46 Kerkelijke en andere archieven. Archieven van de Ned. H erv. gemeente te Amsterdam. In plaats van wijlen den heer I ERDU is als koster-archiefbewaarder van de N. Z. Kapel opgetreden de heer F. NEUMANN F.C.zn. Genoemde heer is iederen Zaterdagmiddag aanwezig om archiefbezoekers behulpzaam te ziin. Koninklijk Huisarchief. lot bode-amanuensis is benoemd A. DE RIDDER, tot dusverre bediende aan het Algemeen Rijksarchief. Raadpleging van archieven. De foto-afdeeling van het Algemeen Rijksarchief. De foto- afdeeling van het Algemeen Rijksarchief heeft in den laatsten tijd een groote verandering ondergaan. In de allereerste plaats wordt weinig meer van het daglicht bij het foto grafeeren gebruik gemaakt. De archiefstukken, dossiers, teekeningen, brieven enz. worden sedert eenigen tijd electrisch belicht. Door contactdruk kan men de belichtings tijd zelf regelen. In winterdagen bij somber en triestig weder, wat in het Hollandsche klimaat nogal eens voorkomt, moest men de te fotografeeren voorwerpen soms 2 a 3 minuten belichten. Door de nieuwe foto-installatie, welke reeds eenige maanden onder leiding van den tegenwoordigen klerk-fotograaf NlKERK in werking is, wordt thans de belichtingstijd teruggebracht op 2 a 4 seconden hieruit volgt dus een zeer groote tijdsbesparing, meer productie en een vluggere aflevering. De foto's kunnen thans al naar gelang glanzend en hoogglanzend afgeleverd worden. Bezoekers van de lees zaal kunnen, indien hunne bestelling van niet al te grooten aard is, nog dienzelfden dag hun reproducties medenemen, een gemak voor hen, die niet in den Haag wonen. In groot kwantum worden de foto's ontwikkeld, gefixeerd en na de fixatie worden zij grondig gespoeld. De te drogen afdrukken worden opgehangen en de centrale verwarming zorgt voor de rest. In den zomer evenwel kunnen de z.g. spoedafdrukken langs elec- trischen weg gedroogd worden. Afgesloten 22 December 1930.

Nederlandsch Archievenblad | 1931 | | pagina 29