Bestuursmededelingen NOTULEN van de ledenvergadering van de Vereniging van Archivarissen gehouden in het Rijksarchief te Arnhem op donderdag 14 maart 1968 Aanwezig 78 leden. De voorzitter opent de vergadering om 2.30 uur met het uitspreken van de jaar- rede (zie hierachter). Vervolgens worden de notulen van de vergaderingen van 1 juli 1966 en 3 maart 1967 goedgekeurd, zoals deze zijn afgedrukt in het Archievenblad 1967, aflevering Mr. J. E. J. Geselschap verklaart, dat de kascommissie de administratie van de penningmeester heeft nagezien en volledig in orde bevonden. De penningmeester geeft een korte toelichting op de aan de leden toegezonden jaarcijfers en de niet ongunstige financiële toestand van de vereniging. Dr. Brekelmans vraagt, of er tegenover de inkomsten uit 'verkoop Repertorium' geen uitgaven hebben gestaan. Dat is niet het geval, de uitgaven zijn in vroegere jaren gedaan. Op voorstel van de kascommissie wordt de jaarrekening vervolgens bij acclamatie en onder dank van de vergadering aan de penningmeester goedge keurd. Daarop komt de verkiezing van een nieuwe penningmeester in verband met het statutair aftreden van J. W. M. Klomp aan de orde. De voorzitter bedankt het scheidende bestuurslid in hartelijke bewoordingen voor het vele werk dat hij als penningmeester op zeer nauwgezette wijze heeft verricht. Bij acclamatie wordt vervolgens J. H. Streefland als opvolger gekozen. Bij de rondvraag informeert J. M. F. IJsseling of er geen mogelijkheden zijn, bijvoorbeeld tijdens de Studiedagen, tot het geven van bijscholingscursussen voor archiefambtenaren en lessen over planning, coderingssystemen en dergelijke. De voorzitter stelt de spreker voor, zijn suggestie schriftelijk aan het bestuur voor te leggen. De gedachten van het bestuur en ook van de Algemeeen Rijksarchivaris gaan in gelijke richting. IJsseling vraagt tevens of er wat gedaan kan worden aan de werving van jonge leden en of er een nieuwe ledenlijst gepubliceerd kan worden. Over het eerste wordt, naar de voorzitter antwoordt, door het bestuur overlegd; de staat van het archiefwezen komt in de aflevering van het Archievenblad, die nu bij de druk ker is.

Nederlandsch Archievenblad | 1968 | | pagina 4