HOOFD ADJUNCT-ARCHIVIST CA) Mededelingen van het bestuur MINISTERIE VAN CULTUUR, RECREATIE EN MAATSCHAPPELIJK WERK T.b.v. het Algemeen Rijksarchief te 's-Gravenhage wordt gevraagd een van de afdeling, welke is belast met het inspecteren der niet-overgebrachte rijks archieven en met het adviseren over de vernietiging daarvan. Vereist: diploma hoger archiefambtenaar. Ervaring in deze werkzaamheden strekt tot aanbeveling. Salaris: afhankelijk van leeftijd en ervaring max. 3372,per maand, A.O.W.- premie voor Rijksrekening. Vakantie-uitkering 6 Sollicitaties onder vac.no. 0-4665/1242 zenden aan de Rijks Psychologische Dienst, Prins Mauritslaan 1, 's-Gravenhage. GEMEENTE LEIDEN Bij de GEMEENTELIJKE ARCHIEFDIENST kan worden geplaatst een die zal worden belast met het ordenen, inventariseren, beschrijven en waar mogelijk vernietigen van aan de archiefdienst overgedragen archieven en archiefbestanddelen. Vereist: diploma middelbaar archiefambtenaar. De salarisgrenzen van de rang Adjunct-Archivist zijn van 845,tot 1072, bruto per maand, van de rang van Adjunct-Archivist A van 974,— tot 1202,per maand. Vakantietoelage 6 De premie AOW/AWW komt voor rekening van de gemeente. De gebruikelijke, gunstige, rechtspositieregelingen zijn van toepassing. Belangstellenden wordt verzocht hun uitvoerige sollicitatie, onder vermelding van vakaturenummer 229, te zenden aan burgemeester en wethouders, Stadhuis, Leiden. [160] Notulen van de ledenvergadering gehouden op woensdag 27 mei 1970 in hel Gemeentearchief te Leiden Aanwezig zijn 70 leden en 9 leerlingen van de Rijksarchiefschool. De voorzitter opent om 10.40 uur de vergadering met een welkom aan de aan wezigen en legt de volgende 'tussentijdse verantwoording' af: Het doet het bestuur veel genoegen, dat de gemeentearchivaris van Leiden, col lega mej. mr. A. J. Versprille, nog maar net bekomen van de feestvreugde rondom de opening van haar nieuwe archiefcomplex, spontaan voorgesteld heeft een ontvangst in verenigingsverband te organiseren. Wij zijn hier graag op inge gaan, omdat het ons zinvol voorkomt moderne archiefgebouwen te bezichtigen. Een donkere schaduw is helaas gevallen over ons samenzijn tengevolge van de zeer droeve familie-omstandigheden van een van de medewerkers van dit archief, de heer Henkes, omstandigheden, die zijn aanwezigheid hier onmogelijk maken. Wij wensen de heer en mevrouw Henkes veel sterkte toe. Kort na de vergadering te Zeist was het bestuur op 6 februari jl. bij de plechtig heid van de promotie van onze collega Wouters te Nijmegen vertegenwoordigd door dr. Brekelmans en mij. De grote kennis van onze collega dr. M. A. P. Mei- link-Roelofsz op het terrein van de koloniale geschiedenis vond erkenning in de eervolle benoeming van haar tot bijzonder hoogleraar aan de Leidse Universiteit. De jonge professor en de jonge doctor wensen wij veel geluk! De collega's Rinzema en Woelderink volgden van januari tot maart de stage technique international van de École des Chartes te Parijs en zullen ongetwijfeld van hun voor ons allen interessante bevindingen verslag willen uitbrengen in het Nederlands Archievenblad. Op 14 februari jl. overleed te Zwolle, 81 jaar oud, de oud-rijksarchivaris in Overijssel, mr. A. Haga. Verscheidene artikelen van zijn hand zijn destijds in het Archievenblad verschenen. Hij gold als een scherpzinnig jurist, thuis op het ter rein van het Oud-Vaderlands Recht, en als een uitnemend genealoog. Namens het bestuur was mr. Van den Hoek Ostende bij zijn ter aarde bestelling aan wezig. Mogen zij die hem gekend hebben zijn nagedachtenis in ere houden. Het bestuur zou het zeer op prijs stellen, wanneer het zowel van belangrijke personalia als realia geregeld op de hoogte werd gehouden. Met name zou ook de redacteur van het Archievenblad daarvan kunnen profiteren. Vergeet U niet hoe moeizaam het voor hem is wanneer hij maar moet zien hoe hij aan zijn be richten komt. Wil ons aller Archievenblad, dat nu regelmatig vier maal 's jaars 161

Nederlandsch Archievenblad | 1970 | | pagina 1