Verslag der zes en tachtigste jaarvergadering van de Vereniging van Archivarissen in Nederland, gehouden te Utrecht in de panoramazaal van de Neudeflat op donderdag 20 februari 1964 De voorzitter, dr. W. J. Formsma, opent om 11.20 uur de vergadering, die wordt bijgewoond door 45 personen, waaronder mr. H. Hardenberg, de algemene rijks archivaris, en geeft vervolgens het jaarlijks overzicht over de lotgevallen van de vereniging en over de gang van zaken bij het archiefwezen in het algemeen. Dit verslag is elders afgedrukt. Na de mededeling dat, onder voorbehoud van onvoor ziene omstandigheden, er dit jaar geen studiedagen zullen worden gehouden in verband met het in september te houden Ve Internationaal Archiefcongres te Brus sel, wordt een bestuursvoorstel om de notulen van de zomervergadering van 6 juni 1963 en eveneens de, op die datum aangehouden notulen van de jaarvergadering van 7 februari 1963 goed te keuren, door de vergadering aanvaard. Uit het jaar verslag van de penningmeester blijkt dat de jaarrekening een overschot vertoont. Mr. de Vey Mestdagh vraagt naar aanleiding hiervan of men deze gelden niet besteden kan aan publicaties. De voorzitter antwoordt dat de vereniging beschikt over een fonds voor publicaties, naar zijn mening moet het bestuur over een kleine reserve kunnen beschikken. De kascommissie, bestaande uit de heren Van Leeuwen en Ribberink, brengt bij monde van laatstgenoemde verslag uit van haar bevindingen. Mr. Ribberink vraagt het bestuur de schorsing of royering van enige recidieve wanbetalers in overweging te willen nemen, hetgeen de voorzitter toezegt. Op een vraag van mr. Ribberink of de prijs door het bestuur berekend voor het rondzenden van circulaires betreffende vacatures in de tegenwoordige omstandigheden wel hoog genoeg is, verklaart de voorzitter dat het bestuur onlangs besloten heeft tot een aanzienlijke verhoging over te gaan. Mr. de Vey Mestdagh waarschuwt tegen een onnodig verhogen van de prijzen, maar de voorzitter is van mening dat hier geen onnodige verhoging plaats vindt. Het voorstel om de rekening en verantwoording goed te keuren en de penningmeester te déchargeren, wordt onder applaus van de vergadering aan vaard. De voorzitter dankt de penningmeester voor zijn zorgvuldig beleid. Aan de orde is dan de verkiezing van een lid van het bestuur. Er zijn geen tegencandidaten gesteld. De vergadering gaat accoord met een voorstel van de voorzitter om zonder stemming de candidaat van het bestuur mr. J. H. van den Hoek Ostende te Am sterdam als gekozen te verklaren. Onder applaus verklaart deze zijn verkiezing te aanvaarden. De voorzitter spreekt vervolgens mejuffrouw mr. Versprille toe, die thans als bestuurslid aftreedt. Mejuffrouw Versprille dankt voor de vriendelijke woorden en het applaus van de vergadering. Eveneens onder applaus geschiedt de herbenoeming van dr. Struick als redacteur. De voorzitter maakt van de gelegen heid gebruik om de leden op te wekken tot medewerking aan het Ned. Archieven blad. Het bestuur stelt voor de zomervergadering te houden in Den Briel. Mr. Har- [1

Nederlandsch Archievenblad | 1964 | | pagina 4