Zestiende Congres van Nederlandse Historici te houden op zaterdag 12 april 1969 te Amsterdam September 1968 Het bestuur van het Nederlands Comité voor Geschiedkundige Wetenschappen heeft het genoegen U mede te delen, dat het Zestiende Congres van Nederlandse Historici gehouden zal worden op zaterdag 12 april 1969 in de Universiteit van Amsterdam. Over de opzet van het congres valt het volgende mede te delen. Prof. dr. G. A. Lindeboom (Vrije Universiteit, Amsterdam) heeft zich bereid verklaard in de algemene vergadering een voordracht te houden. Voorts zijn twee vergaderingen voorzien van de volgende secties: economische geschiedenis, sociale geschiedenis, kerkgeschiedenis, rechtsgeschiedenis en zeegeschiedenis. Voor de cultuurge schiedenis, politieke, militaire en diplomatieke geschiedenis zullen secties worden gevormd naar gelang van het aantal sprekers dat zich meldt. Zoals gebruikelijk wil het bestuur de sprekers in de secties niet individueel uitno digen, maar het initiatief aan de deelnemers laten. Ter wille van een harmonische opbouw van het congres zullen de sectievoorzitters echter een keuze kunnen doen uit de voorgestelde onderwerpen en eventueel zelf een spreker uitnodigen. Wij verzoeken ieder die voor een sectie wenst te spreken, daarvan vóór 1 oktober mededeling te doen aan de secretaris van het Comité, onder opgave van het onder werp. Om misverstanden te voorkomen is het wellicht dienstig er op te wijzen, dat de sectievergaderingen niet in de eerste plaats bedoeld zijn om de specialisten op de betrokken gebieden, die reeds hun eigen organisaties hebben, nogmaals bijeen te brengen, maar vooral om het contact tussen de verschillende specialismen onderling en met de „algemene historici te bevorderen. Het verdient derhalve aanbeveling in deze sectievergaderingen onderwerpen aan de orde te stellen, die ook buiten de kring van vakgenoten in de enge zin van het woord belangstelling kunnen wekken. Ten einde iets meer tijd beschikbaar te hebben, zowel voor de discussie als voor de sectievergaderingen, heeft het bestuur besloten ditmaal de tweede algemene lezing te laten vervallen. Tenslotte hoopt het bestuur de congressisten te verenigen aan een gezamenlijke koffiemaaltijd en, indien daar belangstelling voor blijkt te bestaan, aan een een voudig diner na afloop van het congres. [174] Het bestuur van het N.C.G.W I. J. Brugmans, voorzitter W. Jappe Alberts A. F. Manning H. Smitskamp J. J. Woltjer, secr.-penn. Prinses Beatrixlaan 40. Oegstgeest.

Nederlandsch Archievenblad | 1968 | | pagina 91