Notulen van de voorjaarsvergadering van de vereniging van Archivarissen in Nederland gehouden in de sociëteit De Hereniging, Grote Poot, Deventer, op woensdag 2 juni 1965. Aanwezig 49 leden. De voorzitter opent om 11.25 uur de vergadering en heet de aanwezigen welkom. Hij wenst de leden Van Buijtenen, Don en Naudin ten Cate namens de vereniging geluk met de hen verleende koninklijke onderscheiding. Mede namens de Alge mene Rijksarchivaris deelt hij mede, dat de studiedagen in de tweede helft van de maand oktober zullen plaatsvinden met als onderwerp: 'Nederland en de buiten landse archieven'. Voorts bericht hij, dat ingevolge het besprokene op de jaarver gadering van 18 maart te Zeist door het bestuur een commissie is ingesteld om de mogelijkheden van Teleac-activiteiten op archiefgebied te bezien, welke commissie bestaat uit drs. Mentink, drs. Roessingh, drs. Jensma en Dr. Struick. De voorzitter geeft hierop een toelichting op het praeadvies van Dr. Van Hobo ken. De daarin gegeven concept-regeling is een uitvloeisel van de Archiefwet 1962, die in de artikelen 23 en 25, tweede lid, onderscheidelijk spreekt van een regeling door de gemeenteraad vast te stellen betreffende de zorg voor de archiefbescheiden van de gemeentelijke organen en betreffende het toezicht op het beheer van deze archiefbescheiden. Het bestuur heeft contact gekregen met Dr. Van Hoboken, die toen in het Nederlands Archievenblad zijn artikel 'De regeling van de zorg voor de gemeentearchieven ingevolge artikel 23 van de Archiefwet 1962' schreef. Hier op is het praeadvies gevolgd. Wanneer de vergadering met het praeadvies akkoord kan gaan, dan zal het terstond na het in werking treden van de archiefwet en het archiefbesluit toegezonden worden aan de gemeentearchivarissen en de provin ciale inspecteurs. Ook de Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft deze aangelegenheid ter hand genomen. Haar ontwerp is in de archiefcommissie van de gemeente Amster dam ter sprake gebracht. Dr. Van Hoboken heeft zijn ernstige bezwaren tegen dat ontwerp toen kenbaar gemaakt en het bestuur van de Vereniging van Archivarissen hiervan op de hoogte gesteld. De secretaris leest vervolgens de schriftelijke reacties op het praeadvies voor; drs. J. L. van der Gouw, die door een excursie met studenten verhinderd wordt de discussie bij te wonen, schrijft bezwaren te hebben tegen het onderscheid tussen archiefbewaarplaatsen en bergruimten voor niet-overgebrachte archieven. Indien de nieuwe archiefwet werkelijk bedoelt het beheer van de nieuwe archieven, ook [81

Nederlandsch Archievenblad | 1965 | | pagina 1