filmoplast P90 Alles bijeen is het een boekwerk geworden van ruim 400 pagina's, formaat 28 x 49 cm, dat vanwege de inhoud zeker in aanmerking komt voor publicatie. Voor het historisch, demografisch, sociologisch en ander wetenschappelijk onderzoek is deze bron van informatie, waarin ongeveer 30.000 naamsvermeldingen voorkomen, van bijzondere waarde. Ook zal de index op de Utrechtse burgers een onnoemelijk aantal gegevens verstrekken voor de genealoog, en dat over een periode, waaruit nog maar zeer weinig bekend is. De prijs van de 'Klapper op de Burgers van de stad Utrecht, aangetroffen tussen 13061579' bedraagt 175,Belangstellenden kunnen op deze uitgave inteke nen bij het Gemeentelijk Archief, Alexander Numankade 199 te Utrecht. Personalia Naar aanleiding van het op blz. 157 van deze jaargang medegedeelde berichtte mevrouw Meilink ons, dat zij te Leiden benoemd werd tot bijzonder hoogleraar in de geschiedenis van de Westeuropese expansie. Men heeft juist het woord koloni aal willen vermijden en aan de leeropdracht een zo ruim mogelijke strekking willen geven. Bij de Gemeentelijke Archiefdienst van Amsterdam werd mr. J. H. van den Hoek Ostende m.i.v. 1 februari 1970 bevorderd tot hoofdchartermeester. Bij K.B. van 8 mei 1970 nr. 10 is m.i.v. 1 augustus 1970 dr. J. Heringa benoemd tot Rijksarchivaris in vaste dienst bij de Rijksarchiefdienst te Assen. Op 30 juli werd in besloten kring afscheid genomen van zijn voorganger drs. E. J. Werkman. Bij beschikkingen van 28 mei, nrs. 0/M.A.-156.225 I en 0/M.A.-156.226 I, werd met ingang van 1 mei 1970 tot secretaris, niet-lid, van de docentenvergadering en tot secretaris, niet-lid, van het curatorium van de Rijksarchiefschool benoemd mr. P. G. J. M. Wagenaar te Nijmegen. Op 17 juni 1970 overleed mejuffrouw L. J. Ruys, oud-archivaris aan het Ministe rie van Buitenlandse Zaken. Op 1 augustus 1970 verliet de heer J. Steur, hoofdarchivist A aan de Tweede Af deling van het Algemeen Rijksarchief, de rijksarchiefdienst wegens het bereikt heb ben van de pensioengerechtigde leeftijd. Mejuffrouw mr. A. Versprille zal haar werk als gemeentearchivaris van Leiden per 1 oktober neerleggen en zich dan geheel gaan wijden aan archiefonderzoek en publicaties over de historie van Leiden. Tot haar opvolger werd benoemd de chartermeester mr. W. Downer. Topografisch-Historische A tlas. Het bestuur van de Vereniging 'De Topografisch-Historische Atlas' is als volgt samengesteld: voorzitter: L. J. van der Klooster, (Rijksbureau voor Kunsthistorische Documen tatie, 's-Gravenhage). sekretaris: P. Ratsma, p/a Gemeentearchief Mathenesserlaan 315, Rotterdam-3. penningmeester: drs. W. H. Vroom, (Gem. Archiefdienst, Amsterdam), mej. A. J. van den Bergh, (Gem. museum, Arnhem). M. D. Haga, (Rijksprentenkabinet, Amsterdam). Afgesloten 1 augustus 1970. Zelfklevend papier. P 90(lf) is een variant op filmoplast- P. Even veilig, maar sterker-,niet door- zichtig. Ideaal als reparateur van doorgesneden katernen; als verstevigingsstrook.Zet hele boek; blokken vast. Wordt door boekbinders^ gewaardeerd. één van de vele Neschen-produkten, speciaal voor bibliotheken! HANS NESCHEN [254] Postbus S Nieuwendam Spanderswoudstraat 100 Amsterdam - Noord Telefoonj020) 26 2J_35_ Buiten kantoortijdj^oonbejintwoorder^ j [255]

Nederlandsch Archievenblad | 1970 | | pagina 48