Mededelingen van het bestuur raadadviseur bij het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. Tot lid van de Archiefraad is benoemd voor het tijdvak van 1 mei 1971 tot 1 januari 1974 prof. mr. J. P. A. Coopmans, hoogleraar in de Nederlandse rechtsgeschiedenis aan de Katholieke hogeschool te Tilburg, wonende te 's-Hertogenbosch. Afgesloten 1 mei 1971 Directie Musea, Monumentenzorg en Archieven. De naam van de directie Oudheidkunde en Natuurbescherming van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk is gewijzigd rn Directie Musea, Monumentenzorg en Archieven. Deze naamsverandering is een gevolg van de over brenging van de afdeling Natuur- en Landschapsbescherming naar de nieuwe direc tie Natuurbehoud en Openluchtrecreatie in maart 1971. Algemeen Rijksarchief. Het telefoonnummer van het Algemeen Rijksarchief is met ingang van 3 april 1971 van 070-180196 gewijzigd in: 070-647800 t/m 647805. The Pennsylvania State University announces The Van Buren Papers. The Pennsylvania State University, with the endorsement of the National Historical Publications Commission, has undertaken the task of collecting, editing and publis hing a selective edition of the Papers of Martin Van Buren. The headquarters for the Project is at the Ogontz Campus of the University in Abington. Pennsylvania, loc ated within a few miles of Philadelphia. The Editor, Professor Walter L. Ferree, and his Advisory Board indicate that the Papers will be issued by series, one tentatively labeled Formal Writings, and other Correspondence. The present plan calls for the issuing of an annotated edition of Van Buren's Autobiography as the initial volume of the first series. The Publishing will be done by the Pennsylvania State University Press. The editors and staff of the Van Buren Papers are requesting information leading to the location of documents and any available financial assistance for the project. Information can be sent to: The Papers of Martin Van Buren c/o Dr. Walter L. Ferree The Pennsylvania State University The Ogontz Campus 1600 Woodland Road Abington, Pennsylvania 19001 [160] Notulen van de ledenvergadering, gehouden op woensdag 19 mei 1971 in de Redoutezaal van de Stadsschouwburg te Maastricht1 Aanwezig zijn 58 leden en 5 leerlingen van de Rijksarchiefschool, terwijl het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk wordt vertegenwoor digd door mr. J. D. Ch. de Vries, hoofd van de onderafdeling Archieven van dit departement. De voorzitter, drs. R. A. D. Renting, opent om 11.35 uur de vergadering met een woord van welkom aan de aanwezigen. Na gememoreerd te hebben, dat de ver eniging voor het laatst in Maastricht vergaderd heeft op 19 september 1953, ver volgt hij: 'Inde nacht van 10 op 11 februari ging heen 75 jaar oud onze collega, de heer H. Brouwer; de meesten onzer hebben hem gekend en gewaardeerd op de vooruitgeschoven post waar hij werkzaam was, als de bekwame, hulpvaardige en opgewekte chef van de studiezaal van het Algemeen Rijksarchief. Zeer vele vakgenoten hebben met hulp van zijn paleografische atlas hun eerste paleogra- fische kennis verworven. Voor genealogen was Brouwer een begrip geworden, dank zij zijn 'Beschrijving van de doop-, trouw- en begraafboeken in Zuid-Hol land' en zijn deskundig geschreven gids 'Geschreven verleden-genealogie en oud schriftTot het laatst toe was hij een meelevend lid van de Vereniging, een trouw bezoeker der vergaderingen. Was de heer Brouwer 44 jaar van 1916 tot 1960 actief verbonden aan de rijksarchiefdienst, nog langer was dat het geval van 1908 tot 1956 met onze op 26 maart overleden Limburgse collega, de heer J. M. van de Venne. Aan tal loze bezoekers van het rijksarchief in Limburg kon hij in de loop der jaren net grote kennis van zaken en bereidwilligheid de gewenste inlichtingen ver- slrekken. Daarenboven was hij een vruchtbaar publicist. Verscheidene inventaris sen zagen het licht, waaronder die van de archieven van de landen van O ver maze, en voorts boekwerken en tientallen artikelen op regionaal-historisch, genealogisch onheraldisch gebied. Van de thans levende generatie zullen er weinigen zijn die een halve eeuw ar- De notulen van de op dezelfde dag en plaats gehouden ledenvergadering van de Vereniging van Wetenschappelijke Archiefambtenaren in Overheidsdienst zullen in de volgende aflevering van het Nederlands Archievenblad worden opgenomen. [161]

Nederlandsch Archievenblad | 1971 | | pagina 1