Z a ce U" daraes A' M' E' Leurin8 e" F- M' w—i Vet slag van het symposion over 'Inventarisatie en de methodiek war het nader toegankelijk maken van archieven', gehouden op 1 en 2 november 1973 in het Europa Hotel te Scheveningen Bedankt heeft: m.i.v. 1-1-1974: H. L. Kruimel te Scheveningen Adreswijzigingen: M. J. J. Bergevoet te Venlo wordt: Mariastraat 2a, Venlo P. Brood te Assen wordt: Hertenkamp 1, Assen Mej. M. C. Canneman te 's-Gravenhage wordt: Mevr. M. C. van Leeuwen-Canne- man, Mozartlaan 59, 's-Gravenhage. H. F. Faber te Leeuwarden wordt: Provinciehuis, Leeuwarden Drs. G. R. van der Ham te Duivendrecht wordt: Rijksstraatweg 191, Duivendrecht H. J. van Meerendonk te 's-Gravenhage wordt: Koningstraat 31, Zoetermeer J. Meinema te Groningen wordt: Beethovenlaan 72, Groningen Drs. A. P. van Nienes te 's-Gravenhage wordt: Spanjaardslaan 102b, Leeuwarden Drs. F. J. M. Otten te 's-Gravenhage wordt: Groot Heiligland 19, Haarlem H. Péschar te 's-Gravenhage wordt: Borskiiaan 16, Bloemendaal W. L. A. Roessingh te Monster wordt: Postbus 3506, 's-Gravenhage Drs. J. J. Temminck te Haarlem wordt: Klokstraat 6, Haarlem A. F. M. Verstappen te Zwolle wordt: Klikspaanweg 43, Leiden Drs. B. Woelderink te Krimpen aan den IJssel wordt: Seino van Dorthlaan 16, Bathmen Afgesloten 26 oktober 1973 F. JDuparcprijs De eerste termijn voor inzending van studies op het gebied van archivistiek en ar chiefrecht, waarmede de auteurs willen dingen naar deze prijs1, is met één jaar ver lengd tot 1 november 1974. Op de reglementair vastgestelde datum van 1 november 1973 had de jury, per adres Algemeen Rijksarchief, Bleijenburg 7 te 's-Gravenhage, nog geen enkele inzending ontvangen. Zij rekent erop voor 1 november 1974 bij dragen te ontvangen die voor bekroning in aanmerking komen. Archievenblad Aan het symposium te Scheveningen op 1 en 2 november 1973 zal een afzonder lijke aflevering van het Archievenblad gewijd worden, in afwijking van het op blz. 161 medegedeelde. Daar dit extra-nummer nog tot de jaargang 1973 gerekend wordt doen de abonne's er goed aan even te wachten alvorens zij hun blad laten inbinden. 1 Zie het reglement in Ned. Archievenblad 1972, blz. 167-168. 320 Inleiding Het bestuur van de Vereniging van Archivarissen in Nederland heeft in samen werking met de algemene rijksarchivaris, mr. A. E. M. Ribberink, en de Morren- sticht,ngm 1973 opnieuw een boeiend symposium georganiseerd. Het organisatie- heren A. Graafhu.s, voorzitter, en J. A. Masselink, heeft veel bijgedragen tot het we s agen van deze studiedagen. De eerste dag trad de algemene rijksarchivaris als oorzitter op, de tweede fungeerde de voorzitter van de V.A.N., dr. L. P. L. Pirenne als zodanig. Het aantal aanwezigen bedroeg ca. 165. Nadat mr. A. E. M. Ribberink op de eerste dag een inleiding gehouden had, volgden ingen door drs. J. Fox, drs. G. J. Mentink en drs. P. H. J. van der Laan. Dr C Dekker hield zijn referaat de volgende dag. Een nieuwe wijze van communicatie ssen referenten en gehoor werd geïntroduceerd in de vorm van groepsdiscussies Na de eerste twee lezingen splitsen de aanwezigen zich in zes groepen In drie groepen werd de voordracht van de heer Fox, in de andere drie de voordracht van de heer Ment,nk ter discussie gesteld. De volgende dag werd, eveneens in zes groe- pen, gediscussieerd over de lezingen van de heren Van der Laan en Dekker Als gespreksleiders in de discussiegroepen fungeerden drs. J. N. T. van Albada G AM vn n mr' W' D°Wner' C' Z' Halfman' Th' J' Poelstra en A' a' on fh f?enS'r M6 VOren §ek°men waren, werden op schrift gesteld en aan de heer Graafhuis, die als coördinator optrad over- an Deze bracht de vragen zoveel mogelijk in een systematisch verband om ze vervolgens op de tweede studiedag namens de vergadering publiekelijk aan het forum te stellen. Het forum bestond uit dr. L. P. L. Pirenne, die het voorzitter schap op zich genomen had, en de vier sprekers van de studiedagen. De aanwezigen konden zich echter ook rechtstreeks tot het forum wenden. Deze vorm van discus sie werd door de deelnemers, zoals na afloop bleek, zeer geapprecieerd. De Morrenstichting heeft ook dit jaar een belangrijke financiële bijdrage ter be schikking gesteld. Hierdoor konden degenen, die van buiten Den Haag kwamen op 1 en 2 november logeren en ontbijten voor rekening van de Morrenstichting Bovendien bood de stichting aan alle deelnemers van de studiedagen op 1 novem' [321]

Nederlandsch Archievenblad | 1974 | | pagina 1