Varia Personalia ondergebracht. Een andere mogelijkheid vormt het tussenvoegen van een doku- mentatierek. BUS kastenwanden kunnen in elke gewenste kombinatie worden opgesteld, en bieden plaats aan alles waarvoor normaliter afzonderlijke kasten en kantoorruimten nodig zijn. Zij worden geleverd als open rek-kasten, met deuren, met deuren die twee kan toorruimten met elkaar verbinden, met glazen wanden, met bovenkasten enz. De opbouwelementen zijn bekleed met een witte kunststoflaag; de deuren zijn ver krijgbaar met kunststof bekleding in eiken, noten dessin of in echt eiken, noten, palissander of mahoni. Precisia Kantoorinrichtingen is gevestigd Prinsengracht 531, Amsterdam, tel. 020- 23 14 27. 'Totaal' vakboek in voorbereiding bij het Nider Reeds geruime tijd geleden is in verschillende kringen aandacht besteed aan de mogelijkheid om onder meer ten behoeve van de opleidingen te komen tot de uitgave van een vakboek voor het totale archief-, bibliotheek- en documentatie- gebied. Het bleek toen niet eenvoudig te zijn de plannen in deze richting te reali seren. Eind 1968 echter kwam dit idee opnieuw ter tafel, hetgeen mede werd gestimuleerd door het plan van een uitgever om een dergelijke uitgave te onder nemen. Redactiecommissie Na een aantal besprekingen is een kleine commissie gevormd op basis van veel zijdige ervaringen met betrekking tot verschillende vakgebieden, opleidingen en publikaties. De commissie, die als kernredactie gaat fungeren, bestaat uit de heren H. Brouwer, M. J. Dreese, G. van Dijk Jr., ir. D. J. Maltha, drs. P. W. van Milaan en M. J. Wolfgram. Deze redactie is gevormd door de Commissie Vakboek archieven, bibliotheken, documentatie enz., die begin vorig jaar werd ingesteld en die behalve uit de reeds genoemden op het ogenblik bestaat uit mej. drs. B. M. Haringsma, mej. mr. M. Wijnstroom en de heren W. N. Berends, D. F. Blaauw, ir. H. Bouman, P. H. Berkelaar, dr. D. Grosheide, drs. G. J. W. de Jongh, N. A. Kuiper en A. van der Laan. In het beginstadium is voorts medewerking verleend door o.a. drs. C. van Dijk. Voorzitter van de Commissie, tevens voorzitter van de kernredactie, is de heer Maltha. Secretaris is de heer Wolfgram, die tevens het redactiesecretariaat waar neemt. Het adres is: Burg. Van Karnebeeklaan 19, 's-Gravenhage, tel. (070) 607833. [156] Opzet van de uitgave De totale uitgave is als volgt gedacht. In een algemeen deel van ongeveer 250 blz. zullen de basislijnen van het hele informatieproces d.m.v. archieven, bibliotheken, literatuuronderzoek etc. worden geschetst. Dit geschiedt door een aantal auteurs, van wie ieder een hoofdstuk op een bepaald gebied voor zijn rekening neemt. Verder zullen vele specialisten in voorlopig ongeveer dertig monografieën met wisselende oplagen allerlei vakonderwerpen behandelen. Het geheel zou gecom pleteerd kunnen worden met een (losbladig) jaarboek-deeltje voor snel veranderen de gegevens over organisaties etc. Medewerking De redactiecommissie ziet zichzelf niet als een 'voltallige commissie zoiets is nu eenmaal moeilijk te verwezenlijken maar als een kernredactie die zich tel kens als dat nodig is, kan wenden tot diverse specialisten, vertegenwoordigers van organisaties, commissies etc. Alleen op deze wijze zal het mogelijk zijn iets tot stand te brengen dat in brede kring in de behoeften kan voorzien. Koninklijke onderscheidingen Mejuffrouw mr. A. J. Versprille, gemeentearchivaris van Leiden, is bij K.B. van 27 februari 1970 nr. 1 benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin werden mr. J. W. Groesbeek, rijksarchivaris in Noord-Holland en mr. drs. R. Hotke, hoofd van de Directie Oudheidkunde en Natuurbescherming, tevens plv. Directeur-Generaal voor Culturele Zaken van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappe lijk Werk, benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. Benoeming en ontslag Mevrouw dr. M. A. P. Meilink-Roelofsz, rijksarchivaris hoofd van de eerste afdeling van het Algemeen Rijksarchief, is benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de Koloniale Geschiedenis aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Bij K.B. van 12 februari 1970 nr. 15 is m.i.v. 1 augustus 1970 aan drs. E. J. Werkman, rijksarchivaris in Drenthe, in verband met het bereikt hebben van de pensioengerechtigde leeftijd eervol ontslag verleend met dankbetuiging voor de door hem in zijn functie bewezen diensten. Bij K.B. van 17 april 1970 nr. 22 is, te rekenen van 1 januari 1970, drs. G. J. W. de Jongh bevorderd tot hoofdchartermeester in vaste dienst bij de Rijksarchief dienst te 's-Gravenhage. Eveneens m.i.v. 1 januari 1970 werd mevrouw drs. E. P. Polak-de Booy bevor derd tot chartermeester le klas. [157]

Nederlandsch Archievenblad | 1970 | | pagina 41