28 De voorzitter noodigt de heeren Dr. W. S. Unoek en Hollestelle uit als kasnazieners op te treden. Eerstgenoemde deelt mede dat de rekening in orde is bevonden, waarna de penningmeester van zijn beheer over het vereenigingsjaar 1932—1933 wordt ontheven. Bij de bestuursverkiezing worden de heeren Dr. H. P. Coster en F. C. van der Meer van Kuffeler zonder hoofdelijke stemming her kozen en in plaats van Mr. B. van 't Hoff, die niet herkiesbaar is, wordt Mr. A. le Cosquino de Bussy bij enkele candidaatstelling tot bestuurslid gekozen. De heer de Bussy wordt tevens tot voorzitter gekozen, nadat de heer Coster had verklaard, dat de waarneming van het voor zitterschap hem om verschillende redenen te bezwaarlijk is. Mej. R. Visscher wenscht niet voor een herbenoeming als plaats vervangend bestuurslid in aanmerking te komen, wegens beëindiging van haar dienstbetrekking op 1 Januari a.s. In haar plaats wordt als zoodanig gekozen Dr. W. S. Unger. Mr. A. le Cosquino de Bussy verklaart zich bereid de afdeeling wederom in de Centrale te vertegenwoordigen. De heer van 't Hoff acht het wenschelijk de leden er opmerkzaam op te maken, dat de Centrale niet steeds in voldoende mate de belangen der leden zal kunnen behartigen. In het bijzonder in de kleinere plaatsen telt zij weinig of geen leden en bijgevolg is deze organisatie daar niet in het Georganiseerd Overleg vertegenwoordigd. Spr. geeft daarom dien leden, die in een dergelijk geval verkeeren, in overweging zich bovendien aan te sluiten bij een tweede vak- vereeniging van gemeenteambtenaren, welke wel in het G. O. is vertegenwoordigd. De voorzitter vereenigt zich met deze uiteenzetting en stelt voor, door middel van een circulaire, de aandacht der leden op deze aangelegenheid te vestigen. Dit neemt echter niet weg, dat de afdeeling zal blijven optreden zoo dikwijls dit van haar wordt gevraagd en spr. dringt er nogmaals bij de leden op aan, in gevallen van salaris verlaging en verslechting van arbeidsvoorwaarden, het bestuur terstond te waarschuwen. Een ander geval is het, wanneer een archivarisplaats wordt opgeheven. Zoo iets is niet alleen een materieel belang maar ook een archiefbelang. Spr. acht het wenschelijk, dat in een dergelijk geval de Vereeniging in actie treedt, en zal dit hedenmiddag in de alge- meene vergadering ter sprake brengen. De vergadering vereenigt zich met de voorstellen van den voorzitter. Aangezien de Centrale de contributie verlaagd heeft, wordt

Nederlandsch Archievenblad | 1934 | | pagina 20