Onder de aanwinsten worden vermeld archivalia van de Arnhemse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer en het archief van de Dienst voor de Lichamelijke Opvoeding en Sport van ongeveer 1931 tot 1960. Het aantal bezoekers bedroeg 745 (v.j. 657). Delft. Het gemeentearchief gaf een brochure uit met inlichtingen over de dienst, die gratis te verkrijgen is aan het adres Oude Delft 169. De ingesloten boeken legger is tevens te gebruiken als formulier, waarop men kan vragen of over een bepaald onderwerp gegevens aanwezig zijn. Deventer. In de laatste raadsvergadering van 1975 werd besloten tot de restaura tie van het gebouwencomplex Klooster-Noord. Het is de bedoeling, dat dit com plex huisvesting gaat bieden aan de Stads- of Athenaeum Bibliotheek, waardoor het nu door deze instelling gebruikte Klooster-Zuid beschikbaar komt voor de ar chiefdienst. Klooster-Zuid is in 1969 reeds door de provinciale archiefinspectie goedgekeurd als officiële archiefbewaarplaats van de gemeente Deventer. De afronding van de inventaris van alle Jordens-archieven (familie, notariskan toor, hofje en collectie "Cost-Jordens") wordt in 1976 verwacht. De inventaris van het archief van de Vereniging van Nijveren (1854) 1857-1969 door H. de Beer werd als bijlage bij het verslag opgenomen. Voor zover mogelijk werd aan de taak van de inspectie der niet overgedragen archieven aandacht besteed. Het aantal bezoekers bedroeg 256 (v.j. 236), die 816 (v.j. 662) bezoeken brachten. Eindhoven. Ook in 1975 kon door de te beperkte personeelsbezetting wederom te weinig tijd besteed worden aan de toch eigenlijk eerst noodzakelijke werkzaam heden als het toegankelijk maken van de archieven en de inspectie van de lopende archieven van gemeentelijke diensten en bedrijven. Als aanvulling op de in 1974 in langdurig bruikleen verkregen archiefstukken van het Ridderlijk Gilde van St. Sebastiaan werd door het gilde opnieuw een groot aantal archiefstukken in bewaring gegeven. Deze stukken waren op de zol der van een pand in de binnenstad ontdekt en moesten door het gilde als recht matige eigenaar via een proces worden teruggevorderd. De archivaris werd han gende de procedure door de rechter als sequester aangewezen. Van de hand van de adjunct-achivaris verscheen een Beknopt overzicht van de ontwikkelingen te Eindhoven in de negentiende en twintigste eeuw. Opmerkelijk is de in het verslag opgenomen tekening van Constant Daniel van Renesse, stadssecretaris van Eindhoven 1653-1680, die een leerling was van Rem brandt. De tekening staat op een proces-verbaal van verkiezing van de burgemees ters van Eindhoven voor 1669. Het aantal bezoekers bedroeg 2114 (v.j. 1709). Bovendien waren er 449 (v.j. 429) bezoekers in groepsverband. Veere. In 1975 vonden de inventarisatiewerkzaamheden aan de archieven van Veere, Vrouwenpolder en Serooskerke voortgang. De inspectie over de niet-over- gedragen archieven gaf geen aanleiding tot het maken van opmerkingen. Het aantal bezoekers bedroeg 18 (v.j. 27), die 47 (v.j. 44) bezoeken brachten. [234] Vlissingen. Aan de inventarisatie van archieven is in 1975 vrijwel niets gedaan. De archieven bij de gemeentelijke diensten bevinden zich in goede staat. Binnen kort zullen de archieven van Gemeentewerken uit de 19e eeuw en de archieven van de Gemeentesecretarie 1915-1937 moeten worden overgebracht naar de be waarplaats. Verkregen werd het archief van de Commissie van toezicht op het Middelbaar Onderwijs te Vlissingen 1938-1974. Het aantal bezoekers bedroeg 172 (v.j. 160), die 260 (v.j. 202) bezoeken brachten. Zwolle. De beschrijving van het oude administratieve archief der gemeente Zwol le vorderde in 1975 wederom met enkele honderden nummers. Met het oog op het samenstellen van een regestenboek van Zwolle zijn regesten gemaakt van alle akten van vóór 1400, voorkomende in cartularia, die zich in de gemeentelijke ar chiefbewaarplaats van Zwolle bevinden. Ook van alle op Zwolle betrekking heb bende akten van vóór 1400 zowel originele charters als afschriften in cartularia die elders bewaard worden, zijn voor zover ze bekend waren regesten gemaakt. Het onderzoek naar de bewoningsgeschiedenis van de huizen in de binnenstad en het huisnamen- en veldnamenonderzoek werden voortgezet. Bij de aanwinstens het archief van de Gasfabriek 1890-1972, het archief van het R.K. Armbestuur en het R.K. Weeshuis 1739-1945 en het archief van de Vereni ging "Nazorg" voor buitengewoon onderwijs 1934-1974. Het aantal bezoekers bedroeg 432 (v.j. 454), die 1341 (v.j. 1086) bezoeken brach ten. Streekarchivariaat "De Liemers en Doesburg"In 1975 werd verder gewerkt aan de inventarisatie van de I9e eeuwse gemeentearchieven en de verwijdering van vernietigbare stukken daaruit. Ook werden polderarchieven geordend. In bewaring genomen werden de archieven van de Evangelisch Lutherse Gemeen te te Doesburg en de parochie St. Martinus te Pannerden. Te Doesburg werden voorts nog overgenomen de archieven van de directie van de tentoonstelling Gul den Trek, de gymnastiekvereniging Eendracht, de plaatselijke afdeling van het Roode Kruis, de zeilvereniging De Oude Ilssel en de Doesburgsche Handelsver- eeniging. Door mr. M. F. F. A. de Nerée tot Babberich werd voor een half jaar ten ge- meentearchieve van Zevenaar gedeponeerd het archief van het Sint-Anna gilde te Kamphuizen, waarvan de oudste stukken teruggaan tot de 15e eeuw. Van de be langrijkste stukken worden copieën gemaakt. Aan het Doesburgse archief werden door 99 (v.j. 89) bezoekers 260 (v.j. 217) be zoeken gebracht, terwijl in Zevenaar 31 (v.j. 20) bezoekers 142 (v.j. 88) bezoeken aflegden. Gemeenschappelijk Archivariaat Nassau-BrabantVan de publikaties versche nen voorjaar en zomer 1976 de delen 34: Uit de oude geschiedenis van Rijsber- gen deel 1 door A. Delahaye, en 35: De Hervormden in Zundert en Rijsbergen door G. I. van Donschot. [235

Nederlandsch Archievenblad | 1976 | | pagina 38