8 Wiersum, dr. E. (I), oud-archivaris -der gemeente Rotterdam, archivaris van het Hoogheemraadschap van Schieland, te Rotterdam, Westzee dijk 128. Win, Th. H. de (II), ambtenaar bij de inspectie der gemeente- en water- schapsarchiieven in de provincie Limburg, te Maastricht, Fr. Roma- nusweg 14. Wortel, Th. P. H. (II), archivaris der gemeente Alkmaar, Bergerweg 78. Zande, J. van der (II), te Amsterdam W., Palestrinastraat 7b Graham' Botha, dr. C., oud-hoofdarchivaris van de Unie van Zuid-Afrika, te Newlands (Kaapprovincie). Piétresson de St. Aubin, P., conservator der Archives du Nord, te Rijsel, Rue du Pont neuf 1. Tihon (C.), algemeen rijksarchivaris van België, te Brussel, Museum straat 1. MEDEDELINGEN VAN HET BESTUUR. Nieuwe leden. Als lid zijn door het bestuur aangenomen de heren M. K. J. Smeets, archivaris der gemeente Roermond, W. R. van der Veen, wet. ambtenaar aan het gemeente-archief te Groningen, drs. J. Visser, chartermeester (commies) aan het Rijksarchief in Friesland, drs. E. Vroom, chartermeester (commies) aan het Rijksarchief in Overijsel, M. P. de Bruin, adjunct-commies aan het Rijksarchief in Zeeland en F. H. C. Weytens, volontair aan het Rijksarchief in Noord- Brabant. De vergadering vond plaats op Zaterdag 20 September 1947 te Gouda in ,,De Beursklok". Om 14.45 uur opent de voorzitter mr. B. van 't Hoff de vergadering, die blijkens de presentielijst wordt bijgewoond door 54 leden, alsmede door 8 Belgische collegae, te weten dr. L. Bril, dr. A. Griinzweig, mej. dr. L. van Meerbeeck, dr. A. Cosemans, dr. A. Bousse, drs. C. Wijffels, allen van het Algemeen Rijksarchief te Brussel, dr. A. Louant, rijks archivaris in Henegouwen te Bergen, en drs. A. Jamees, archivaris aan het Staatsarchief in Antwerpen, en door mr. A. A. J. Rijksen uit Gouda. De voorzitter begroet de aanwezigen en brengt een verslag uit over de afgelopen periode, dat hierna volgt. Hierna brengt drs. J. Taal namens de Kascommissie, bestaande uit mr. H. C. Hazewinkel en hemzelf, verslag uit over het nazien van de boeken en kas van de penningmeester, welke zij in orde hebben bevonden. De penningmeester wordt hierop door de voorzitter gedechargeerd onder dankzegging voor het gevoerde beheer. Wegens het periodiek aftreden van de heer M. P. van Buytenen, wien door de voorzitter dank wordt gebracht wegens zijn, zij het slechts voor korte tijd, aan het bestuur bewezen medewerking, wordt gestemd over 9 de vervulling der daardoor ontstane vacature. Als stembureau treden op jhr. dr. D. P. M. Graswinckel en mr. P. W. A. Smit, die bevinden, dat verreweg de meeste stemmen, n.l. 40 van de 52, uitgebracht zijn op de door het bestuur voorgestelde candidaat, mr. G. J. ter Kuile Jr., die aldus verkozen wordt verklaard en, naar mededeling van de voorzitter, belast zal worden met het penningmeesterschap. Berichten van verhindering van het bijwonen der vergadering zijn ont vangen van de heren C. Tihon, algemeen rijksarchivaris van België, dr. F. R. J. Verhoeven, dr. E. Sabbe en P. Piétresson de St. Aubin. Verder is doorgegeven door het bestuur van de afdeling van rijksarchief- ambtenaren een schrijven van de heer C. Bloemen, waarin deze als lid van de afdeling bedankt; de afdeling acht .zich niet competent, daarop een besluit te nemen. Daar dit stuk pas ontvangen is, heeft het bestuur er zich nog niet op beraden, maar de voorzitter merkt op, dat door de benoeming van de heer Bloemen tot archivaris bij de Staatsmijnen te Heerlen zijn lidmaatschap van de afdeling vanzelf vervalt. Verder deelt de voorzitter mede, dat dr. H. P. Coster op verzoek van het bestuur voor de Vereniging van Archivarissen in Nederland het lidmaatschap heeft aanvaard van het Ned. Instituut voor Documentatie en Registratuur. Wederom wordt door de vergadering de vaststelling van de plaats van de volgende algemene vergadering overgelaten aan het bestuur, even als de daarmede in verband staande benoeming van de Kascommissie, welke, zoals dr. Moll opmerkte, het enige prerogatief van de voorzitter is. Bij de rondvraag maakt de heer H. Brouwer opmerkzaam op het ont slag van de heer Lips te Dordrecht, dat het gevolg zou zijn van het verbod van de Burgemeester, publication onder zijn eigen naam uit te geven. De voorzitter adviseert, dat de heer Lips zich schriftelijk tot het bestuur zal wenden. Dr. W. Moll brengt in herinnering, dat het reglement van de afdeling van gemeente- en waterschapsarchief ambtenaren voorschrijft dat een contributie, hoger dan f 3, moet goedgekeurd worden door de alge mene vergadering. Daar de Centrale van Hogere Gemeente-ambtenaren de contributie gesteld heeft op f 3.50, wordt deze goedkeuring hierbij gevraagd. Er blijkt hiertegen geen bezwaar bij de vergadering te zijn. Dr. L. Bril, voorzitter van de Belgische Vereniging van Archivarissen, neemt de gelegenheid waar om, mede namens zijn aanwezige landge noten, te bedanken voor de uitnodiging en de goede ontvangst. Hij her innert aan vroegere betrekkingen met het Nederlandse archiefwezen, dat vooral door Handleiding en Nederlandsch Archievenblad een leermees ter voor het Belgische was, hoopt, dat nu de oorlogsellende ons nog nau wer heeft samengebracht, dit tot ons aller heil mag strekken, en brengt hulde aan H. M. de Koningin. Verder deelt hij mede, dat de algemene vergadering der Belgische Vereniging vermoedelijk in de tweede helft van October zal zijn, en spreekt de hoop uit, dat vele Nederlandse collegae daar aanwezig zullen mogen zijn. Mej. dr. Kurtz vraagt naar het archief van de Vereniging en van de CORRESPONDERENDE LEDEN. VERSLAG VAN DE VIER- EN VIJFTIGSTE ALGEMENE VERGADERING.

Nederlandsch Archievenblad | 1948 | | pagina 8