90 91 De bibliotheek van wijlen Dr. M. Schoengen. Als uitgave van de R.K. Universiteits-Bibliotheek te Nijmegen is verschenen een Catalogus van een <jc 'lecltc der bibliotheek, nagelalen door Dr. Mich. Schoengen, Rijksarchivaris te Zwolle en privaat docent aan de Rijks-Universiteit te Groningen, gedrukt te Roermond, 1941. Uit een aanteekening tegenover de inhoudsopgave blijkt, dat dit deel van de door Dr. Schoengen nagelaten boekerij door Mgr. Dr. P. J. M. van Gils aan de R.K. Universiteits-Bibliotheek te Nijmegen geschonken is. De inhoudsopgave van deze meer dan 300 bladzijden dikke catalogus vermeldt de volgende afdeelingen: Schrift- en boekwezen, Opvoeding en Onderwijs (waarbij school- en kinder boeken), Kerkgeschiedenis (waarbij Pausen, bisschoppen en abten), Kerken, Kloosters, Abdijen, Religieuze Orden, Geschiedenis en Hulpwetenschappen (waarbij Geslacht-, Wapen- en Zegelkunde, Munt en Penningkunde, Tijdrekenkunde), Plaatinschrijving en -geschiedenis, Stadrechten. Kunstwetenschap, Godsdienst en Wijsbegeerte, Addenda, Varia, Geschriften van Dr. Mich. Schoengen. v. 't H. Sollicitanten aantreden! Bij elk der Rijksarchieven in Groningen, Assen en Zwolle zal eerlang een plaats te vervullen zijn als adjunct-commies. Om voor één dezer plaatsen in aanmerking te komen wordt het bezit vereischt van het diploma van wetenschappelijk archiefambte naar der 2e klasse. Aanstelling op een jaarwedde hooger dan het aan den rang van adjunct-commies verbonden salaris is, zoo de omstandigheden daartoe aanleiding mochten geven, niet uitgesloten. Op gezegeld papier gestelde sollicitaties kunnen wor den gericht tot het Departement van Opvoeding, Wetenschap en Kuituurbescherming afdeeling Kuituurbescherming en Wetenschap. Varia. De archivarissen zijn géén duffe kamergeleerden! Onder de sportieve Nederlanders, die in de afgeloopen ijsperiode de Friescbe elfstedentocht volbrachten, was de secretaris van onze Vereeniging, D r. W. J. Forms ma. Wij vernamen, dal hij om 10.05 in goede conditie de eindstreep bereikte. Ook in den vorigen winter reed Dr. Formsma met succes de elfstedentocht. Rectificatiën. In de 3de aflevering van den 48sten Jaargang is een aantal drukfouten gesionen, p. 111. F. Fruin. Lees: R. F ruin. p. 112. H. L. Driessen. Lees: H. L. Dries sen. G. van Es. Lees: G. van Es. p. 114. D. C. J. Mijnssen. Lees: Mej. D. C. J. Mijnssen. Dr. J. A. B. M. de Jong (II). Lees: Dr. J. A. B. M. d e Jong (I). Mej. Dra. W. E. Smelt. Lees: Mej. Dra. W E. Smelt, p. 115. van Hattem. Lees: van Hattum (I). Versprille (I). Lees: Versprille (II). van Rossum Due battel. Lees: van Rossum Duchattel. P. van der Poest Clement. Lees: A. van der Poest Clement, p. 116. D r. F. v an Wiersum. Lees: Dr. E. Wiersum. Vóór K. D. Hartmans invoegen: Drs. W. J. van Hoboken (I). Gemeente Aardenburg. Archivaris: Ds. A. Mulder. Vervalt, p. 117. van Grol (I). Lees: van Grol (II). Daaronder: Waterschap het Vrije van Sluis. Archivaris: Mr. W. Ie Maar (I). Mr. W. C. Schuylenburg (I). Lees: Mr. J. W. C. v a n C a m p e n (I). De functie van chartermeester bestaat aan het Utrechtsche gemeentearchief niet meer. M. P. van Buy tenen (II). Lees: M. P. van Buy tenen (I). J. Don (I). Lees: J Don (II). p. 119. L. W. A. M. Lasonder (I). Lees: Dr. L. W. A. M. Lasonder (I). N. Japdkse. Lees: Dr. N. Japikse. p. 122. Tweede regel v. beneden: 48. Lees 45. p. 124. Derde regel v. boven: geregeerd. Lees: gevigeerd. Achtste regel v. boven: groote in. Lees: groote en. p. 125. Vijftiende regel v. boven: om. Lees: over. Tweede alinea, regel 1: dan. Lees: er. Twaalfde regel v. beneden: F. Kuiper. Lees: T. Kuiper, p. 126. Zestiende regel: overzicht. Lees: overwicht, p. 128. Negende regel v. boven: wiens. Lees: wier. Achttiende regel v. boven: blijft. Lees: blijve. p. 149. Negende regel v. beneden: G. van Reyn. Lees: J. H. Scheffer. Eerera ad Ned. Vereeniging van Genealogen. Ingevolge wijziging, aangebracht in de organisatie der Nederlandsche Vereeniging van Genealogen, is de door genoemde Vereeniging ingestelde Eereraad komen te vervallen. Verantwoordelijk redacteur C. DE )AGER )r„ Groningen. Uitgave en druk N.V. ERVEN B. VAN DER KAMP, Groningen. P 1414/1

Nederlandsch Archievenblad | 1942 | | pagina 49