Varia [787f Personalia Salzburgers en Nederland 1732-1733. Het afgelopen jaar ontstond bij vele nabestaanden en enkele (kerk)historici de wens de gehele geschiedenis der Salzburger emigranten systematisch te gaan uitdiepen. Na een eerste, door velen bezochte bijeenkomst in de sinds 1740 be staande Lutherse kerk te Groede op Tweede Pinksterdag 1971 werd op 2 okto ber 1971 een werkgroep opgericht. Deze werkgroep zal vier maal per jaar een tijdschrift uitgeven en andacht schenken aan historie, genealogie en kunst. In november 1971 verscheen de eerste aflevering van dit tijdschrift 'Salzburgers en Nederland 1732-1733'. Allen die (kerk)historische of genealogische belangstelling hebben, maken wij bij deze attent op het bestaan van de werkgroep en het tijdschrift. Nadere informatie kunt u richten aan: drs. Th. A. Fafié, Ereprijsstraat 211, Soest, telefoon 02155- 7166; J. Scholte, Loëngasterlaan 116, Sneek, telefoon 05150-6091; C. J. de Kruij- ter, Kil 2, Zwolle, telefoon 05200-31803. De werkgroep is 'open' d.w.z. dat een ieder die waardevolle historische of genealogische bijdragen kan leveren ten aan zien van de Salzburgse emigranten in Nederland zich erbij kan aansluiten. Kaart en landschap rond Rotterdam, 1500-1972. Onder deze titel zal in het Rotterdamse Gemeentearchief van 13 mei tot en met 25 juni 1972 een tentoonstelling worden gehouden van kaarten, luchtfoto's en andere afbeeldingen van het landschap in de wijde omgeving van Rotterdam en van documenten, die op de vorming of beschrijving van dit landschap betrekking hebben. Het geëxposeerde is afkomstig uit eigen bezit en uit bruikleen, o.a. vele kaarten uit het Algemeen Rijksarchief te 's-Gravenhage. Aanleiding tot de ten toonstelling is de facsimile-uitgave van de zg. 'Kaart van de Drie Schieën' uit het begin van de 16e eeuw door het Historisch Genootschap 'Roterodamum' ter gelegenheid van zijn 25-jarig bestaan. Uitslagen archief examens. In de tweede helft van 1971 slaagden voor het examen hoger archiefambtenaar (eerste deel): drs. J. A. A. Bervoets te 's-Gravenhage, mej. drs. M. A. H. Camp- fens te Amsterdam en mej. drs. E. M. Koen te Amsterdam, en voor het examen hoger archiefambtenaar (tweede deel): drs. I. W. L. A. Caminada te Delft en drs. J. C. Kort te Rotterdam. In dezelfde periode slaagden voor het examen middelbaar archief ambtenaar: I. L. Admiraal te Zwolle, A. C. J. Elfrink te Nijmegen, A. M. S. van Hees te Maastricht, I. Th. M. Meissen te Eindhoven, mr. E. J. Nandorff te 's-Graven- hage, G. J. Röhner te Utrecht, mej. H. Ch. Schoonhoven te Utrecht, mej. M. Swaters te Gorinchem, Fr. Tames te Haarlem, H. A. Telgt te 's-Gravenhage, W. Veerman te Gouda, I. Vos te 's-Gravenhage en P. Wander te 's-Gravenhage. Nieuwe leden. Mej. G. M. van Aalst, Vivienstraat 51, 's-Gravenhage. I. L. Admiraal, Hofstraat 21, Hasselt. Mej. M. van den Berg, Laan van Nieuw-Oostindië 204, 's-Gravenhage. Mej. M. Canneman, Frankenstraat 49, 's-Gravenhage. A. M. S. van Hees, Oeverwal la, Maastricht. Drs. P. A. Henderikx, Koggestraat 11, Amsterdam-C. H. D. Hondius, Flat Aeckersteyn, Baden Powellweg 197/10, Amsterdam-Osdorp. Drs. J. C. Kort, Celebesstraat 119, 's-Gravenhage. Drs. G. W. van der Meiden, Schubertlaan 251, Leiden. Mej. I. G. Riphaagen, Nigerdreef 315, Utrecht. G. I. Röhner, Eijkmanlaan 307, Utrecht. Drs. C. O. A. Baron Schimmelpenninck van der Oye, Arnhemsestraat 68, Ellecom. Mej. H. Ch. Schoonhoven, Schroeder van der Kolckstraat 7 bis, Utrecht. [79]

Nederlandsch Archievenblad | 1972 | | pagina 40