tens de Archiefwet 1962 aangemerkt worden als bovenbedoeld, ook hogere archiefambtenaren moeten zijn; h de gewestelijke archivaris behalve beheerder van de centrale gewestelijke archiefbewaarplaats hoofd zal zijn van de gewestelijke archiefdienst, waar aan bijzondere taken zijn voorbehouden, die uitgeoefend zullen worden ten behoeve van het totale archiefbeheer binnen het gewest; i bepaalde gewesten, die niet over archiefbescheiden beschikken, wier om vang of belang zo groot zijn dat ze de oprichting van een gewestelijke ar chiefdienst noodzakelijk maken, m.b.t. het archiefbeheer kunnen samen werken in een intergewestelijke archiefdienst op grond van een regeling overeenkomstig de wet gemeenschappelijke regelingen; j m.b.t. de aanstelling van de gewestelijke archivaris of bepaalde aan de ge westelijke archiefdienst verbonden ambtenaren speciale opleidings- en erva- ringseisen gesteld zullen worden om bepaalde taken te kunnen uitoefenen; k de gewestelijke archivaris toezicht uitoefent op het beheer van de gewes telijke en gemeentelijke archiefbescheiden, voor zover deze archiefbeschei den niet zijn overgebracht naar een archiefbewaarplaats; 1 Gedeputeerde Staten toezicht uitoefenen op de zorg voor de gewestelijke archiefbescheiden; m de gewestelijke archivaris door de gewestraad, het overige aan de geweste lijke archiefdienst verbonden personeel door het dagelijks bestuur van het gewest wordt benoemd, geschorst en ontslagen. 7.6 De door de Archiefraad in Advies nr. 35 d.d. 26 november 1971 voorgestelde wijziging van art. 37 van de Archiefwet 1962 zal, indien de Archiefwet 1962 gewijzigd en aangevuld zal worden op de wijze als onder 7.5 wordt beschreven, niet nodig zijn. 7.7 Het aantal bij het archiefwezen fungerende ambtenaren zal een aanzienlijke uitbreiding moeten ondergaan door de instelling van volwaardige gewestelijke archiefdiensten met zeer gespecialiseerde taken, die noodzakelijk uitgevoerd moeten worden. 7.8 De opleidingsmogelijkheden zullen uitgebreid moeten worden om kennis te kunnen bijbrengen m.b.t. deze gespecialiseerde taken. De Commissie-Gewestvorming van de Vereniging van Archivarissen in Nederland, drs. R. A. D. Renting (voorzitter) dr. J. A. Schimmel (secretaris) drs. I. W. L. A. Caminada R. C. M. Jacobs dr. P. Scherft J. M. J. F. A. Sluijters drs. D. van der Vlis [20] OVERZICHT ZORG, BEHEER, TOEZICHT OP ZORG EN TOEZICHT OP BEHEER GEMEENTELIJKE EN GEWESTELIJKE ARCHIEVEN GEMEENTE Zorg Beheer Toezicht op zorg Toezicht op beheer Niet overgebrachte gemeentelijke archieven B. en W. Hoofden van dienst Gedeputeerde Staten (namens hen Prov. inspecteur) of Dagelijks bestuur gewest (namens dit bestuur Gewest, archivaris/Gewest, inspecteur) Gewest, archivaris (namens hem Gewest, inspecteur) GEWEST Zorg Beheer Toezicht op zorg Toezicht op beheer Niet overgebrachte gewestelijke archieven Dagelijks bestuur gewest Hoofden van dienst Gedeputeerde Staten (namens hen Prov. inspecteur) Gewest, archivaris (namens hem Gewest, inspecteur) Zorg Beheer Toezicht op zorg Toezicht op beheer Overgebrachte gewestelijke archieven Dagelijks bestuur gewest Gewest, archivaris Gedeputeerde Staten (namens hen Prov. inspecteur) Zorg Beheer Toezicht op zorg Toezicht op beheer Overgebrachte gemeentelijke archieven Dagelijks bestuur gewest Gewest, archivaris (namens hem rayonarchivaris) Gedeputeerde Staten (namens hen Prov. inspecteur) Zorg Beheer Toezicht op zorg Rijksarchivalia in gewestelijke archiefbewaarplaatsen Minister C.R.M. Gewest, archivaris (namens hem rayonarchivaris) Toezicht op beheer Alg. Rijksarchivaris (namens hem Rijksarchivaris in de provincie) Alg. Rijksarchivaris/Rijksarchivaris in de provincie [21]

Nederlandsch Archievenblad | 1974 | | pagina 14