Personalia Bij besluit van 16 juni 1972 nr. 3, opgenomen in de Nederlandse Staatscourant van 11 juli 1972, nr. 132, heeft H. M. de Koningin met ingang van 1 augustus 1972 op zijn verzoek, op de meest eervolle wijze ontslag verleend aan drs. E. Pelinck als di recteur van het Koninklijk Huisarchief, zulks onder dankzegging voor de in deze functie bewezen vele en gewichtige diensten. Met ingang van 1 mei 1973 is tot opvolger van de heer Pelinck benoemd de kolonel L. van Dorp, adjudant in buitengewone dienst van Hare Majesteit. Vooir de tijd van 1 augustus 1972 tot 1 mei 1973 is de Grootmeester J. J. L. Baron van Lynden benoemd tot waarnemend directeur van het Koninklijk Huisarchief. Drs. E. Pelinck is benoemd tot Erekruis in de Huisorde van Oranje- Uitslagen archiefexamens In de eerste helft van 1972 slaagden voor het examen hoger archiefambtenaar (eerste deel): drs. J. N. Th. van Albada te Groningen, drs. H. M. Brokken te 's-Her- togenbosch, mr. C. J. van Heel te Middelburg, drs. A. L. Hempenius te Leeuwar den, drs. P. D. J. van Iterson te Amsterdam, mr. F. C. J. Ketelaar te 's-Gravenhage, drs. R. C. J. van Maanen te Nijmegen en drs. A. P. van Nienes te 's-Gravenhage, en voor het examen hoger archiefambtenaar (tweede deel): mr. F. C. J. Ketelaar te 's-Gravenhage en drs. C. O. A. baron Schimmelpenninck van der Oye te Arnhem. In dezelfde periode slaagden voor het examen middelbaar archiefambtenaar: mej. S. K. Hazemeijer te Utrecht, B. A. M. Kruijsen te Venray, mej. S. C. Fr. van Leeu wen te Utrecht (Brussel), B. L. Panis te Bergen op Zoom, S. Schillemans te Dord recht, mej. M. Swaters te Gorinchem, Fr. Talstra te Groningen en E. H. Wijks te 's-Gravenhage. Nieuwe leden Mej. M. M. B. Ph. Bruning (II), Schaarhuisstraat 12, 's-Hertogenbosch Drs. H. van Bommel (II), Koninginnedijk 2, Grave [234] Mr. S. P. Dijkstra (II), Valkenboslaan 73, 's-Gravenhage Th. P. M. van der Fluit (II), Havenstraat 36, Zijdewind (gemeente Niedorp) Mej. S. K. Hazemeijer (II), Marislaan 8, Utrecht B. A. M. Kruijsen (II), Kempweg 13, Venray Mej. S. C. Fr. van Leeuwen (II), Koningslaan 2, Utrecht Mej. J. N. van der Meulen (II), Zonneplein 11, Bilthoven Het adspirant-lidmaatschap van de heer A. M. van der Woel, Westdijk 10, Heinen- oord, wordt omgezet in een gewoon lidmaatschap. Adspirant-lid Mr. F. Keverling Buisman, Van der Scheerstraat 23, Assen Mevr. P. L. Leget-Kuijlen, Dr. Hermanslaan 36, Oss Drs. G. J. W. Steijns, Muiderslotstraat 7, Tilburg A dreswijzigingen Dr. I. W. L. A. Caminada te Delft wordt: Braakven 18, Berlicum (N. Br.) J. G. F. M. G. baron van Hövell tot Westerflier te Roermond wordt: Kasteel Has- selholt, Ohé en Laak Dr. Th. E. Jensma te Dordrecht wordt: Regenboogstraat 8, Dordrecht Mevr. A. A. S. Kamerling-van Ha.ersma Buma te Utrecht wordt: Kampweg 3, Doorn W. A. A. Mes te Nijmegen wordt: Postweg 177 te Nijmegen Drs. P. J. Meij te Arnhem wordt: Haitsma Mulierlaan 21, Lochem Mr. Th. J. Naudin ten Cate te 's-Gravenhage wordt: Arendsdorp flat 220, Wasse- naarseweg 76, 's-Gravenhage Dr. G. W. A. Panhuysen te Bunde wordt: Op de Locht 34, Bunde L. C. M. Peters te Woerden wordt: Esdoornlaan 32, Woerden Mevr. A. J. Popkema-van Heiningen te Drachten wordt: Vrijburgstrjitte 23, Beet- sterzwaag W. L. A. Roessingh te Monster wordt: Vlotlaan 27, Monster L. E. G. Schwidder te 's-Gravenhage wordt: Harmoniehof 28hs, Amsterdam O.Z. G. W. M. Snakkers te Maastricht wordt: Mons. Hanssenlaan 16, Hoensbroek Drs. J. D. Winsemius te Ooegstgeest wordt: Staniasingel 35, Oenkerk A. M. C. Zom te Zevenbergen wordt: Van Reysstraat 79, 's-Hertogenbosch Afgesloten 17 september 1972 [235

Nederlandsch Archievenblad | 1972 | | pagina 38