Miscellanea Archivistica VII: Les archives de I'architecture conservées par Létat en Belgique par A. Lihois, Archives Générales du Royaume, Bruxelles 1974. Rapport uitgebracht op het Zevende Internationale Archiefcongres in Moskou in augustus 1972. Miscellanea Archivisica VIII: Inventaire des dossiers relatifs a la Belgique et au Grand-Duché de Luxembourg conservés dans le fonds Waterstaat (1820-1823) aux Archives Générales du Royaume a La Haye par M. R. Thielemans, Archives Générales du Royaume, Bruxelles 1974. Miscellanea Archivistica IX: Les sceaux de l'Abbaye et des Abbés de Flo- reffe par R. Laurent, Archives Générales du Royaume, Bruxelles 1975. Miscellanea Archivistica X: Wijffels, Archief problemen in België; A. Scuff- laire, Le moulage des sceaux en 1974 aux Archives Générales du Royaume; J. Pieyns, L'informatique aux Archives de I'Etat en Belgique: outil de travail et moyen de conservation; R. Laurent, Le service éducatif des Archives de I'Etat; J. Pieyns, Une expérience de recherche documentaire par ordinateur dans les tables des registres paroissiaux, Nomade, A.G.R.A.R., BruxelleslBrussel 1975. Miscellanea Archivistica XI: Inventaire d'archives de la Familie d'Egmont- Pignatelli concernant la terre et pairie de Lens (Hainaut) (conservées aux Archives Départementales de la Somme a Amiens), X11 le-XV II Ie siècles, par J. Nazet, Ar chives Générales du Royaume, Bruxelles 1974 1975). Inventarissen van hedendaagse archieven van gemeenten, deel I, door E. Houtman, J. Mertens en A. Zoete, Algemeen Rijksarchief, Brussel 1975. Het betreft de Brabantse gemeenten Bekkevoort, Bertem, Betekom, Boutersem, Buizingen, Halle, Halle-Booienhoven, Hever, Houwaert, Kampenhout, Kumtich, Langdorp, Liedekerke, Lubbeek, Mollem, Neerijsse, Rillaar, Teralfene, Testelt, Wambeek, Zaventem en Zemst. Inventarissen van gemeentearchieven, deel I, door G. Gadeyne, N. Maddens en E. Warlop, Rijksarchief te Kortrijk, Brussel 1975. Het betreft de West-Vlaamse gemeenten Anzegem, Avelgem, Emelgem, Gullegem, Rekkem, Sint-Eloois-Vijve, Spiere, Tiegem en Zwevegem. Répertoire des archives notariales de la Province de Namur XVIe-XXe siècle, Tome 1 Arrondissement de Namur, par J. Bovesse et M. Grosfils, Archives de I'Etat a Namur, Bruxelles 1975. Administration des terres Wallones des Princes de Loewenstein et de Stolberg, première portie, par R. Petit, Archives de I'Etat a Arlon, Bruxelles 1975. [48] Inventaire des archives du Chateau de Messcincy par R. Petit, Archives de I'Etat a Arlon, Bruxelles 1975. Inventaire des archives de l'abbaye de La Ramée a Jauchelette, Fascicule 2: regestes (2e partie: 1501-1750), tables, par G. Despy et A. Uyttebrouck, Archives Générales du Royaume, Bruxelles 1975. (Tome IV de la le série: abbayes et cha- pitres, des inventaires analytiques des archives ecclésiastiques du Brabant). Fascicule 1 werd besproken in Ned. Archievenblad 1972 biz. 140-141. Inventaire des archives de l'abbaye de Saint-Feuillien du Roeulx par G. Wy- mans, Archives de I'Etat a Mons, Bruxelles 1975. Archivum, revue internationale des archives publiée avec le concours finan cier de I'Unesco, et sous les auspices du Conseil International des Archives, vol: XXII-XXIII1972-1973Paris 1975. Deze aflevering bevat het Annuaire International des Archives naar de toestand in januari 1975. Het vorige overzicht van deze aard verscheen in vol. V (1955), met een aanvulling in 1959 (vol. IX). Vol. XV (1965) was gewijd aan de belangrijkste archief bewaarplaatsen ter wereld, waarbij Nederland vertegenwoordigd was door het Algemeen Rijksarchief. Sinds de vorige uitgave is het aantal opgenomen landen gestegen van 55 tot 132 en het aantal archiefbewaarplaatsen van 1791 tot 2515. In 1955 had Archivum 15 correspondenten, nu 100. Suomen Arkistojen Opas Arkiven i Finland en handledning Guide to Archives Repositories in Finland, Helsinki 1975. Dit boekje van 83 bladzijden geeft een overzicht van het rijksarchief, zeven provin ciale archieven, het militaire archief, de archieven van de ministeries van buiten landse zaken en defensie, de universiteit van Helsinki, het bureau voor registratie van motorrijtuigen, het kadaster (hoofdkantoor en elf bijkantoren), de dienst voor oudheden en monumenten, het octrooibureau, het filmarchief van de strijdkrachten, het fotocentrum van de generale staf, het bureau voor oorlogsslachtoffers, het bu reau voor statistiek, het bevolkingsregister, het computercentrum, het pensioen bureau, de Bank van Finland, de Finse radio, zes gemeentearchieven, Lutherse en Orthodoxe kerkelijke archieven, zes archieven in bibliotheken en musea, acht archie ven in universitaire instituten en 31 archieven van particuliere instellingen (o.a. be treffende naamkunde, litteratuur, folklore, genealogie, film, maar ook van politieke partijen, de ridderschap en het Rode Kruis). Het overzicht telt 89 archieven en is dus aanzienlijk uitgebreider dan dat in Archivum XXII-XXIII, dat 49 archieven vermeldt. [49]

Nederlandsch Archievenblad | 1976 | | pagina 28