ge en welgekozen bronnen- en notenapparaat blijkt, dat wij hier te doen hebben met een persoonsbeschrijving uit het milieu van de bestuursambtenaren uit het voormalig Nederlandsch-Indië, goed gefundeerd en van een hoog niveau. Volledigheidshalve nog de opmerking dat de bijdragereeks wordt voorafgegaan door een levensbeschrijving van Mr. P. Creutzberg van de hand van professor dr. I. Schöf- fer, terwijl na de genoemde reeks voor de niet-Nederlandse lezer zo vraag ik mij af een summary als extra service niet misstaan zou hebben. Hier zou ik willen eindigen met te vermelden dat deze opmerkelijke bundel door inhoud èn uitvoering uitdrukking geeft aan de eenheid in verscheidenheid, die typerend is voor de geschiedschrijving van Indonesië en deze een bijzondere bekoring verleent. F. de Rochemont [58] Wij ontvingen Van de Dienst Inspectie der Archieven in Limburg Inventaris van de archieven der gemeente Helden 1588 (1421)-1939 samengesteld door J. G. A. Hendriks en W. van Muiken, Maastricht 1976. In deze inventaris zijn beschreven de archieven van het dorpsbestuur; het gemeente bestuur, gevormd onder beheer van de gemeentesecretaris; van de gemeente-ontvanger; van het electriciteitsbedrijf; van de commissie tot wering van schoolverzuim te Pannin- gen; van het burgerlijk armbestuur; van de ambtenaar van de burgerlijke stand en van het kadaster. Inventaris van de archieven der gemeente Horst 1579-1939 samengesteld door W. van Muiken, Maastricht 1977. Deze inventaris is een enigszins verkorte uitgave van de meer gedetailleerde inventaris van de archieven der gemeente Horst door de heer Van Muiken in de periode 1962-1964 samengesteld. De uitgebreide vorm is vooral bedoeld ten dienste van de gemeentesecre tarie, voor het geschiedkundig onderzoek is de hier genoemde uitgave te verkiezen. Zij omvat de archieven van het dorpsbestuur; van het gemeentebestuur, gevormd onder beheer van de gemeentesecretaris; van de schoolcommissie; van de gemeente ontvanger; van het burgerlijke armbestuur; van de ambtenaar van de burgerlijke stand; van het kadaster; van de woningvereniging; van het kiesdistrict Horst; van de kantonale raad voor de burgerwacht; van de provisoren van de beurzenstichtingen: Joannes Moli- toris, Christiaan Mulders, Antonius Sartorius; van de rentmeester der goederen van de familie Von und zu Westerholt und Gijsenberg; van burgemeester A. Kannegiesser als inspecteur van de buurtwegen van het kanton Horst en van burgemeester L. Neujean als inspecteur van het 17e buurtwegendistrict. Inventaris van de archieven der Gemeente Susteren 1635-1948 samengesteld door W. van Muiken, Maastricht 1978. Deze inventaris omvat de archieven van het stadsbestuur; van het gemeentebestuur, ge vormd onder beheer van de gemeentesecretaris; van het kabinet van de burgemeester; van de politie; van het college van zetters voor 's rijks directe belastingen; van het bur gerlijk armbestuur; van de ambtenaar van de burgerlijke stand en van het kadaster. Inventaris van de archieven der gemeente Stramproy 1592-1937 samengesteld door W. van Muiken, Maastricht 1979. Deze inventaris omvat de archieven van het dorpsbestuur; van het armenbestuur; van [59]

Nederlandsch Archievenblad | 1980 | | pagina 32