Overzicht van de tentoonstellingen en andere activiteiten in ar chieven en musea in Nederland naar aanleiding van de internatio nale archiefweken 1979 Groningen RA en GA Groningen: 18 t/m 20 oktober in de etalages van V D in Groningen een gecombineerde tentoonstelling GA en Groninger Museum: 26 oktober-15 december in museum een tentoonstelling gericht op het onderwijs. Friesland RA: 23 en 24 oktober open dagen met vertoning van de film, kleine tentoonstelling, demonstratie archiefwerkzaamheden in verschillende stands en première van een dia serie over het archief. GA Leeuwarden: 27 oktober open dag. Streekarchivariaat Noord-Oost Friesland: 25 en 26 oktober open dagen met kleine expositie te Dokkum. RA, GA Leeuwarden en streekarchivariaat Noord-Oost Friesland: gezamenlijk vouwblad. RA en GA Leeuwarden: serie prentbriefkaarten met afbeeldingen van archiefstuk ken. Drenthe RA en Provinciaal Museum: 3 november-8 december in museum een tentoonstelling; viering van het 100-jarig bestaan van het rijksarchief en het 125-jarig bestaan van het museum. Samen een aflevering van het maandblad "Drenthe". Aanbieding van "De archieven in Drenthe". Overijssel RA: 1 november archiefdag met vertoning van film, kleine tentoonstelling, rondlei ding en toelichting door de gemeentearchivaris van Deventer naar aanleiding van de film. Deze dag is herhaald. Gelderland RA en GA Arnhem: 16 oktober-3 november in Bibliotheek Arnhem een tentoonstel ling. GA Apeldoorn: 20-30 november op stadszolder van het raadhuis een tentoonstelling "Archief??? Beheer van het geschreven verleden". GA Barneveld: 16 oktober-3 november in Veluws Museum Nairac een tentoonstel ling over de registratie van mensen door de eeuwen heen "Afgestoft, levenstekens uit het Barneveldse gemeentearchief". GA Nijmegen: 13 oktober-23 november tentoonstelling "Van Blok vol rechten tot Arsenaal vol wetenswaardigheden" met uitvoerige catalogus; vertoning van de film. GA Rheden: 26 november-21 december een tentoonstelling van o.a. aanwinsten van de laatste jaren. GA Zutphen: 20 oktober-18 november in Stedelijk Museum een tentoonstelling "Zutphen in stukken" aan de hand van onderzoek door het gezin van slager Teunissen te Zutphen; vertoning van de film; open dag in het archief. Streekarchivariaat Tiel-Buren-Culemborg: 8-17 november in de Waterpoort te Tiel een tentoonstelling "Van ganzeveer tot typemachine. Streekgeschiedenis in stukken" met catalogus. Utrecht GA Utrecht: 13 oktober-5 januari 1980 tentoonstelling 'De stad ten baat...' Zorg voor en beheer van de archieven en verzamelingen van de Gemeentelijke Archiefdienst Utrecht geïllustreerd aan de hand van aanwinsten van de laatste 10 jaar" met uitvoerige catalogus. Aansluitend een lezingencyclus voor de rol van de archiefdienst. In het hoofdpostkantoor te Utrecht is 22 oktober-19 november gestempeld met "Ar chiefweken 1979". Noord-Holland GA Amsterdam en Amsterdams Historisch Museum: 26 oktober-6 januari 1980 in museum een tentoonstelling "Het archief pakt uit", met begeleidend artikel in het maandblad ons Amsterdam en publikatie van het boekje "Het gemeentearchief Ook voor U!" GA Amsterdam: organisatie Noord-Hollandse historische dag op 2 november, ge wijd aan "het archief"; vertoning van de film. In de provincie is op vele plaatsen de film vertoond. In het hoofdpostkantoor te Amsterdam is 22 oktober-19 november gestempeld met "Archiefweken 1979". Zuid-Holland GA Delft: 18 oktober-15 februari 1980 een tentoonstelling rond het Delftse handvest van 1246 "Uw archief, de bronnen van de historie". In samenwerking met "Delfia Ba- tavorum" en de genealogische vereniging "Prometheus" 30 oktober in TH Delft een lezing met vertoning van de film. Verschijning van een brochure over het gemeentear chief. GA Gouda: 24 oktober-2 december in Katharinagasthuis een tentoonstelling "Ar chief open en bloot". [46] [47]

Nederlandsch Archievenblad | 1980 | | pagina 26