JOHN M. POLS' In gebruik bij vele grote en kleine bedrijven en gemeenten in Nederland Ook het latere register van 1825 zal worden uitgegeven. Het register van Rotter dam wordt eveneens bewerkt. Men hoopt, dat uit deze registers enig inzicht kan worden verkregen in de achtergrond van een betrekkelijk groot aantal merk waardige en soms bizarre Joodse familienamen.1 De stichting heeft op dit gebied reeds een vrij omvangrijk geschenk gekregen: het onderzoek naar de herkomst van Joodse namen in het oosten des lands. Dit onderzoek was geschied door wijlen de heer H. W. Corwin uit Oldenzaal.2 Zijn weduwe heeft het resultaat van deze arbeid aan de stichting geschonken. Fotokopieën van alle bekende Joodse stambomen zullen worden ondergebracht in de Bibliotheca Rosenthaliana, die in de Universiteitsbibliotheek is gehuisvest. De stichting telt thans circa 25 begunstigers. Het bestuur wordt gevormd door dr. J. A. Weyel (voorzitter), dr. Arthur Polak (secr.), mevr. C. Wegloop-Harton (2de secr.), mr. J. Schaap (penningmeester), dr. L. Fuks en mr. Th. P. van Raalte. Uit: Algemeen Handelsblad, 11 juni 1965. Afgesloten 1 november 1965. 1 Over dragers van zulke namen zijn soms zeer persoonlijke gegevens te vinden in ge meentearchieven bij de stukken betreffende het venten, welke volgens nr. 78 van de Lijst houdende opgaaf van voor vernietiging in aanmerking komende stukken in de gemeente archieven dagtekenende van na 1850 mogen worden vernietigd 1 jaar na afloop van de termijn, waarvoor de vergunning geldt. De archiefbeheerder zij hier dus voorzichtig met de hem gegeven machtiging! 2 Trouw bezoeker van de archieven van het streekarchivariaat 'De Liemers en Does burg', zie Ned. Archievenblad 1964, blz. 37. 134] VOORHEEN THANS Vraag uitvoerige dokumentatie of demonstratie aan: KANTOORMACHINES - HANDELSONDERNEMING MATHENESSERDIJK 357 - ROTTERDAM. 7 - TEL. 01 0-25.21.00 Planax-verkooporganisatie/importeur-alleenverkoper voor Nederland Planaxeren (d.i. elastisch lijmend inbinden met de speciale koud lijm Planaxol) is bovendien de ideale methode voor het snel en duurzaam inbinden van kettingformulieren (b.v. Hollerith-staten), van zelf vervaardigde drukwerken (rapporten, brochures, e.d.), tijdschriften, enz. het mooiste en meest efficiente archiefsysteem is het 'Planax' archief -ixibixidsysteem volgens de honderden enthousiaste gebruikers in Nederland en de duizenden over de gehele wereld (geschikt voor alle voorkomende bescheiden: korrespondentie, boekingsstukken, enz., enz.) resultaat ongelofelijk sterke boeken 50 ruimtebesparing 70 kostenbesparing opengeslagen volkomen vlak geen zoekraken van stukken met dezelfde inhoud als de briefordner U kunt 'Planax'-boeken zelf maken tot 8 cm dikte, die ongelofelijk solide zijn en blijven zonder vakkennis hoe ongelijksoortig de bundel bescheiden ook is met het Planax-inbindtoestel (model 'Standaard': 395, Voor kleinere administraties is een Planax beschikbaar voor banden van max. 6 cm dikte en max. 33 cm rughoogte (model 'Junior': 235, (volledig gepatenteerd)

Nederlandsch Archievenblad | 1965 | | pagina 28