, Leiden, [72] [73]

Nederlandsch Archievenblad | 1980 | | pagina 39