Het aantal docenten bedraagt thans 23. Van de archief ambtenaren onder hen zijn acht docenten in gemeentedienst, acht docenten zijn rijksarchiefambtenaar. Nieuwe docenten zijn mevrouw drs. E. P. Polak-de Booy en de heren C. J. van der Wilt (tevens docent bij de S.O.D.-cursussen), J. Hogendonk, Th. J. Poelstra en drs. J. J. Temminck. De nieuwe editie van de prospectus van de rijks archiefschool is op 1 september (ruim twee maanden vroeger dan in andere jaren) verschenen. Deze wordt toe gezonden aan alle beheerders van archiefbewaarplaatsen, provinciale inspecteurs, aan een aantal hoogleraren en universitaire instituten, aan de beroepskeuzeadvies bureaus en de gewestelijke arbeidsbureaus en aan een groot aantal middelbare scholen. Exemplaren zijn verkrijgbaar bij de directeur van de rijksarchiefschool, Alexander Numankade 201 te Utrecht (tel. 030-710044). De aanmelding voor de cursus 1972-1973 (waarin naar alle waarschijnlijkheid vier klassen middelbaar archiefambtenaar zullen worden gevormd) sluit op 1 april 1972; na deze datum kan een leerling alleen in bijzondere gevallen worden toegelaten. Wanneer men eerst na 1 april een definitieve beslissing kan nemen in verband met een nog af te leggen examen, wordt dringend aangeraden toch reeds vóór 1 april met de directeur van de school overleg te plegen. Een on derhoud met de directeur vóór de inschrijving verdient aanbeveling. De beheerders van achiefbewaarplaatsen en provinciale inspecteurs wordt drin gend verzocht het bestaan van stageplaatsen aan de rijks archiefschool te melden en voorts vóór het aannemen van een stagiair(e) even overleg te plegen, opdat zoveel mogelijk met de belangen van de betrokken archiefdienst, de stagiair(e) en de rijks archiefschool rekening kan worden gehouden. F. C. J. K, RIJKS ARCHIEFSCHOOL Vakken en docenten 1971-1972 Ordenen en beschrijven van archieven met inbegrip van de registratuurgeschiedenis), dr. Th. E. Jensma, gemeentearchivaris van Dordrecht; drs. G. J. Mentink, chartermeester le klasse bij het rijksarchief in Gelderland; mevr. drs. E. P. Polak-de Booy, chartermeester le klasse bij de rijksarchiefdienst (cen traal register van familiearchieven). Registratuur van de rijksadministratie in de 19e eeuw: M. G. H. A. de Graaff, archivist A bij de tweede afdeling van het algemeen rijks archief. Het dossierstelsel en de toepassing van de U.D.C.: J. Lansen, hoofd van de afdeling interne zaken ter gemeentesecretarie van Delft; C. J. van der Wilt, registrator in algemene dienst ter gemeentesecretarie van Rotterdam Hoofdlijnen van de geschiedenis en organisatie van het archiefwezen: drs. B. Woelderink, adjunct-gemeentearchivaris van Rotterdam. De Archiefwet 1962 in de praktijk: mr. J. D. Chr. de Vries, chef van de afdeling archieven van het ministerie van cul tuur, recreatie en maatschappelijk werk. [170] Indiceren en mechanische informatieverwerking: J. Hogendonk, medewerker information and systems van N.V. Shell Internationale Petroleummaatschappij te 's-Gravenhage. Methodiek van het archiefonderzoek: dr. J. A. Schimmel, gemeentearchivaris van Nijmegen; drs. M. K. J. Smeets, rijksarchivaris in Limburg. Nederlandse en Latijnse paleografie: dr. C. Dekker, chartermeester le klasse bij het rijksarchief in Utrecht. Paleografie, beperkt tot teksten in het Nederlands: Th. J. Poelstra, gemeentearchivaris van Vlaardingen; drs. J. J. Temminck, referendaris A bij het gemeentearchief van Haarlem. (Hoofdzaken van de) historische chronologie: mr. W. Downer, gemeentearchivaris van Leiden. Middeleeuws Latijn: drs. R. E. Künzel, wetenschappelijk ambtenaar bij de Centrale commissie voor onder zoek van het Nederlandse volkseigen van de Koninklijke Nederlandse akademie van wetenschappen te Amsterdam. Ambtelijk Nederlands vóór 1700: drs. G. J. W. de Jongh, hoofdchartermeester bij het algemeen rijksarchief; mr. J. Rinzema, rijksarchivaris in Friesland. Hoofdzaken van de geschiedenis van Nederland, waaronder begrepen die van dc staatsinstellingen van vóór 1813: drs. F. C. Berkenvelder, gemeentearchivaris van Zwolle; drs. P. H. J. van der Laan, chartermeester bij het gemeentearchief te Amsterdam. Oorkondenleer: drs. P. A. Hendrikx, wetenschappelijk medewerker Z.W.O. Hoofdzaken van de) geschiedenis van de Nederlandse rechtsinstellingen; Inleiding tot de rechtswetenschap; Hoofdzaken van de staatsinrichting van Nederland: mr. F. C. J. Ketelaar, wnd. directeur van de rijks archiefschool. Geschiedenis van de kerkelijke instellingen in Nederland: prof. dr. J. A. de Kok O. F. M., hoogleraar in de kerkgeschiedenis aan de rijksuniver siteit te Utrecht. Voorts worden lessen en demonstraties gegeven in de vakken: - materiële verzorging van archiefbescheiden; - beheer van prenten en kaarten; - vernietiging van archiefbescheiden; - management en personeelsbeleid. [171

Nederlandsch Archievenblad | 1971 | | pagina 6