JOHN M. POLS SZiïSLUT""*'"(rapporta'brocbu^ In gebruik bij vele grote en kleine bedrijven en gemeenten in Nederig Bestuursmededelingen VOORHEEN het mooiste e» meest effieiente archiefsysteem «het'Plaaas- archief-inbindsysteem volgens de honderden enthousiaste gebruikers in Nederland en de duizenden over de gehele wereld lï (geschikt voor alle voorkomende bescheiden: f korrespondentie, boekingsstukken, enz., enz.) j U SÉ resultaat «ngeloblijt sterke boeken 50 rnhntebesparlng I neen"™ o r Sp™nlg volkomen vlak 'f geen zoekraken van stukken met dezelfde inhoud als de briefordner Vraag uitvoerige dokumentatie of demonstratie aan: kantoormachines - handelsonderneming MATHENESSERDIJK 357 - ROTTERDAM 7 AW. 7 TEL. 010-25.21.00 Planax - verkooporganisatie /importeur-alleenverkoper voor Nederland Planaxeren (d.i. elastisch lijmend inbinden met de spemale koudlijm Planaxol) is bovendien de ideale methode voor het snel en duurzaam inbinden van kettingformukeren (b.v. Hollerith-staten), van zelf u kunt 'Planax'-boeken zelf maken tot 8 cm dikte, die ongelofelijk solide zijn en blijven zonder vakkennis hoe ongelijksoortig de bundel bescheiden ook is met het Planax-inbindtoestel (model 'Standaard': 395, Voor kleinere administraties is een Planax beschikbaar voor banden van max. 6 cm dikte en max. 33 cm rughoogte (model 'Junior': 235, THANS (volledig gepatenteerd) Notulen van de vergadering van de vereniging van Archivarissen in Nederland in het rijksarchief te Middelburg op vrijdag 1 juli 1966 Aanwezig volgens de presentielijst 57 leden. De voorzitter opent, nadat de aanwezigen op koffie waren onthaald, om 11.05 uur de vergadering. Hij is verheugd met het samenkomen in Middelburg op Walche ren in een nieuw rijksarchief in het oude abdijcomplex, getuigen van het rijk ver leden, dat Walcheren, blijkens het onderzoek van collega Koch, een belangrijke handelsplaats uit de 8e eeuw, gelegen nabij het Domburgse strand, met een reeds in 776 aan Lorsch bij Worms toebehorende kerk, waar de zoutpannen nering brachten naam zag geven aan het steeds meer eiland wordende gebied. Als Kochs hypothese juist is, dan werd de beroemde abdij aanvankelijk gesticht in dit oude Walcheren en ging zij eerst later over naar de nieuwe stad bij de Walcherse middelburg, onze plaats van samenkomst. De rijksarchivaris van de provincie met de tartende wapenspreuk 'Luctor et Emer- go' n'en déplaise stelling VII van een recente dissertatie wenst hij van harte geluk met deze herbouw en hij zegt hem dank voor het voorrecht en genoegen hier gast te mogen zijn. Hij feliciteert de leden Bloemen en Steur met de hen ver leende koninklijke onderscheiding. Dat de in Maastricht verleende onderscheiding viel in de periode, waarin Limburg op zo'n stijlvolle wijze het oprichten een eeuw tevoren van zijn rijksarchief herdacht, moet de feestklanken in het bronsgroen eikenhout verdubbeld hebben. Met meer dan gewone voldoening kan worden gewaagd van de op 27 april en 17 juni verkregen en op 5 juli te verkrijgen doctorsgraad in de letteren van de collegae Scherft, Schimmel en Hovy. Drie imposante dissertaties binnen drie maan den, een bewijs van de belangstelling in ons corps voor de befaamde eretaak der Handleiding. Spreker wenst de Rotterdamse collegae Nieuwenhuis en Verveen geluk met wat wel als een archiefhuwelijk mag worden gezien. Hij waarschuwt de vergadering, dat de onrustbarende stijging der drukkosten ko mend jaar zal nopen, de structuur van het Archievenblad te wijzigen. Tegen de gegeven stijging zou het onzalige en zelfs nog niet overwogen paardenmiddel van opnieuw een contributieverhoging geen uitkomst bieden. Nadat de berichten van verhindering zijn voorgelezen wordt de goedkeuring van de notulen van de vorige vergadering verschoven naar de eerstkomende bijeen-

Nederlandsch Archievenblad | 1967 | | pagina 1