Kroniek c. de algemene rijksarchivaris of een door hem aan te wijzen ambtenaar. 2. Voor zover het de in artikel 3, derde lid, onder d tot en met g, van het Archief- besluit, bedoelde archiefbescheiden betreft, moet bovendien aan het ontwerpen van de desbetreffende lijsten zijn deelgenomen door één of meer personen, die onder scheidenlijk in de gevallen bedoeld in artikel 3, vierde lid, onder d tot en met g, van het Archiefbesluit, van advies dienen of worden gehoord. Artikel 3 1. Bij het beoordelen van de vraag of archiefbescheiden in een lijst moe ten worden opgenomen, wordt in aanmerking genomen de taak van het overheids orgaan, waaronder de archiefbescheiden berusten, alsmede de verhouding van dit overheidsorgaan tot andere overheidsorganen. 2. Bij de in het eerste lid bedoelde beoordeling wordt rekening gehouden met het blijvend belang van de in de archiefbescheiden voorkomende gegevens voor de over heidsorganen, de recht- of bewijszoekenden en het historisch onderzoek. Artikel 4 Een lijst dient te bestaan uit: a. een systematische opsomming van groepen van archiefbescheiden welke naar hun inhoud gelijksoortig zijn, met vermelding van de termijnen na het verstrijken waarvan de archiefbescheiden mogen worden vernietigd; b. een toelichting, welke in ieder geval bevat een aanduiding van de bij de onder a bedoelde opsomming gebruikte systematiek; c. een inhoudsopgave- Artikel 5 Indien in een lijst archiefbescheiden zijn opgenomen, welke gegevens be vatten die verwerkt zijn in niet in enige andere lijst omschreven archiefbescheiden, worden aangegeven: a. de aard van die gegevens; b. de aard van de archiefbescheiden, waarin deze gegevens zijn verwerkt; c. het overheidsorgaan, waaronder de onder b bedoelde archiefbescheiden berusten. Artikel 6 1. Dit besluit kan worden aangehaald als: 'Besluit algemene richtlijnen vaststelling vernietigingslijsten archiefbescheiden'. 2. Het treedt in werking met ingang van de dag, volgend op die van plaatsing in de Nederlandse Staatscourant. Onze Minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk is belast met de uitvoering van dit besluit, dat in de Nederlandse Staatscourant zal worden geplaatst. Soestdijk, 19 mei 1972. JULIANA. De Staatssecretaris van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, Vonhoff. Stcrt. 8 juni 1972 nr. 109. [212] Jaarverslag van de Rijksarchiefdienst over 1970 Dit op de tegenwoordig gebruikelijke wijze ingedeelde geïllustreerde verslag draagt het jaartal 1972 op het titelblad en bereikte ons eind juni. Het is in de boekhandel verkrijgbaar voor 7,50. Gememoreerd worden de rapporten 'openbaarheid open heid en de rijksarchiefdienst, problemen, oplossingen, prioriteiten', die op 9 juni 1970 aan de regering, c.q- de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk werden aangeboden.1 In 1970 kon door de uitbreiding van het aantal forma tieplaatsen van 143 tot 163 een stap vooruit worden gedaan bij het verminderen van de kloof tussen formatie en taken. De gebrekkige organisatie van de dienst werd verbeterd, doordat de in 1969 ingestelde afdeling Algemene Zaken versterkt werd met een financieel medewerker. Het streven de rijksarchivarissen te ontlasten van een deel van hun administratieve zorgen kan nu beter worden verwerkelijkt. In het algemene gedeelte worden verder genoemd de opening van het nieuwe ge meentearchief van Leiden door minister dr. M. A. M. IClompé op 4 maart 1970;2 de ambtsaanvaarding van dr. M. A. P. Meilink-Roelofsz als bijzonder hoogleraar in de geschiedenis van de west-europese expansie overzee te Leiden op 6 november 1970; de studiedagen over 'Vernietiging en acquisitie', welke de Vereniging van Ar chivarissen in Nederland samen met de rijksarchiefdienst op 15 en 16 oktober 1970 organiseerde op het conferentieoord Woudschoten bij Zeist;3 het werkbezoek van minister Klompé op 25 mei 1970 aan het Algemeen Rijksarchief, waarbij de samen werking met het Indonesische archiefwezen onderwerp van bespreking was en afspraken gemaakt werden over het gemeenschappelijk opleiden van personeel en het uitwisselen van kopieën van belangrijke archiefseries, die begonnen werd met de overhandiging aan president Soeharto bij diens bezoek van een film van de ruim 1500 pagina's tellende memorie van overgave van gouverneur-generaal L. A. W. J. baron Sloet van Abeele, en tenslotte de presentatie van het vaderlandse verleden op de Expo 70 in Osaka van half maart tot half september 1970.4 1 Zie Ned. Archievenblad 1971, blz. 149-153. 2 Zie Ned. Archievenblad 1970, blz. 115-119. 3 Verslag in Ned. Archievenblad 1970. blz. 335-416. 4 Zie Ned. Archievenblad 1970, blz. 219-223. [213]

Nederlandsch Archievenblad | 1972 | | pagina 27