8 De voorzitter verklaart dat het Bestuur op het behoud der afdee- ingen prijs stelt, maar tot het voorstel is gekomen, omdat het gemeend heeft, dat de meerderheid der vergadering in Middelburg tegen de dwang van lidmaatschap eener afdeeling bezwaar maakte. et Bestuur zal door de verwerping van het voorstel tot facultatief stelling van het lidmaatschap der afdeelingen niet onaangenaam getroffen worden. De heer Baart de la Faille deelt eenige ervaringen mede als afgevaardigde in de Centrale van Hoogere ambtenaren in 's Rijks dienst; .ets revolutionairs beeft hij in deze Centrale nooit gevonden. e voorzitter brengt daarop in stemming het principe van wijzi ging der oude artikelen. Met groote meerderheid wordt besloten het principe van de huidige artikelen 20 en 21 te behouden. Hierop wordt in behandeling gebracht het voorstel de ambtenaren in dienst van de provincie over te brengen in de afdeeling van de archiefambtenaren in dienst van gemeenten en waterschappen. Na eenige discussie, waaraan deelnemen Dr. van de Ven, Mr. le Cosquino de Bussy, Jhr. Mr. van Rheineck Leyssius en de voorzitter wordt be sloten de provinciale archiefambtenaren in geen der afdeelingen te plaatsen, maar de bescherming hunner belangen aan de Algemeene Vereemging op te dragen. m u PmaDS K?Vde aftredende bestuursleden Dr. P. A. Meilink en Jhr Mr. D P M. Graswinckel, die beiden niet herkiesbaar zijn, worden gekozen Jhr. Mr. A. H. Martens van Sevenhoven en de heer F. C. van der Meer van Kuffeler, beiden met 31 van de 36 uitgebrachte stemmen. Aan het Bestuur wordt opgedragen te bepalen, wie der gekozen bestuursleden drie of vier jaar zitting zal hebben. De voorzitter deelt mede, dat het Bestuur als plaats der volgende Algemeene Vergadering Leiden of Dordrecht voorstelt. Naar aan leiding van een verzoek van Mr. B. van 't Hoef om 's Heerenberg aan te wijzen, waaraan een bezoek aan het kasteel Bergh verbonden zou kunnen worden en waartoe de heer Van Heek reeds alle mede werking heeft toegezegd, wil het Bestuur ook 's Heerenberg voor stellen. De vergadering besluit 's Heerenberg als plaats der volgende vergadering aan te wijzen. De voorzitter wijst de heeren Mrs. van Sch.lfgaarde en Van de Ven als commissarissen aan om de rekening over 1934/5 na te zien terwij mejuffr. Fockema Andreae en de heer Driessen als plaatsver- vangers worden aangewezen. De heer le Cosquino de Bussy dringt er op aan in verband met 9 een opmerking van den voorzitter een deel van den ochtend ook voor de Algemeene Vergadering te willen bestemmen, opdat de afdeelings- vergaderingen niet in het gedrang zullen komen. Hij deelt verder mede, dat in de afdeeling der archiefambtenaren in dienst der gemeenten enz. de voorbereiding van den Archiefgids voor de gemeentearchieven is voorgenomen en daartoe een commissie is samengesteld. Tenslotte bespreekt hij in verband met eenige ervaringen omtrent weigering van betaling van de door het Rijk bepaalde leges- gelden de vraag of de verschillende archiefdiensten elkander hierover niet op de hoogte kunnen stellen. Na eenige discussie, waaraan Jhr. Mr. van Rheineck Leyssius, Mr. Haga en de heer Baart de la Faille deelnemen, wordt besloten hierin een afwachtende houding aan te nemen. Mr. Hommes doet een vraag naar aanleiding van de dispensatie, die bij de benoeming van den Gemeentearchivaris in Zwolle is ver leend, welke vraag door den voorzitter beantwoord wordt. De heer Baart de la Faille deelt naar aanleiding van het verslag van den voorzitter mede, dat in Noord-Holland samenwerking bij verschillende autoriteiten bij aankoop van archivalia bestaat. De heer van Rheineck Leyssius vraagt namens de afdeeling van Rijksarchiefambtenaren een subsidie over 1934/35 van f 10. De vergadering bewilligt dit. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. Na afloop van de vergadering, welke ten deele werd bijgewoond door den burgemeester van Deventer, Mr. F. W. R. Wttewaall, be zichtigde het gezelschap eenige zalen en vertrekken in het Raadhuis en vervolgens de Tentoonstelling van incunabelen enz. in de Athenaeum- Bibliotheek, welke Mr. B. van 't Hoff, die zich zeer veel moeite gegeven had voor de regeling van dezen dag, daar had ingericht. Hierop begaven de leden zich per autobus naar Hotel De Eikenboom, waar de thee gebruikt werd. Sommigen maakten nog een wandeling naar het landgoed Het Joppe. Een gemeenschappelijke maaltijd in Hotel Van Wely besloot den dag. Toespraak van den voorzitter. Dames en Heeren. Het Reglement onzer Vereeniging, dat zorgenkind onzer laatste jaarvergaderingen, dat ook zoo dadelijk weer onze aandacht en onzen tijd zal vragen, geeft in een van den aanvang af nimmer gewijzigd artikel het voorschrift, dat Uw Voorzitter op de Algemeene Vergade-

Nederlandsch Archievenblad | 1935 | | pagina 10