Dames en heren, De Vereniging had en heeft vele redenen om collega Van der Gouw zeer erkente lijk te zijn. Vers ligt nog in het geheugen van velen, hoe magistraal hij de vereni ging als inleider en discussie-partner vertegenwoordigde op het Documentatie- congres 1967, vorige maand september te Utrecht gehouden. Voor velen, vooral jongeren, was en is hij een vereerd docent, ambtgenoot en voorganger. Uw bestuur heeft zich ernstig beraden en stelt eensgezind de volgende resolutie voor. Het is de opzet deze resolutie per brief te zenden aan de aftredende alge mene rijksarchivaris en aan de Minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. De Vereniging van Archivarissen in Nederland, in algemene vergadering te Nij megen bijeen, betuigt haar grote spijt, dat de algemene rijksarchivaris dr. J. L. van der Gouw zich genoodzaakt heeft gezien zijn ontslag te vragen, betuigt hem dank voor de in zijn hoge functie geschonken vriendschap en bezielde leiding en geeft uiting aan haar innige hoop, dat de hem geschonken talenten optimaal be schikbaar zullen blijven. Kan deze resolutie Uw aller instemming hebben? Dan bekrachtig ik bij deze met Uw aller instemming en applaus deze resolutie en verzoek de secretaris nog heden gevolg te geven aan dit met algemene stemmen genomen besluit. Gaarne vraag ik nog Uw aandacht voor het volgende. Overleg tussen Dr. Van der Gouw en de directeur van het bureau personeelsbe heer en organisatie van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten de heer F. W. G. Smeets heeft geleid tot een nader beraad op de V.N.G.-concept-instructie, waarover o.m. in 1965 en 1966 te Deventer en Utrecht zo fel vergaderd is. Bij dit overleg werd van V.N.G.-zijde uiting gegeven aan de wens alle conflictbronnen tussen registratoren en archivarissen te verwijderen. Namens U heb ik medege deeld, dat ook de Nederlandse archivarissen alles wilden doen om tot harmonie te komen. Het in overleg enigszins gewijzigde V.N.G.-concept is nu in studie, o.m. bij meerdere collegae van provinciale inspectie en gemeente-archieven. Wanneer zij, die bereid zijn het bestuur in deze voor te lichten, contact opnemen met de spreker, zal ook hen zulk een concept worden toegezonden. Er rest nu nog een taak. Een kas-commissie moet worden gekozen. Ik stel U voor de collegae Van de Water en Wondaal met deze taak te belasten. Ik dank U voor Uw applaus en deel de gekozenen mede, dat zij als goede demo craten voor dit jaar het slachtoffer zijn. Ik dank U voor Uw aandacht. Nieuwe leden: E. Neuhaus, Okeghemstraat 22 II, Amsterdam Zuid, (II). Mr. O. Schutte, Van Speykstraat 78, 's-Gravenhage, (I), secretaris van de Hoge Raad van Adel. Drs. J. P. Vredenberg, Gildemeestersplein 90, Arnhem, (I), gemeente-archief Arnhem. J. Vriens, Halewijnstraat 6, Etten-Leur, (II), adjunct-archivist Rijksarchief in Noord-Brabant. Bedankt hebben: W. A. Fasel, Lisstraat 36, Oisterwijk. G. 'tHart, Looierslaan 109, Voorburg. Mr. H. I. Hommes, Statenlaan 98, 's-Gravenhage. C. J. de long, Morssingel 11, Leiden. A d reswijzigingen I. A. ten Cate, Borneostraat 19, 's-Hertogenbosch wordt: Kortenbergstraat 4 aldaar. B. Th. Hendriks, Oude Lindestraat 48, Heerlen wordt: Abraham Kuyperlaan 13, Groningen. H. Hoekstra, Immanuel Kantstraat 234, Rotterdam-24 wordt: Kluizeweg 436, Arnhem. H. W. van Leeuwen, Goudenregenstraat 280, 's-Gravenhage-7 wordt: Mozartlaan 59, aldaar. I. Meinema, Sabotagelaan 78, Groningen wordt: Verzetstrijderslaan 110, aldaar. I. C. Okkema, Lisstraat 32a, Rotterdam-1 wordt: Statensingel 44 b, Rotterdam-4. A. J. Popkema-Van Heiningen, Valckeslotlaan 39, Goes wordt: Middelwijk 220, Drachten. Mr. H. T. Obreen wordt: Turfmarkt 13, Leeuwarden. [9] [8]

Nederlandsch Archievenblad | 1968 | | pagina 8