Personalia spronkelijke uitgaven van boeken, documenten en rapporten, maar ook voor col lecties foto's, catalogus-kaartjes, herbaria, etc. In het manuscript voor een proef schrift op microfiche kunnen dan ook zonder problemen foto's, tekeningen en grafieken worden opgenomen. Microfiche is een goedkoop medium. De prijs van één fiche, waarop 40 tot 112 pagina's gereproduceerd kunnen worden, bedraagt ongeveer 1,bij een op lage vanaf 50 exemplaren. De produktie-tijd voor een proefschrift op micro fiches bedraagt, onafhankelijk van het aantal pagina's slechts 2 weken! De lees- apparatuur voor microfiches is de laatste jaren zowel sterk verbeterd als in prijs gedaald. Voor ongeveer 300,koopt men een goed, portable, leesapparaat waarmee men kan werken bij normaal daglicht. Een belangrijk voordeel van microfiche boven microfilm is dat er veel gemakke lijker mee te werken is. Boven elke fiche is aangegeven wat men op het betreffen de fiche vindt: naam van het werk, jaar en plaats van uitgave, volume en pagina nummers. Microfiches beschadigen ook minder dan films omdat ze in de lees- apparatuur daartegen beschermd worden. In de USA worden sinds enige jaren proefschriften uitgegeven op microfilm. Het proefschrift van de heer Veder is uitgegeven door Inter Documentation Com pany AG Zwitserland. Een dochteronderneming van IDC is gevestigd in Leiden: Inter Documentation Company BV., Uiterstegracht 45, Leiden, tel. 071-142700. Met ingang van 1 juli 1976 is prof. dr. B. H. Slicher van Bath op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van de Archiefraad. Voor het tijdvak van 1 juli 1976 tot 30 juni 1981 is drs. C. B. Wels benoemd tot lid van de Archiefraad. Drs. Wels is wetenschappelijk medewerker bij het Instituut voor geschiedenis van de Rijksuniversiteit te Utrecht en woont in Bosch en Duin (gemeente Zeist). Per 1 april 1976 aanvaardde de heer J. G. J. van Booma, tot die datum adjunct archivaris van de Nederlandse Hervormde Kerk, een functie als wetenschappelijk medewerker bij het Centraal Bureau voor Genealogie. Hij zet daarnaast voorzover zijn nieuwe werkkring dat toelaat zijn werk ten behoeve van de kerkelijke archieven voort als landelijk consulent voor de ar chieven van de Nederlandse Hervormde Kerk. Uitslagen archiefexamens In het eerste en tweede kwartaal van 1976 zijn geslaagd: Voor het examen hoger archiefambtenaar Mej. drs. H. S. Danner (le deel) Mej. drs. A. C. Kerssies (le deel) Mr. R. Huybrecht (2e deel) Mej. drs. E. T. Suir (le deel) [238 Voor het examen middelbaar archief ambtenaar S. Koorn Mej. H. C. de Roo van Alderwerelt J. F. Oldenhuis Drs. J. M. Welters Nieuw adspirant-lid Mevr. drs. M. D. Klosterman-van Niekerk, Stelt 30 te Eersel Adspirant-lidmaatschap omgezet in gewoon lidmaatschap Mr. R. Huybrecht (I) te 's-Gravenhage, S. Kroon (II) te Haren, J. F. Oldenhuis (II) te Groningen en Mej. H. C. de Roo van Alderwerelt (II) te Mierlohout, Helmond. Instelling Commissie Nota Archief beleid In opdracht van de Minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk werd een commissie Nota Archiefbeleid geïnstalleerd, welke hem zal adviseren over de wenselijkheid in het huidige door hem gevoerde archiefbeleid al dan niet principiële wijzigingen aan te brengen. Tot de taak der Commissie zal het mede behoren in het bevestigende geval voorstellen tot wijziging van de Archiefwet 1962 en/of van het Archiefbesluit voor te bereiden. De installatie vond ten departemente van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk plaats op 8 juli 1976 en werd verricht door mr. R. Hotke, Directeur-Gene raal voor Culturele Zaken. Huidige samenstelling van de commissie: P. J. Yperlaan, Directeur M(usea), M(onumenten) en A(rchieven) Voorzitter M. F. C. van der Avoirt, medewerker Afdeling Archie ven bij directie M.M.A. Lid-secretaris Mr. J. Berlijn, medewerker Centrale Directie W. en J.Z.: Lid A. Iestra, plv. hoofd Centrale Afdeling Organisatie en Efficiëncy Lid Mr. J. F. M. J. Jansen, Raadadviseur Culturele Zaken Lid Mr. L. Lieuwes, secretaris Archiefraad Lid (pers. tit.) Mevr. drs. Y. E. van Raalte, medewerkster Stafafdeling Beleidsvoorbereiding Lid Mr. A. E. M. Ribberink, algemene rijksarchivaris Lid (als adviseur door Minister aangewezen) Mr. J. D. Chr. de Vries, hoofd afdeling Archieven bij directie M.M.A. Lid Door algemene rijksarchivaris, gehoord het convent van rijksarchivarissen, aangewezen: Mr. E. D. Eijken, rijksarchivaris in de provincie Overijssel Lid Mr. F. C. J. Ketelaar, algemeen medewerker van de algemene rijks archivaris/secretaris van het convent Lid Namens Interprovinciaal overleg voor algemene en personeelszaken: Drs. I. W. L. A. Caminada, provinciaal archiefinspecteur in Noord-Brabant: Lid [239]

Nederlandsch Archievenblad | 1976 | | pagina 40