jr7. Mededelingen van het bestuur IJ HS ARCHIEF 'N GELDERLAND MARKT 1 ARNHEM Adspirant-lidmaatschap omgezet in gewoon lidmaatschap Mr. G. van der Beek te Alkmaar Mej. R. Bouma te Leeuwarden Mr. M. W. van Boven te Groningen J. J. A. Buylinckx te Hoogeloon B. G. A. van Daalen te Utrecht J. J. C. van Dijk te Rotterdam Ch. E. F. Gerritsen te 's-Gravenhage Mej. J. Gerritsen te Utrecht Drs. J. Hofman te Arnhem F. E. Ch. Hoste te Rotterdam M. M. M. de Mol te Venhorst J. F. Oldenhuis te Aduard E. R. Ooijevaar te 's-Gravenhage J. Prins te Groningen Drs. A. A. M. Schmidt Ernsthausen te I.eidschendam F. M. Stavast te Gouda Bedankt als lid B. Th. Hendriks te Groningen H. Peschar te Amsterdam W. L. A. Roessingh te Arnhem Adspirant-lidmaatschap beëindigd Mej. H. C. P. Blom te Rotterdam Drs. G. R. van der Ham te Duivendrecht J. J. G. Luyten te Maastricht Drs. W. C. M. Stuart te Bergen op Zoom Drs. W. Tijms te Nijmegen Afgesloten 10 februari 1976 Docent paleografie gezocht De Nederlandse Genealogische Vereniging, afdeling Amersfoort, zoekt voor het leiden van een cursus van Oud Nederlands schrift een deskundige voor enkele uren per maand, in Amersfoort. Reacties gaarne aan: Mw. G. van Zurk, Nieuweweg 2, Amersfoort, tel. 033/16908. [80] Notulen van de jaarvergadering van de Vereniging van Archivarissen in Nederland, gehouden op donderdag 19 februari 1976 in Amicitia" Westeinde 15 te 's-Gravenhage. De voorzitter, dr. L. P. L. Pirenne, opent om 10.45 uur de jaarvergadering met een woord van welkom aan de aanwezigen en spreekt de jaarrede uit1. De secretaris, drs. I. W. L. A. Caminada, deelt mee dat berichten van verhindering zijn binnenge komen van de heren J. G. M. Boon, E. J. van Ebbenhorst Tengbergen, O. A. M. W. Hartong, W. T. J. P. M. Keune, drs. R. A. D. Renting, dr. J. A. Schimmel, N. Veld huis, J. M. Th. Verschueren en mej. F. de Wijs. De notulen van de ledenvergaderin gen van 27 mei en 23 september 1975 worden bij acclamatie goedgekeurd. De penningmeester R. J. Jansen licht op de volgende wijze de rekening 1975, de balans per 6 januari 1976 en de begroting 1976 toe: "Ik zou willen beginnen met de rekening over het afgelopen jaar. E:erbij zal U wellicht opvallen het grote verschil in saldi aan het begin van het jaar groot 18.500,— en dat aan het eind van het jaar, d.w.z. het saldo waarmee we 1976 beginnen, n.l. 7000,—. Ik kan u echter ter ge ruststelling meedelen, dat de oorzaak hiervan de uitgave is van het in 1975 uitge komen repertorium op het Archievenblad, waartoe in 1974 reeds een bedrag was gereserveerd. Om even over te stappen naar de balans: u ziet, dat het batig saldo toch nog zo'n kleine duizend gulden bedraagt. Het saldo van de rekening over 1975 vindt U hier aan de linkerzijde; er valt meteen op te maken wat daarvan nog moet worden besteed en wat we trachten te reserveren voor de in 1976 of in de verdere toekomst te verwachten activiteiten. Over de rekening wil ik nog het volgende zeggen. Veel dank zijn wij verschuldigd aan de minister van C.R.M. wegens de forse subsidie van ƒ24.850,aan de Mor renstichting voor de welwillende en voor ons zo van belang zijnde ruime bijdrage van 7000,in de kosten van de studiedagen, en last but not least aan de algemene rijksarchivaris voor zijn financiële tegemoetkoming van 2500,— in de kosten van het eerste nummer van het Archievenblad over Bakhuizen van den Brink. Door al deze goede gevers zijn we in staat geweest ook het jaar 1975 financieel gezond af te sluiten. Aan de uitgavenzijde van de rekening merken wij op, dat de totaal-uitgaven voor 1 Zie voor de tekst van de jaarrede hierna blz. 86. [81

Nederlandsch Archievenblad | 1976 | | pagina 1