16 meer tot het groote publiek spraken dan het stille werk, dat door ons archivarissen verricht wordt. Het gevolg is geweest, dat dit laatste, vergeleken bij vroeger, op den achtergrond raakte. Ik zou daaruit voor ons zelf de conclusie willen trekken, dat wij niet alleen ons ambtswerk zoo voortreffelijk mogelijk moeten doen, doch tevens alle problemen van wijdere strekking, die zich daarbij voordoen, moeten aanpakken en tot oplossing trachten te brengen. Kortom' wij moeten meer van ons doen spreken en aldus in ruimeren kring de aandacht op ons werk en het belang daarvan vestigen. Afdeeling van Rijksarchiefambtenaren. Verslag van de twee en twintigste Afdeelingsvergadering, gehouden 16 September 1939 in het Raadhuis te 's-Gravenhage. De voorzitter opent te ruim half twaalf de vergadering. Aanwezig zijn 16 leden en de vertegenwoordiger uit het Hoofdbestuur. De voorzitter brengt verslag uit over het afgeloopen Vereenigings- jaar. De in zijn vorig verslag in uitzicht gestelde verbeteringen in het Rijksarchiefwezen, t.w. de bezetting der Rijksarchivarisplaatsen in Ororiingen, Drente, Overijsel en Limburg en die der chartermeester- plaatsen in Overijsel en Friesland waren tot stand gekomen. Hiermede is een groot deel van de in de eerste crisisjaren ontstane achterstand ingehaald. Tot bijzondere werkzaamheden van het bestuur bestond geen aanleiding. Vervolgens brengt de penningmeester verslag uit. Het batig saldo blijkt te zijn gestegen tot f 89.07. Inplaats van Dr. Heerma van Voss, die niet herkiesbaar is, wordt tot voorzitter gekozen Dr. Haga, die tevens wordt aangewezen als vertegenwoordiger in het Hoofdbestuur. In zijn plaats wordt als plaatsvervangend bestuurslid gekozen Drs. J. A. Brouwer. De overige functionarissen worden alle herkozen. De rondvraag geeft een negatief resultaat. Hierna sluit de voor zitter de vergadering. 17 Afdeeling van Gemeente- en Waterschaps- archiefambtenaren. MEDEDEELING VAN HET BESTUUR. Bericht van den Penningmeester. De leden die hun jaarlijksche bijdrage over 1939-1940 a f2.50 nog niet hebben betaald, zullen den penningmeester aan zich verplichten, indien zij hem vóór 1 Februari 1940 het bedrag willen toezenden door storting op of over boeking naar postrekening 24214 ten name van Mr. A. Le Cosquino de Bussy (onder vermelding van: ten behoeve van afd. gemeente-en waterschapsarchiefambtenaren) en het bewijs van storting of over schrijving als kwitantie willen beschouwen. Na Februari 1940 zal over de nog niet betaalde bedragen, alsdan verhoogd met de kosten van invordering ad f 0.15, worden beschikt. Verslag van de een en twintigste Afdeelingsvergadering op Zaterdag 16 September 1939 ten Gemeentehuize te s Gravenhage. De voorzitter, Dr. E. Wiersum, opent de vergadering te 1 1.30 v.m. en heet de aanwezigen welkom. Naar gewoonte wordt van het voor lezen van de notulen der vorige vergadering, gezien het feit dat zij reeds in druk in het Archievenblad verschenen zijn afgezien, waarop de voorzitter overgaat tot het uitbrengen van het jaarverslag. Er is in het afgeloopen jaar weinig vermeldenswaards gebeurd van belang is echter het verschijnen van den index op het Archievenblad, welke nuttige uitgave spoedig door den gemeentelijken archiefgids gevolgd moge worden. Ten aanzien van het rapport, dat Mr. Beyerman, afgevaardigde van de afdeeling in de Centrale, uit zou brengen over zijn besprekingen inzake de weinig bevredigende toestanden op het gebied der sala- rieering van verscheiden gemeente-archivarissen deelt de voorzitter Ned.erland.sch Archievenblad 1939—1940 2 Aanwezig 15 leden.

Nederlandsch Archievenblad | 1940 | | pagina 14