Taak en bevoegd'heaen van het bestuur Artikel 9. 1Het bestuur is belast met het besturen van de vereniging. 2. De vereniging wordt in en buiten rechte vertegenwoordigd door voorzitter en secretaris en bij ontstentenis of belet van één van hen of van beiden door spe ciaal voor hem (hen) aangewezen plaatsvervanger(s). 3. Tot het navolgende is het bestuur slechts bevoegd na toestemming van de alge mene vergadering: a. het kopen, vervreemden of bezwaren van registergoederen; b. het sluiten van overeenkomsten, waarbij de vereniging zich als borg of hoofde lijk medeschuldenaar verbindt, zich voor een derde sterk maakt of zich tot zeker heidstelling voor een schuld van een derde verbindt. Boekjaar Artikel 10. Het boekjaar is gelijk aan het kalenderjaar. Algemene vergadering Artikel 11. 1. Jaarlijks wordt een algemene vergadering gehouden, op een door het bestuur te bepalen plaats en datum. 2. In deze vergadering brengt het bestuur zijn jaarverslag uit en doet, onder over legging van de nodige bescheiden, rekening en verantwoording over zijn gevoerd beheer in het afgelopen boekjaar. 3. De algemene vergadering benoemt jaarlijks een commissie van twee leden, die geen bestuurslid mogen zijn. Deze commissie onderzoekt de rekening en verantwoording van het bestuur en brengt aan de algemene vergadering verslag van haar bevindingen uit. 4. De algemene vergadering behandelt ook de voorstellen, die door het bestuur zijn gedaan of die door tenminste zeven (aspirant-)leden veertien dagen voor de vergadering schriftelijk bij het bestuur zijn ingeleverd. Dit geldt ook voor andere algemene vergaderingen. Artikel 12. 1. Verder roept het bestuur een algemene vergadering bijeen, wanneer het dit wenselijk oordeelt, of wanneer het daartoe volgens de wet of de statuten ver plicht is. 2. Het bestuur is tot het bijeenroepen van een algemene vergadering verplicht, als tenminste twintig (aspirant-)leden dit schriftelijk aan het bestuur verzoeken met vermelding van de te behandelen onderwerpen. In dit geval moet de vergadering binnen vier weken na ontvangst van het ver zoek worden gehouden. Is dit niet gebeurd, dan kunnen de verzoekers zelf een algemene vergadering bijeenroepen op dezelfde wijze als het bestuur de algemene vergadering bijeenroept of bij advertentie in een landelijk dagblad. [276] Artikel 13. 1. Alle leden, aspirant-leden, corresponderende leden en ereleden van de vereniging worden tot alle algemene vergaderingen tenminste twee weken tevoren schrifte lijk door het bestuur opgeroepen onder vermelding van de te behandelen punten. 2. De voorzitter van het bestuur en bij zijn afwezigheid zijn plaatsvervanger treedt op als voorzitter van de algemene vergadering. 3. De secretaris van het bestuur houdt notulen van het verhandelde in alle algemene vergaderingen. 4. Tenzij in deze statuten anders is voorgeschreven, worden alle besluiten genomen met volstrekte meerderheid van de geldig uitgebrachte stemmen. Ieder lid, ieder aspirant-lid en ieder ere-lid heeft één stem. Een corresponderend lid heeft een adviserende stem. 5. Over zaken wordt mondeling gestemd; over personen wordt met ongetekende briefjes gestemd, tenzij de vergadering éénstemmig goedkeurt, dat mondeling ge stemd wordt. 6. Blanco stemmen en getekende briefjes zijn ongeldig. 7Wordt bij benoeming van personen bij de eerste stemming geen volstrekte meer derheid verkregen, dan wordt een tweede stemming gehouden. Wordt dan weer geen volstrekte meerderheid verkregen, dan wordt herstemd tussen de twee per sonen, die bij de tweede stemming de meeste stemmen verkregen. 8. Bij staken van stemmen over zaken is het voorstel verworpen. Staken de stem men over personen, dan beslist het lot. Redactie van het tijdschrift Artikel 14. 1. De redactie van het tijdschrift uitgaande van de vereniging wordt door de alge mene vergadering opgedragen aan een redacteur of een redactie-commissie; deze is slechts verantwoording verschuldigd aan de algemene vergadering. 2. De wijze van benoeming en ontslag van een redacteur of een redactie-commissie wordt bij huishoudelijk reglement geregeld. 3. De redacteur of de voorzitter van de redactiecommissie kan de bestuursverga deringen bijwonen; hij heeft daarin een adviserende stem. Commissies Artikel 15. Voor het verrichten van een bijzondere opdracht kan het bestuur of de algemene vergadering besluiten tot het instellen van een commissie. Statutenwijziging Artikel 16. 1. De statuten van de vereniging kunnen worden gewijzigd door een besluit van de algemene vergadering, mits in de oproeping tot de vergadering is vermeld, dat statutenwijziging wordt voorgesteld. [277

Nederlandsch Archievenblad | 1979 | | pagina 3