MEDEDEELINGEN VAN HET BESTUUR. Nieuwe leden. Het Bestuur heeft als nieuwe leden aange nomen de heeren P. Biesta (II) te Sappemeer, Dr. A. D. M. de |ong (II) te Nijmegen, Mr. L. J. Noordhoff (I) te Wassenaar, Drs. H. A. M. Schurink (I) te Venlo en J. Steur (II) te 's-Gravenhage. Bedankt hebben de heeren Drs. A. Frank en Dr. N. Japikse. Bericht van den penningmeester. De penningmeester van de Vereeniging van Archivarissen noodigt de leden uit hun con tributie over 1940—1941, ten bedrage van ƒ7.50, te storten of over te doen schrijven op postrekening 272188 ten name van „den pen ningmeester van de Vereeniging van Archivarissen"te Utrecht. 7 Verslag van de negen en veertigste Algemeene Vergadering. De vergadering vond plaats op Zaterdag 26 October 1940, te 2 uur n.m. te Utrecht in Hotel des Pays-Bas. Te ruim twee uur opent de voorzitter Dr. H. P. Coster de ver gadering. De presentielijst wordt geteekend door 45 leden. Tevens is ter vergadering aanwezig Staatsarchivdirektor Dr. Vollmer, Leiter des deutschen Archivamtes in den Niederlanden. De voorzitter brengt verslag uit over het afgeloopen vereenigings- jaar, welke rede hierachter is afgedrukt. Mr. W. C. Schuylenburg brengt namens de Kascommissie rapport uit en stelt voor den penningmeester van zijn beheer over 1939/40 te ontheffen. De vergadering vereenigt zich met dit voorstel. In plaats van Mr. B. VAN 't Hoff, die aan de beurt van aftreden en niet herkiesbaar is, wordt tot bestuurslid gekozen Mr. J. W. C. van Campen. De voorzitter brengt Mr. van 't Hoff dank voor hetgeen hij voor de Vereeniging heeft gedaan, niet alleen als penningmeester, maar ook in ruimeren zin, b.v. voor de voltooiing van den Index op het Archievenblad en niet het minst door zijn actie voor de bescherming der archieven tegen oorlogsgevaren. De voorzitter stelt voor de volgende Algemeene Vergadering te Haarlem te houden, aangezien het in 1941 vijftig jaar geleden zal zijn, dat de Vereeniging aldaar werd opgericht. De aanwezigen gaan hiermee accoord. Tot leden van de kascommissie worden benoemd Mejuffrouw Dr. G. H. Kurtz en de heer R. D. Baart de la Faille. Mocht nog een bijzondere vergadering plaats vinden dan zal Den Haag worden gekozen, dit in verband met het modern ingerichte foto-atelier op het Algemeen Rijksarchief, waarop Mr. R. Biilsma de aandacht vestigt. Dr. Vollmer, de beste wenschen overbrengende van den Rijks commissaris, spreekt zijn vreugde uit, dat hij deze vergadering kan bijwonen. Spreker geeft een overzicht van de door hem uit te voeren opdracht, voornamelijk bestaande in het uitwisselen van archiefstukken tusschen Nederland, Duitschland, België en Frankrijk. Ook ligt het in het voornemen van het Duitsche archiefbeheer een inventaris te doen verschijnen van de in Nederlandsche archieven berustende bronnen tot de geschiedenis van het Duitsche Rijk. Ten slotte deelt spreker een en ander mee over den toestand van het Duitsche archiefwezen. Overeenkomstig het bestuursvoorstel wordt tot voorzitter van de vernietigingscommissie benoemd Jhr. Mr. D. P. M. Graswinckel en Ven, Dr. A. J. van de (I), chartermeester (hoofdcommies) bij de inspectie der gemeente- en waterschapsarchieven in de provincie Gelderland, te Arnhem, de Wet straat 12. Venne, J. M. van de (II), hoofdcommies aan het Rijksarchief in Limburg, te Houthem (L.). Visscher, Mej. R. (II), oud-archivaris der gemeente Leeuwarden, te Leeuwarden, Har- lingersingel 18a. Visser, Dr. W. A. (II), archivaris der gemeente Eindhoven. Weele, P. van der (II), wetensch. ambtenaar aan het gemeente-archiet, te Rotterdam, Henegouwerplein 6b. Welcker, Mej. C. (II), archivaris der gemeente, te Kampen, l/sselkade 22. Werkman, Drs. E. J. (I), chartermeester (adjunct-commies) aan het Rijksarchief in Groningen, Friesche straatweg 59. Wiersum, Dr. E. (I), oud-archivaris der gemeente Rotterdam, archivaris van het Hoog heemraadschap van Schielaad, te Rotterdam, Westzeedijk 128, flatgebouw. Wortel, Ih. P. H. (II), archivaris der gemeente, te Alkmaar, Bergerweg 78. Zande, van der (II), te Amsterdam-W., Palestrinastraat ?L CORRESPONDEERENDE LEDEN: Cuvelier, Dr. oud-Rijksarchivaris-Generaal in België, te Brussel, Kruisdagenlaan 45. Oraham Botha, C„ Hoofd van het archiefwezen in de Unie van Zuid-Afrika, te Kaapstad. Keusen, Prof. Dr. H„ oud-archivaris der stad Keulen. Opogensky, Dr. |an, archivaris aan het Ministerie van Buitenlandsche Zaken, te Praag. Sildnik, Dr. A. archivaris aan het Staatsarchief van Estland, te Dorpat. Stein, Henri, oud-conservator aan de Archives nationales en professeur aan de Ecole des Chartes, te Parijs. Striedinger, Prof. Dr. |vo, oud-archivdirektor aan het Beiersche Staatsarchief, te München.

Nederlandsch Archievenblad | 1940 | | pagina 7