standpunt aan de vijf middelen die de Commissie Goedhart heeft aanbevolen. Zijn slotconclusie is dat het rapport van de commissie aanbevelingen doet die naar het inzicht van het AC zeer onvoldoende en onvolledig zijn en dientenge volge een krachtig weerwoord vereisen. Over de herstructurering van het BBRA is aldus de heer Kenemans lang gedebatteerd. De eerste fase heeft nu haar beslag gekregen, wat betekent dat met betrekking tot de ambtenaren ingedeeld in de eerste twee hoofdniveaus de beslis singen zijn gevallen. Over de verdere gang van zaken is zelfs nog geen overleg geweest, zeker niet over de functiekarakteristieken. Het staat vast dat de beleids organen een meetinstrument nodig hebben. Nu bestaan er 160 verschillende ni veaus; het moeten er 18 worden. De ervaring heeft geleerd dat meestentijds voor 80% overeenstemming kan worden bereikt over de functieniveaus. Bij een aan tal van 18 is het duidelijk dat daarover gemakkelijker overeenstemming te be reiken is dan over 160. Er zal derhalve een vergroving van de salarisschalen van het BBRA tot stand komen. Met betrekking tot de vraag van de voorzitter over de inpassing van de zgn. tussenrangen, verklaart spreker nog geen mededelingen te kunnen doen. Ook het AC is benieuwd hoe het hiermee gaan zal. De voorzitter geeft blijk van ongerustheid omdat zo weinig bekend is over de gang van zaken die in het Georganiseerd Overleg zal plaats vinden. Gaat men daar van gedachten wisselen over indeling in de niveaus? De heer Kenemans legt uit dat de ontwerp-redactie voor de functiekarakteristieken eerst zal moeten worden vastgesteld. Dan zullen de individuele functies moeten worden ingepast. Als er sprake is van functiereeksen zal het AC zeker om advies bij de vereniging komen met betrekking tot de archieffuncties. Verder reageert de heer Kenemans op een vraag over de betekenis van de franchise. De invoering van de franchise bij de pensioenpremie-heffing heeft indertijd geen wezenlijke wijziging in de waarde van het pensioenpremieverhaal betekend. Afschaffing of vergroting van de franchise zal weer invloed hebben op de heffing van de AOW-premie. Op een vraag naar de reden waarom juist een functiebeschrijving uit de sfeer van de post- en archiefzaken als voorbeeldfunctie is gekozen, antwoordt de heer Kenemans dat hem geen reden bekend is. De bij de Rijksarchiefdienst in de af gelopen jaren al gemaakte functiebeschrijvingen zullen vermoedelijk wel dienst doen bij de inschatting, tenzij de vorm waarin de functies beschreven zijn ver ouderd is. Tot slot bedankt de voorzitter de heer Kenemans voor zijn uiteenzettingen. De grote belangstelling die de leden hebben getoond, alsmede de duidelijke en pret tige beantwoording van de gestelde vragen, mogen we wel zien als bewijzen dat de kennismaking met de heer Kenemans en in hem met het Ambtenarencen- trum - wederzijds als een plezierige en goede zaak werd ervaren. Aangezien niemand gebruik maakt van de rondvraag kan de voorzitter om ca. 12.30 uur de vergadering sluiten, onder dankzegging voor de aanwezigheid en de deelneming aan de besprekingen. De presentielijst was door 48 leden getekend. REGLEMENT FONDS RECHTSKUNDIGE BIJSTAND. De Vereniging van Wetenschappelijke Archiefambtenaren in overheidsdienst, in ledenvergadering bijeen; gelet op de artikelen 2 en 3 van haar statuten, vermeldende respectievelijk het doel van de vereniging en de middelen waarmee zij dit doel tracht te bereiken; overwegende dat zij onder het behartigen van de materiële belangen van de le den o.m. wil verstaan het van verenigingswege aan deze leden verstrekken of doen verstrekken van rechtskundige bijstand in problemen en conflicten terzake van hun rechtspositie als ambtenaar, dan wel het vergoeden van voor deze bij stand gemaakte kosten; dat van de centrale van overheidspersoneel, waarbij zij is aangesloten, slechts mag worden verwacht de behartiging van belangen aan alle ambtenaren, aan ambtenaren van meer dan één aangesloten vereniging of aan een bepaalde catego rie van ambtenaren gemeen; dat de behartiging van de belangen van de individuele leden der vereniging, mits dien ook de hulpverlening als hiervoor bedoeld, aan de vereniging is voorbehou den; besluit 1. ten behoeve van het verlenen van vergoeding aan haar leden, in de kosten van rechtskundige bijstand in problemen en conflicten terzake van hun rechtspo sitie als ambtenaar, te stichten het 'Fonds rechtskundige bijstand'; 2. ten aanzien van de instandhouding en het beheer van dit fonds het volgende te bepalen: a. de middelen bestaan uit jaarlijks bij de begroting van de vereniging vast te stellen bedragen; b. het fonds wordt beheerd door het bestuur van de vereniging; c. recht op vergoeding bestaat alleen wanneer de financiële verplichtingen in overleg met het bestuur zijn aangegaan en voor zover betrokkene geen aanspraak kan maken op vergoeding van de kosten uit een andere bron; d. de kosten worden vergoed tot een maximum van 2000.per geval, voor zover het fonds daarvoor de middelen bevat; e. aan de beraadslaging en beslissing over een verzoek om vergoeding, inge diend door een verenigingslid, werkzaam bij dezelfde dienst, c.q. bij het zelfde dienstonderdeel als een der bestuursleden, of door een bestuurslid, wordt door dat bestuurslid niet deelgenomen; f. er is een beroeps- en controlecommissie, bestaande uit 3 leden, die voor 5 jaren door de ledenvergadering uit de leden buiten het bestuur der ver eniging worden benoemd; g. door de aanvrager der vergoeding kan bij deze commissie beroep worden ingesteld tegen de beslissing van het bestuur op zijn verzoek; de commissie beslist bij meerderheid van stemmen; [5] [4]

Nederlandsch Archievenblad | 1972 | | pagina 2