IV. Nota van wijzigingen, die de bijzondere ledenvergadering van de Vereniging van Archivarissen in Nederland voorstelt aan te brengen in de Schets van Regelen" ter uitvoering van artikel 3, eerste lid van het Archiefbesluit. Artikel 1 sub a: „de lijst" dient te worden „een lijst", omdat er van meerdere lijsten sprake kan zijn. b. „de lijst: de lijst van" dient te luiden: „lijst: lijst van". Artikel 2: De aanhef dient te luiden: „Indien een lijst betrekking heeft". De zinsnede „het ont werpen van de lijst" zou kunnen worden gewijzigd in: „het ontwerpen daarvan". Artikel 3: De aanhef dient ook hier te luiden: „Indien een lijst", „van de lijst" zou kunnen wor den gewijzigd in „daarvan". Artikel 3 sub b: dient te luiden: b. „de algemene rijksarchivaris en voorts degenen, die in het geval, bedoeld in artikel 3, vierde lid van het Archiefbesluit eveneens van advies moeten dienen c.q. moeten worden gehoord". Artikel 4: De aanhef dient te luiden: „Bij het beoordelen van de vraag, of archiefbescheiden in een lijst moeten worden op genomen, worden in aanmerking genomen: Artikel 5: De aanhef dient te luiden: „Indien in een lijst". sub b Geschrapt moeten worden de woorden: „niet in de lijst omschreven". Artikel 6: De aanhef dient te luiden: „Een lijst dient te bestaan" sub b moeten geschrapt worden de woorden: „op de lijst". Amsterdam, 27 november 1969. V. Tekst van de schets zoals deze luidt na verwerking van de wijzigingen, voorgesteld door de Vereniging van Archivarissen in Nederland. SCHETS van regelen ter uitvoering van artikel 3, eerste lid van het archiefbesluit (algemene richtlijnen welke in acht genomen moeten worden bij het vaststellen van lijsten van voor vernietiging in aanmerking komende archiefbescheiden). Gelet op artikel 3, eerste lid van het archiefbesluit en de in de daarbij behorende nota gegeven toelichting op dit artikel; Artikel 1 Dit besluit verstaat onder: [90] a. Onze Ministers: Onze krachtens het bepaalde in artikel 3, derde lid van het Archief besluit bij het vaststellen van een lijst betrokken Ministers. b. lijst: lijst van voor vernietiging in aanmerking komende archiefbescheiden. Artikel 2 Indien een lijst betrekking heeft op archiefbescheiden van één overheidsorgaan moet Onze Ministers bij het vaststellen van de lijst gebleken zijn dat aan het ontwerpen daarvan is deelgenomen door of vanwege: adegene die de verantwoordelijkheid heeft voor het beheer van de in de lijst om schreven archiefbescheiden; b. de algemeen rijksarchivaris en voorts degene, die in het geval, bedoeld in artikel 3, vierde lid van het Archiefbesluit eveneens van advies moet dienen c.q. moet worden gehoord. Artikel 3 Indien een lijst betrekking heeft op archiefbescheiden van twee of meer overheidsor ganen met gelijksoortige taken, wordt het ontwerp daarvan opgesteld door een com missie, in te stellen door Onze Ministers. In deze commissie dienen tenminste zitting te hebben of te zijn vertegenwoordigd: a. degenen, die de verantwoordelijkheid hebben voor het beheer van de in de lijst om schreven archiefbescheiden; b. de algemene rijksarchivaris en voorts degene, die in het geval, bedoeld in artikel 3, vierde lid van het Archiefbesluit eveneens van advies moeten dienen c.q. moeten worden gehoord. Artikel 4 Een lijst dient te bestaan uit: a. een systematische opsomming van omschrijvingen van groepen van archiefbeschei- de welke naar hun inhoud gelijksoortig zijn, met vermelding van de termijn na het verstrijken waarvan de archiefbescheiden mogen worden vernietigd. b. een toelichting welke in ieder geval bevat de aanduiding van de bij de opsomming als bedoeld onder a gebruikte systematiek; c. een inhoudsopgave. Artikel 5 Bij het beoordelen van de vraag, of archiefbescheiden in een lijst moeten worden opge nomen, worden in aanmerking genomen: a. de taak van het overheidsorgaan waaronder de archiefbescheiden berusten, alsmede de relatie van dit overheidsorgaan tot andere overheidsorganen; b. het blijvend belang van de in de archiefbescheiden voorkomende gegevens voor de overheidsorganen, de recht- of bewijszoekenden en het historisch onderzoek. Artikel 6 Indien in een lijst archiefbescheiden zijn opgenomen omdat deze gegevens bevatten die verwerkt zijn in niet in een lijst omschreven archiefbescheiden, dient te worden aangegeven: a. de aard van die gegevens; b. de aard van de archiefbescheiden, waarin deze gegevens zijn verwerkt; c. het overheidsorgaan waaronder deze archiefbescheiden berusten. Artikel 7 Dit besluit kan worden aangehaald als „Algemene richtlijnen vernietigingslijsten ar chiefbescheiden". Artikel 8 Dit besluit treedt in werking op [91]

Nederlandsch Archievenblad | 1970 | | pagina 6