Personalia Mededelingen van het bestuur Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin ontvingen enige collega's een onderscheiding. Drs. P. J. Meij, rijksarchivaris in Gelderland, werd benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Tot ridder in dezelfde orde werd be noemd mr. dr. H. H. E. Wouters, gemeentearchivaris en directeur van de Stadsbi bliotheek te Maastricht. De eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau in goud, werd toegekend aan de heer E. L. van Loo, archivaris van de N.V. Neder landse Staatsmijnen D.S.M. Nieuwe leden: mr. drs. J. C. Andries (I), Nigerdreef 303, Utrecht. Mevr. P. Kroes-Natzijl (II), Kerkstraat 26, Zaltbommel. mr. E. J. Nandorff (II), Delistraat 65, 's-Gravenhage. drs. F. J. M. Otten (1), Ruijchrocklaan 38, 's-Gravenhage. Mej. M. Swaters (II), Koningin Julianalaan 52, Gorinchem. F. Tames (II), Van Baerlestraat 12, Haarlem. Aspirant-leden: Mej. drs. M. A. H. Campfens, Jacob Marisstraat 16 II, Amsterdam. C. D. Gast, Hoornbruglaan 37, Rijswijk (Z.H.) W. A. Huijsmans, Parallelweg 8, Lemelerveld. drs. R. H. Krans, Hammorskjöldplaats 28, Rotterdam-14. mr. W. J. Meeuwissen, Walstraat 20, Zwolle. H. J. M. Mijland, Oisterwijksebaan 170, Tilburg. drs. B. J. Slot, Veursestraatweg 44, Leidschendam. drs. G. J. W. Steijns, Muiderslotstraat 7, Tilburg. H. Uil, Visstraat 10, Zierikzee. A. M. van der Woel, Westdijk 10, Heinenoord. A dreswijzigingen W. Dolk te Leeuwarden wordt: De Fennen 180, Leeuwarden 9002. J. A. Masselink te Rijswijk wordt: Van Polanenpark 130, Wassenaar, drs. C. O. A. baron Schimmelpenninck van der Oye te Ellecom wordt: Hofstetter- laan 2, Ellecom. Afgesloten 31 mei 1972 160] Notulen van de jaarvergadering van de Vereniging van Wetenschappelijke Archiefambtenaren in Overheidsdienst, gehouden op dinsdag 23 mei 1972 in het Gemeenschapshuis te Asten (N.B.). 1. Om 11.30 uur begint de voorzitter met zijn openingswoord. Hij staat o.m. stil bij het feit, dat ook deze dag weer zowel de V.A.N. als de V.W.A.O. vergaderen. De voorzitter meent, dat dit op één dag vergaderen vooral voor de V.W.A.O. voor delen heeft en is het bestuur van de V.A.N. erkentelijk, dat het in deze ook nu weer zijn medewerking heeft verleend. Verder stelt hij met voldoening vast, dat de vereniging groeiende is. In het afgelopen jaar steeg het ledental van 175 naar 210. Behalve een aantal nieuwe leden bevinden zich onder de aanwezigen ook enige belangstellenden, nl. leerlingen van de Rijks Archiefschool, die zich als aspirant lid van de V.A.N. hebben opgegeven. De V.W.A.O., aldus de voorzitter, hoopt deze (aanstaande) collega's binnen niet al te lange tijd ook als leden te kunnen begroeten. De vakorganisatie kent geen aspirant-leden, ook onze vereniging niet. Natuurlijk zouden onze statuten gewijzigd kunnen worden in die zin, dat de aspirant-leden van de V.A.N. gewoon lid van de V.W.A.O. worden. Dit zou dan inderdaad een verplicht lidmaatschap voor alle aspiranten moeten zijn, zoals ook alle gewone le den van de V.A.N., voor zover in archiefdienst der overheid werkzaam, automa tisch lid van de V.W.A.O. zijn. Tot op heden is echter gebleken, dat de meeste as pirant-leden van de V.A.N. niet zitten te springen om lid van de V.W.A.O. te worden. Mocht deze situatie zich wijzigen, dan zullen wij zeker in aktie komen, aldus de heer Van Veldhuizen. Er waren in het afgelopen jaar vier leden, die om assistentie van het bestuur vroe gen bij hun persoonlijke omstandigheden. Wij hebben ons best gedaan tot recht vaardige oplossingen te komen en menen daarin goeddeels geslaagd te zijn. Het Fonds juridische bijstand behoefde niet te worden aangesproken. Een belangrijke aangelegenheid, die de aandacht vroeg en nog vraagt is de nieuwe organisatie van de Rijksarchiefdienst. De afdeling Organisatie en Efficiency van het ministerie van C.R.M. heeft, zoals intussen velen weten, een uitgebreid organisatie-onderzoek ingesteld. Hoewel de stukken op dit punt uit de aard der [161]

Nederlandsch Archievenblad | 1972 | | pagina 1