16 Art. 24. Voor ontbinding der vereniging is een met een meerderheid van ten minste 3/4 der geldig uitgebrachte stemmen genomen besluit der leden vergadering vereist. Bij ontbinding wordt het archief der vereniging aan het Rijk aangeboden ter plaatsing in het Algemeen Rijksarchief, terwijl overigens het bepaalde in art. 1702 van het Burgerlijk Wetboek moet worden in acht genomen. In het besluit tot ontbinding wordt tevens de bestemming van de overige bezittingen der vereniging en van een eventueel batig saldo geregeld. Art. 25. In alle gevallen, waarin de statuten of het huishoudelijk reglement niet voorzien, beslist het bestuur. (Volgen de ondertekeningen.) Goedgekeurd bij Koninklijk besluit d.d. 17 oktober 1960 nr. 72. Mij bekend, De Minister van Justitie, Namens de Minister: Het hoofd der Hoofdafdeling, Privaatrecht, Th. v. Sasse v. Ysselt. 17 HUISHOUDELIJK REGLEMENT VAN DE VERENIGING VAN ARCHIVARISSEN IN NEDERLAND1) Artikel 1. De voorzitter heeft de leiding der vereniging; hij presideert en leidt de ver gaderingen. De secrtaris is belast met het voeren der correspondentie, het verzenden van convocaties voor de vergaderingen, het bijhouden der notulen van bestuurs- en ledenvergaderingen, het opmaken en bijhouden van de ledenadministratie en de verzorging van het archief. De penningmeester is belast met het beheer der geldmiddelen van de ver eniging. Een bestuurslid ontvangt voor zijn werkzaamheden geen vergoeding uit de kas der vereniging, tenzij onder goedkeuring van de ledenvergadering. Artikel 2. De leden van het bestuur hebben voor vijf jaren zitting; zij zijn niet onmid dellijk herkiesbaar. De bestuursleden, die bij tussentijdse verkiezingen in de plaats van andere getreden zijn, hebben niet langer zitting dan deze laatsten zouden hebben gehad. Het bestuur maakt een rooster van aftreden op, zodanig, dat elk jaar ten minste een bestuurslid aftreedt. Artikel 3. Voorzitter, secretaris en penningmeester vormen tezamen het dagelijks be stuur, dat belast is met de dagelijkse leiding, en dat in spoedeisende gevallen zelfstandig kan handelen. De onder deze omstandigheden genomen besluiten moeten door de eerstvolgende bestuursvergadering worden bekrachtigd. Artikel 4. Het bestuur vergadert zo dikwijls de voorzitter het bijeen roept, ter plaatse en op het tijdstip door hem te bepalen. Bestuursvergaderingen worden uitge schreven op een termijn van ten minste vijf werkdagen. De voorzitter is verplicht een bestuursvergadering uit te schrijven, indien en zodra de meerderheid der bestuursleden hem hierom verzoekt. Artikel 5. De redacteur van het tijdschrift der vereniging wordt door de ledenvergade ring voor drie jaren gekozen. Hij is terstond herkiesbaar. Artikel 6. De oproeping tot de jaarvergadering wordt door het bestuur ten minste veertien werkdagen te voren verzonden met mededeling der punten van behandeling. De leden kunnen vooraf aan het bestuur voorstellen omtrent te behandelen punten inzenden. Artikel 7. Oproepingen tot buitengewone ledenvergaderingen moeten, eveneens met vermelding der te behandelen punten, ten minste drie werkdagen te voren worden verzonden. B Vastgesteld in de ledenvergadering gehouden te Utrecht op 10 juni 1960.

Nederlandsch Archievenblad | 1961 | | pagina 12