a.v. de lezingen van de heren Dekker en Van der Laan. Vindt de heer Dekker niet, dat een algehele afschaffing van de oude spelling van plaatsnamen en van de vermelding van functies vermeden dient te worden? Zou het geen aanbeveling verdienen om naar een tussenvorm te streven, waarbij bijv. de oude spelling tussen haakjes toegevoegd wordt? Van geval tot geval moet bekeken worden of er regesten of andere ingangen ge maakt moeten worden. Heeft men geopteerd voor een bepaalde ingang, dan dient men vervolgens uit te maken op welke manier dit het beste gebeuren kan. In de inleiding tot de inventaris dient een en ander verantwoord te worden. Het wetenschappelijk personeel moet eerst de inhoud van een archief depot in ventariseren, voordat tot het maken van nadere ingangen overgegaan wordt. Is het Amsterdamse systeem van indiceren wel uit te bouwen tot één voor alle archieven geschikt systeem? De meeste archieven kampen met gebrek aan per soneel, ruimte en tijd en vooral aan financiële mogelijkheden. Wordt de indicering niet teveel gericht op genealogische vraagstellingen? Zou den historische vraagstellingen niet meer prioriteiten moeten verdienen? Bijv. indicering van registers van resoluties van gemeenten. Aan zakenindices dient voorrang gegeven te worden. Bij indiceringsarbeid door andere instituten, bijv. Het Dorp, is controle op de geleverde arbeid niet goed mogelijk. Is het maken van zgn. 'kopregesten' of korte analyses nu wel een aanvaardbaar alternatief gezien de samenhang tussen regestenlijst en inventaris. Is dat wel een reële tijdsbesparing? [400]

Nederlandsch Archievenblad | 1974 | | pagina 41