6 7 De toewijzing van de archieven der opgeheven gemeenten rondom Breda getoetst aan vroegere beschikkingen bij samenvoeging en splitsing van gemeenten in Noord-Brabant. De vereeniging of splitsing van gemeenten wordt in arikel 3 der Grondwet benevens in de artikelen 157 tot en met 166 der Gemeente wet (oud art. 129—133) geregeld. De wijze en voorwaarden der ver eeniging en splitsing worden, nadat Burgemeester en Wethouders der betrokken gemeenten zijn gehoord, ontworpen door Gedeputeerde Staten; hun ontwerp wordt in elk der betrokken gemeenten voor gelegd aan het oordeel van den Raad en een te kiezen commissie uit de ingezetenen, den zoogenaamden dubbelen Raad, het gevoelen van deze beide lichamen wordt schriftelijk aan Gedeputeerde Staten uitgebracht en door dezen vervolgens met hun advies aan het Depar tement van Binnenlandsche Zaken ingezonden. De vereeniging of splitsing geschiedt ten slotte bij een wet, die wordt opgenomen in het Staatsblad van het Koninkrijk der Nederlanden. In deze procedure is sinds 1 Augustus 1940 wijziging gebracht door het besluit van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied2), dat be paalt, dat de Secretaris-Generaal van het Departement van Binnen landsche Zaken wordt gemachtigd ten aanzien van die veranderingen in de grenzen van gemeenten, die door het algemeen belang worden Meerkamp van Embden, Mr. A. (I), Rijksarchivaris in Zeeland en inspecteur van de gemeente en waterschapsarchieven in die provincie, te Middelburg, Rouaansche Kaai 75. Minne, Mr. A. van der (I), archivaris der gemeente, te Leeuwarden, Groote Kerkstraat 9. Mommers, Mr. A. R. M. (I), ambtenaar bij de Prov. griffie in Noordbrabant, werkzaam voor de gemeente- en waterschapsarchieven in de Provincie, te 's-Hertogenbosch, Vughterweg 72. Mooien, K. (II), oud-commies aan het gemeente-archief te Amsterdam, Stadhouders kade 97boven. Moquette, Mei. Dr. H. C. H. (I), oud-adjunct-archivaris der gemeente Rotterdam, te 's-Gravenhage, Van Bleiswijkstraat 185. Mijnssen, Mej. D. C. (II), archivaris der gemeente, te Breda, Burg. de Manlaan 6. Noordhoff Mr. L. (I), te 's-Gravenhage, Roelofsstraat 139. Oidewelt, Mr. W. F. H. (I). adjunct-archivaris der gemeente, te Amsterdam- Z., Zuider- Amstellaan 24. Panhuysen, Dr. G. W. A. (I), Rijksarchivaris in Limburg en inspecteur van de gemeente en waterschapsarchieven in die provincie, te Maastricht, Scharnerweg 118. Poole, Mej. F. A. Ie (II1, archivaris van de Ned. Hervormde Kerk in de classis Leiden, te Leiden, Slingelandtweg 5. Riemsdijk, van (II), archivaris der gemeente Etten (N.-B.), te Breda, Resedastraat 14. Roelofsz., Mej. M. A. P. (II), adj.-commies aan het Algemeen Rijksarchief te's-Gravenhage Van Hogenhoucklaan 10a. Rooy, H. M. van, ambtenaar bij het Bestuur der Godshuizen en archivaris van het oud-archief dier Godshuizen te 's-Hertogenbosch, den Bosch, Bethaniestraat 37. Royen, Mr. R. van (I), archivaris der gemeente, te Leiden, Lammenschansweg 1. Ruys, Mej. L. (II), tijdelijk assistente aan het gemeentearchief van Leiden, te 's-Gra venhage, v. Diepenburchstraat 37. Schilfgaarde, Mr. A. P. van (I), chartermeester (hoofdcommies) aan het Rijksarchief in Gelderland en archivaris van het huis Bergh, te Arnhem, Kastanjelaan 20a. Schrammen, M. H. A. I. (II), hoofd van het bureau der Provinciale Griffie van Limburg, te Maastricht, Henri üoovaertsweg 15a. Schurink, Drs., H. A. M. (I), archivaris der gemeente, te Tilburg, Tuinstraat 93. Schuylenburg, Mr. W. C. (I), oud-archivaris der gemeente, te Utrecht, F. C. Donders- straat 15. Sigal jr., M. C. (II), archivaris der gemeente Vlaardingen, te 's-Gravenhage, Roelofs straat 36. Slootmans, C. F. (II), archivaris der gemeente, te Bergen-op-Zoom, Bolwerk-Noord 69, Sloots, O. F. M., C. archivaris van de Nederlandsche provincie der Minderbroeders, te Weert (L.). Smelt, Mej. Dra. W. E. (I), archivaris der gemeente Zutphen. Smit, Mr. P. W. A. (I), Rijksarchivaris in Noordbrabant en inspecteur van de gemeente en waterschapsarchieven in die provincie, te 's-Hertogenbosch, Peperstraat 35. Steur. (II), archivaris aan het Departement van O., K. en W., te 's-Gravenhage, Laan van Meerdervoort 93. Unger, Dr. W. S. (I), archivaris der gemeente Middelburg. Ven, Dr. A. van de (I), chartermeester (hoofdcommies) bij de inspectie der gemeente en waterschapsarchieven in" de provincie Gelderland, te Arnhem, de Wetstraat 12. Venne, M. van de (I), hoofdcommies aan het Rijksarchief in Limburg, te Houthem (L.). Visscher, Mej. R. (II), oud-archivaris der gemeente Leeuwarden, te Amersfoort. Visser, Dr. W. A. (II), archivaris der gemeente Eindhoven. Weele, P. van der (II), wetensch. ambtenaar aan het gemeente-archief, te Rotterdam, Eerste Virulystraat 6a. Welcker, Mej. C. (II), archivaris der gemeente te Kampen, l/sselkade 22. Werkman, Drs. E. (I), chartermeester (commies) aan het Rijksarchief in Groningen, Friesche straatweg 59. Wiersum, Dr. E. (I), oud-archivaris der gemeente Rotterdam, archivaris van het Hoog heemraadschap van Schielaad, te Rotterdam, Westzeedijk 128, flatgebouw. Wortel, Th. P. H. (II), archivaris der gemeente, te Alkmaar, Bergerweg 78. Zande, van der (II), te Amsterdam-W., Palestrinastraat 7'. S. en J. Gemeentewet nr. 4. 27e druk blz. 161. Commentaar op art. 157. 2) S. en Gemeentewet blz. 643.

Nederlandsch Archievenblad | 1942 | | pagina 7