Biz. Archivisten in dienst van het Vereenigd Koninkrijk I Dassevael, door J. Steur36 II De l'Ortye, door J. Steur114 Een onverwachte belangrijke aanwinst voor het Rijksarchief in Zeeland179 Het afscheid van Dr. E. Wiersum als archivaris der gemeente Rotterdam47 Archiefzorg in vroegeren tijd: Inventarisatie van het Schoon- hovensche archief, door G. J. Lugard Jr118 Uit de geschiedenis van het Deventer archief, II, door Mr. B. van 't Hoff49 De Archivberatungsstelle der Pruisische Rijksprovincie, door |hr. Mr. A. H. Martens van Sevenhoven128 Het archiefwezen in Britsch Guyana, door Fred. Oudschans Dentz130 Het Algemeen Rijksarchief en het Skandinavische archief wezen (Supplement), door Dr. W. van Eeden180 Bezoek van een medewerker der Monumenta Germaniae aan Nederlandsche archieven en bibliotheken in 1839, door jhr. Mr. D. P. M. Graswinckel185 Een leergang over het Algemeen Rijksarchief vanwege de Volksuniversiteit te 's Gravenhage134 Tentoonstelling „De Abdij van Egmond", door Mej. Mr. G. H. C. Breesnee60 Het Bureau van Historische Demografie te 's Gravenhage in 1934 138 Kleinere bijdrage Waardeering van het archief, door Dr. E. Wiersum 61 Boekbesprekingen (N. J. Pabon). Verzamelde inventarissen van de archieven der opgeheven waterschappen, waarvan de taak is over gedragen op het hoogheemraadschap Noordholland's Noorderkwartier, door G. Stadermann194 Henri M. van Rooy, Inventaris van het Oud-archief van het „Zinnelooshuis" te 's Hertogenbosch, door Mej. Dr. A. C. Kersbergen61 Dr. Jos. De Smet, Inventaris van het land van Wijnendale en zijn toebehooren, door Mr. A. Meerkamp van Embden 195 Marcel Bourguignon, Inventaire des Archives de l'Assistance publique de la ville de Louvain, door Dr. C. C. D. Ebell 140 Blz. R. Fruin, Handboek der Chronologie, door Jhr. Mr. D. P. M. Graswinckel197 R. R. Post, Geschiedenis der Utrechtsche bisschopsver kiezing tot 1535, door Dr. A. J. van de Ven143 S. J. Fockema Andreae, Het Hoogheemraadschap van Rijnland, door Prof. Mr. C. W. van der Pot64 R. Fruin, De provincie Zeeland en haar rechterlijke indeeling vóór 1795, door jhr. Mr. A. H. Martens van Sevenhoven 142 G. W. A. Panhuysen, Studiën over Maastricht in de der tiende eeuw, door Dr. J. W. Berkelbach van den Sprenkel 71 E. A. VAN Beresteyn, Geschiedenis der Johanniter Orde, door C. A. van Fenema75 erichten 76, 147, 199

Nederlandsch Archievenblad | 1935 | | pagina 5