20 Met den hartelijken wensch dat ons allen de sterkte geschonken zal worden in dit besef blijmoedig te dragen wat ons zal worden op gelegd, verklaar ik de twee en veertigste Algemeene Vergadering van de Vereeniging van Archivarissen in Nederland geopend. w. MOLL. HUISHOUDELIJK REGLEMENT. Art. 1 De Vereeniging van archivarissen in Nederland stelt zich ten doel de bevordering van de belangen van het Nederlandsch archief wezen en van de daarbij werkzame ambtenaren. Art. 2. Zij tracht dit doel te bereiken: a. door het houden van bijeenkomsten; b. door het uitgeven van gedrukte werken; c. door andere daartoe strekkende wettige middelen. Art. 3. Zij heeft haar zetel te 's-Gravenhage. Art. 4. Zij bestaat uit a. gewone leden; b. correspondeerende leden; c. eereleden. Art. 5. Gewone leden zijn zij, die bij de vaststelling van dit reglement gewone of buitengewone leden zijn. Als gewone leden kunnen voortaan door het Bestuur worden aangenomen zij, die het radicaal van de eerste of tweede klasse der wetenschappelijke archiefambtenaren volgens Kon. Besluit van 2 September 1919 Stbld. nr. 551) bezitten alsmede die andere archi varissen en archiefambtenaren, die bij besluit van de ter Algemeene Vergadering aanwezige leden met deze werden gelijkgesteld. Tot correspondeerende leden kunnen buitenlandsche ambtgenooten worden benoemd op voorstel van een der leden bij besluit van de ter Algemeene Vergadering aanwezige gewone leden. Eereleden zijn zij, die op voorstel van het Bestuur of ten minste 21 vijf leden met twee derden der uitgebrachte stemmen daartoe door de ter Algemeene Vergadering aanwezige gewone leden worden benoemd. Het gewone lidmaatschap wordt verloren door opzegging, hetzij schriftelijk van de zijde van het lid aan het Bestuur aan het adres van den Secretaris, hetzij van de zijde van de Vereeniging aan het lid. Art. 6. Alle gewone, correspondeerende en eereleden hebben tot de vergaderingen toegang. Correspondeerende en eereleden hebben echter op die vergadering slechts een adviseerende stem. Art. 7. Zij, die gewoon lid van de Vereeniging wenschen te worden richten zich schriftelijk tot het Bestuur, dat daarop dadelijk besluit of nadat een door het Bestuur aan de eerstvolgende Algemeene Ver gadering overgelegd voorstel van gelijkstelling in den zin van art. 5 al. 2 door deze vergadering is aangenomen. Art. 8. De gewone leden betalen een jaarlijksche bijdrage van ten hoog ste f 7.50. Art. 9. Het vereenigingsjaar vangt aan op 1 September. Art. 10. Wanneer het lidmaatschap niet één maand vóór het einde van het vereenigingsjaar opgezegd is, blijven de verplichtingen van het lidmaatschap gedurende het eerstvolgende vereenigingsjaar gelden. Art. 11. Het Bestuur bestaat uit vijf leden, door de Algemeene Vergade ring te benoemen uit de leden, die in werkelijken archiefdienst zijn. Uit het Bestuur wordt een voorzitter gekozen door de Algemeene Vergadering en een secretaris en een penningmeester door het bestuur zelf aangewezen. Art. 12. Het Bestuur vergadert zoo dikwijls de voorzitter het bijeenroept ter plaatse, door hem te bepalen. Art. 13. De leden van het Bestuur hebben voor vijf jaren zitting; zij zijn niet onmiddellijk herkiesbaar. De bestuursleden, welke bij tusschen- N.B. Vastgesteld in de Algemeene Vergadering te Haarlem op 17|uni 1891 ^a^elijk gewijzigd in de Algemeene Vergadering te Middelburg op 9 September 1933).

Nederlandsch Archievenblad | 1934 | | pagina 16