12 jongste jaarverslag blijkt geeft. De heer Obreen verklaart, zich als provinciaal archiefambtenaar, voorstander te voelen van aansluiting van deze groep bij de nieuwe afdeling. Spr. zou gaarne een overzicht willen zien van de salariëring der verschillende groepen van archiefambtenaren. Uit een vraag van de heer Wondaal, die beantwoord wordt door dr. Struick, blijkt dat er bij de archief ambtenaren een aanzienlijke achterstand bestaat in salariëring in vergelijking met de wetenschappelijke ambtenaren bij de universiteiten. Tot slot vraagt dr. Van Hoboken de aandacht van het bestuur voor het probleem van de „vrije zaterdag". Spr. is van mening dat, wil men ten gerieve van het publiek de archiefleeszalen op die dag geopend houden, het personeelstekort nog nijpender zal worden. De voorzitter doet toezegging dat het bestuur ook aan deze kwestie de nodige aandacht zal wijden en sluit, nadat over dit onderwerp nog wat gediscussieerd is, om 12.15 uur de vergadering. 13 STATUTEN VAN DE VERENIGING VAN ARCHIVARISSEN IN NEDERLAND1) Bijvoegsel van de Nederlandse Staatscourant van donderdag 29 december 1960, nr. 253. Nr. 1866 VERENIGING: Vereniging van Archivarissen in Nederland, gevestigd te 's-Gravenhage. (Gewijzigde statuten). Art. 1. De vereniging is genaamd: Vereniging van Archivarissen in Neder land. Zij is gevestigd te 's-Gravenhage. Art. 2. Zij stelt zich ten doel de bevordering van de belangen van het Nederlandse archiefwezen en van de daarbij werkzame ambtenaren. Art. 3. Zij tracht dit doel te bereiken door: a. het houden van bijeenkomsten; b. het uitgeven van een tijdschrift en van andere gedrukte werken, zo zich daartoe aanleiding voordoet; c. andere wettige middelen, die voor het doel bevorderlijk kunnen zijn. Art. 4. Zij heeft: a. gewone leden; b. corresponderende leden; c. ereleden. Art. 5. Als gewone leden kunnen toetreden zij, die het diploma van de eerste of de tweede klasse der wetenschappelijke archiefambtenaren bezitten volgens het Koninklijk besluit van 2 september 1919 (Stb. 551), gelijk dif nadien is gewijzigd. Als gewone leden kunnen verder toetreden zij, die bij besluit der ledenver gadering met de in het voorgaande lid bedoelde personen worden gelijkgesteld. Aanmelding voor het lidmaatschap geschiedt schriftelijk bij het bestuur, dat over de toelating hetzij zelf beslist, hetzij de ledenvergadering doet beslissen. Tot corresponderende leden kunnen op voorstel van het bestuur of van een der leden bij besluit van de ledenvergadering buitenlandse ambtgenoten worden benoemd. Ereleden zijn zij, die op voorstel van het bestuur of van ten minste 5 leden daartoe worden benoemd bij een met een meerderheid van ten minste 2/3 der geldig uitgebrachte stemmen genomen besluit van de ledenvergadering. Art. 6. Het lidmaatschap eindigt door: a. overlijden; b. schriftelijke opzegging aan het adres van de secretaris ten minste één maand vóór het einde van het verenigingsjaar; c. royering krachtens besluit der ledenvergadering, op voorstel van het J) Gewijzigde statuten, vastgesteld in de ledenvergadering gehouden te Utrecht op 10 juni I960 en goedgekeurd bij Koninklijk besluit d.d. 17 oktober 1960 nr. 72.

Nederlandsch Archievenblad | 1961 | | pagina 10