Personalia Bij Koninklijk besluit van 2 juli 1968 is aan Dr. J. L. van der Gouw op zijn verzoek met ingang van 1 september a.s. eervol ontslag verleend als algemeen rijksarchi varis. Provinciale Staten van Zuid-Holland hebben in hun vergadering van 13 juni 1968. Dr. J. L. van der Gouw benoemd tot provinciale inspecteur der archieven in Zuid-Holland. De benoeming vond plaats met 56 van de 60 stemmen (4 blanco). Bij Koninklijk besluit van 27 augustus 1968 is mr. J. H. de Vey Mesdagh be noemd tot rijksarchivaris in vaste dienst met ingang van 1 januari 1968 en tot rijksarchivaris in de provincie Groningen met ingang van 1 oktober 1968. Met ingang van 1 januari 1969 is A. Graafhuis benoemd tot adjuct-archivaris aan het gemeentelijk archief te Utrecht in de rang van referendaris A. Bij Koninklijk besluit van 26 september 1968 is drs. T. R. Mulder, aftredende archivaris van de gemeente Hoorn benoemd tot ridder is de orde van Oranje Nas sau. Met ingang van 1 januari 1969 is de personeelssamenstelling van de Gemeentelijke Archiefdienst van Rotterdam als volgt: Archivaris: drs. R. A. D. Renting (I) Adjunct-archivaris (conservator eerste klasse): drs. B. Woelderink (I) Inventarisatie en inlichtingendienst Hoofdcommies: J. G. B. Nieuwenhuis (II). Eerste commies (chef studiezaal): Th. J. Poelstra (II). Wetensch. assistent: drs. H. L. P. Leeuwenberg (in opleiding voor I). Commies: J. C. Okkema (II) Bureelchef (indiceringsambtenaar): J. van der Eist. Adjunct-commies: A. Stam. A rchiefinspectie Gemeentelijk archiefinspecteur (referendaris): H. W. van Veldhuizen (II). Bibliotheek en documentatie Eerste commies (bibliotheek): J. C. Otte. Adjunct-commies (bibliotheek): J. den Haan. Commies (geluidsverzameling): mevr. A. J. Spijkman-Visser. 176] Topogra/isch-historische atlas Hoofdcommies: P. Ratsma. Commies: mej. M. Ramperti (II). Adjunct-commies: mej. I. W. Koppenol (II). Contemporaine geschiedschrijving en interne voorlichting van het gemeentebestuur Conservator: mr. dr. P. Lucas. Wetensch. assistent: C. H. Slechte. Administratie Commies: F. J. Siahaya. Technische en huishoud, dienst Klerk (secretaresse): mej. V. M. de Waal Malefijt (II). Kantoorbediende (telefoniste): mevr. J. Schaap. Technicus C (chef restauratie-afdeling/binderij): G. Morra. Fotograaf: H. M. Vrijmoet. Eerste boekbinder: Th. Elderhorst. Hulpboekbinder: M. J. Verheyen. Gemeenteambtenaar E (suppoosten): A. van der Graaf, A. J. L. Michel Examens Op 27 mei 1968 slaagden voor het examen van hoger archiefambtenaar mr. O. Schutte te 's-Gravenhage en drs. J. P. Vredenberg te Arnhem. 17 december 1968: Voor het examen wetenschappelijk archiefambtenaar der le klasse zijn geslaagd: voor het eerste deel: drs. E. van Laar te 's-Gravenhage, drs. H. L. Ph. Leeuwenberg te Rotterdam en drs. D. van der Vlis te Vlaardingen; voor het tweede deel: drs. P. A. Henderikx te 's-Gravenhage en mevrouw drs. C. M. Ridderikhoff te Haarlem. Voor het examen wetenschappelijk archief ambtenaar der 2e klasse zijn geslaagd. I. G. I. van Booma te Gouda, G. I. M. Hoedemaekers te Beek (L), mejuffrouw I. G. Riphaagen t Utrecht en mejuffrouw A. E. Zoeter te 's-Gravenhage. Adreswijziging redacteur Met ingang van 1 augustus 1968 is het adres van de redacteur gewijzigd. Oud adres: Drift 27, Utrecht tel. 030-10208 nieuw adres: Alexander Numankade 199, Utrecht tel. 030-711814 177]

Nederlandsch Archievenblad | 1968 | | pagina 92