markt 1 arhhem Mededelingen van het bestuur Voorontwerpen wijziging Archiefwet en Archief besluit De intradepartementale commissie, ingesteld ter voorbereiding van een technische (partiele) herziening van de Archiefwet 1962 en van het Archief besluit zie de op pag. 162 van de 78e jaargang/1974, afl. 2 opgenomen kennisgeving heeft haar werkzaamheden beëindigd. Belangstellenden kunnen de door de commissie opgestelde voorontwerpen van zowel de wijziging van de wet als van het besluit met de bijbehorende toelichtingen aan vragen bij de Afdeling Archieven van het Ministerie van C.R.M. t.a.v. de heer M. F. C. van der Avoirt, Sir Winston Churchilllaan 362 te Rijswijk. Reacties worden gaarne ingewacht tol 1 september a.s. aan hetzelfde adres. De Stichting Tehuis voor Archiefambtenaren in 1975 Het gastenboek geeft voor 1975 het getal van 306 overnachtingen aan tegenover 161 in het jaar daarvoor. Enkele archivarissen maakten gebruik van de geboden gelegenheid om in de Pauwhof te Wassenaar te logeren. De studiedagen 1975 konden, mede door het verhoogde subsidiebedrag van de Morrenstichting, uitstekend worden georganiseerd. Over de huisvesting werd slechts lof vernomen. Ook nu staat de gelegenheid weer open om in het centrum van Den Haag of in het rustieke Wassenaar te logeren. U kunt zich hiertoe schriftelijk wenden tot de heer H. J. van Meerendonk, directeur, Koningstraat 31, Zoetermeer. Aanbod tot het ruilen van kaarten Een archiefrestaurateur uit Graz, Oostenrijk, verzamelaar van oude landkaarten, bezit een aantal mooie De Witt's en andere kaarten van Holland, België en Frank rijk, welke hij wenst te ruilen tegen kaarten van Oostenrijk of Zwitserland. Ge- gadigden worden verzocht te schrijven aan: Karl Trobas, A-8010-Graz, Schiitzen- hofgasse 13, Österreich. Openingstijden studiezaal rijksarchief in Drenthe Met ingang van maandag 24 mei 1976 zal de studiezaal van het rijksarchief in dc provincie Drenthe op werkdagen slechts geopend zijn van 13.30 tot 17.00 uur. De openingstijden op zaterdag (9.00-12.00 uur) blijven ongewijzigd. Deze maatregel is noodzakelijk met hst oog op de voorbereidingen van de verhui zing van de archieven in verband met de komende nieuwbouw van het depót. Met ingang van een nog nader te bepalen datum zullen bovendien de te raadplegen stukken op enkele uitzonderingen na tenminste één dag van te voren aange vraagd moeten worden. Het laat zich aanzien dat deze maatregelen gedurende de nieuwbouwperiode van circa twee jaar van kracht zullen blijven. [160] Notulen van de ledenvergadering van de Vereniging van Archivarissen in Nederland, gehouden op woensdag 2 juni 1976 in het gebouw "Stichting Film en Wetenschap" te Utrecht. De voorzitter drs. B. Woelderink opent om 10.45 uur de vergadering. Berichten van verhindering zijn ingekomen van J. G. Linssen, Th. J. Poelstra, mr. J. Rinze- ma, drs. B. J. van der Saag, dr. P. Scherft en drs. J. J. Temminck. De voorzitter geeft een overzicht van de werkzaamheden van de verschillende commissies. De commissie Archieven Lagere Overheden zal haar rapport in september-oktober schriftelijk aan de leden voorleggen met de mogelijkheid om te reageren. In de na jaarsvergadering zal de behandeling van het definitieve rapport plaatsvinden. De commissie Automatisering heeft aan het bestuur haar eerste interim-rapport uitgebracht. Vanwege het bestuur zijn enkele opmerkingen ter kennis gebracht aan de commissie. Aan de commissie is de vrijheid gelaten het rapport te publi ceren in het Archievenblad. De commissie Provinciale Archiefgidsen heeft op organisatorisch gebied goede vorderingen gemaakt. In iedere provincie is een kleine commissie samengesteld. In de landelijke commissie, waarvan drs. J. J. Temminck voorzitter is, is iedere provinciale commissie vertegenwoordigd. De commissie Handleiding Vernietiging heeft in 1974 het eerste hoofdstuk doen verschijnen. Het komende najaar zal de gehele handleiding gereed zijn. De ver wachting is, dat in de voorjaarsvergadering 1977 de handleiding besproken kan worden. Door de Interdepartementale werkgroep "technische herziening Archiefwet" is aan het bestuur gevraagd vóór 1 september te reageren op de zo juist verschenen nota van de werkgroep. Drs. Woelderink stelt voor, dat belangstellenden kontakt opnemen met de secretaris om een exemplaar van de nota te verkrijgen. Reakties dienen vóór 1 augustus bij het bestuur binnen te zijn, zodat deze nog vóór 1 sep tember aan de werkgroep ter kennis kunnen worden gebracht. Binnenkort zal zo deelt de voorzitter mede een commissie onder voorzitter schap van de heer P. J. Yperlaan worden geïnstalleerd, die tot opdracht heeft de wenselijkheid van een principiële wijziging van de Archiefwet 1962 te onderzoe-

Nederlandsch Archievenblad | 1976 | | pagina 1